Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Aladağ Araç Kiralama - Aladağ Rent A Car | Gezgin 7/24

ADANA / Aladağ

Gezgin724, Adana oto kiralama nı sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Adana"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Aladağ rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, Aladağ ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Aladağ oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Aladağ araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. 

Aladağ 

Akören Kasabasındaki ören yerinin dinsel özelliklerin öne çıktığı düşünülen dört kilisenin bulunduğu bu bölgenin antik dönemlerde önemli bir yerleşim yeri olduğu düşünülüyor. 

Adana iline bağlı Toroslarda bulunan Aladağ ilçesi şehrin merkezine 105 km uzaklıktadır. Sizinde bu tarz oluşumlar ilginizi çekiyorsa adana oto kiralama dan araç kiralayıp gezinizin tadını çıkartabilirsiniz. 
aladağ araba kiralama
Aladağ"ın Ulaşımı 

Toroslar üzerinde bulunan bu ilçe 1260 metre yükseklikte Hasandede Geçidinden geçilerek ulaşılan bir bölgedir. 

Aladağ" ın Tarihi

Kilise harabeleri, Meydan Kalesi başta olmak üzere, kale yıkıntıları Aladağ İlçesini tarihi geçmişi bakımından, yüzyıllar öncesine götürür. Büyük İskender’in, bu bölgedeki Pos Ormanlarına gelerek “Sedir” ağaçlarını kestirip gemi yapımında kullandığı bilinmektedir. Bunların dışında da Akören, Mazılık, Kızıldam, Ağcakise, Sarıçiçek gibi kiliselerden kalma kalıntılar tarihi dokusunu günümüze yansıtmaktadır.

Aladağ"da Gezilecek Yerler 

Bardağın Kiliseleri 

Aladağ-Adana karayolu üzerinde, 18’nci km. de bulunan beldenin, 1 km. doğusunda: geniş bir alanda, 2 mahalleden oluşan ören yerinde Akören Kasabasında bulunmaktadır. 
aladağ oto kiralama
Tarihi ve kültürel bakımından önemli olan bu bölge 4 adet kilise, 1 adet kral mezarı, çeşitli yapı kalıntılarını içinde barındırır. Kısa mesafelerde yapılan 3 kiliseyle, 1 km. uzakta yapılan 4’ncü kilise o zamanlar bu bölgede, kalabalık bir topluluğun yaşadığının kanıtıdır. “Kırık kilise” adı verilen kiliselerin Katoliklere ve Protestanlara ortak olarak hizmet ettiği anlaşılmaktadır. Bu kiliselerin bulunduğu meydana “Bardağın Kiliseleleri” adı verilir. 

 

Masiret Yaylası 

Masiret Yaylasının simgesi olan tarihin her safhasına şahitlik yapmış asırlık çınar ağaçları bulunan yaylada Roma ve Bizans Dönemine ait yer altı ve yer üstü yerleşim alanı ve bu alanda yer alan tarihi kalıntılar oldukça dikkat çekmektedir. Ayrıca Masiret Yaylasında günümüzde hala kullanılan Uzunkuyu, mozaik resimler, taş mezarlar ve lahit mezarlar bulunmaktadır. Aladağ ilçesine bağlı Masiret Yaylasında birçok tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Sizlerde böyle tarih ve doğanın içiçe olduğu bir yeri gezmek için Aladağ oto kiralama ile kiralayacağınız araçlarla bu semti çok rahat ve konforlu şekilde gezebilirsiniz. 

Meydan Kalesi 

  1. veya 13. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Meydan Kalesi yüksek bir tepe üzerinde bulunmaktadır.Adana araç kiralama İlçe merkezine 12 km uzakta yer alan kale yeşillik ve doğayla iç içe bir mekânda bulunmaktadır. 

aladağ rent a car
Acı Su Yaylası 

Acıman Yaylası olarak da anılan Acı Su Yaylası adını içinde bulunan acı sudan almış şifalı suları bulunan Dölekli Köyü yakınlarında yer alan bu yayla şifa dağıtan ve güzel doğasıyla dikkat çekmektedir.