Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Feke Araç Kiralama - Feke Rent A Car | Gezgin7/24

ADANA / Feke

Gezgin724, Adana"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Adana"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Feke rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, Adana araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Feke oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Feke araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz.

Feke

Adana il merkezine 122 km uzaklıkta yer almaktadır. Toros Dağlarının eteklerinde kurulan Feke ilçesi doğal güzelliklere ve tarihi bir kaleye sahiptir. Adana’nın en eski ilçelerinden biri olan ilçe doğal kaynakların yer aldığı bir bölgedir. 

Feke’ye Ulaşım 

Feke, Adana il merkezine 122 km. uzaklıktadır. Feke’ye, Gezgin724 üzerinden kiraladığınız araçla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 
feke araba kiralama
Feke ile İlgili Genel Bilgiler 

Çok sayıda yaylaların bulunmasının yanısıra Rafting için ülkemizin en elverişli ırmaklarından olan, Göksu bu ilçededir. 620 metre yüksekliğe sahip dağlık alanların, vadilerin sona erdiği 700 metreden başlayarak, düzenli bir şekilde yükselen Toros dağlarının eteklerinde kurulmuş bir ilçedir. 

Feke’de Ne Yenilir? 

Çok sayıda alabalık tesisi bulunduğu için alabalık tercihlerinizden olabilir bunun yanı sıra yöresel lezzetlerinden de tatmak isterseniz Menengiç (Çıtımık) çorbası, Kabak Yaprağı ve Çiçek Dolması, Dövmeli Kızılkabak Yemeği, Toparlan (Ekşili Köfte) çorbası sizin için önerebileceğimiz lezzetlerdendir. 

Feke’nin Tarihçesi 

MÖ.16’ncı yüzyılda, Hititlerin hâkim olduğu bir federasyon bölgesinde kurulduğu bilinen MÖ.6’ncı yüzyılda Perslere, MÖ.333 yılında ise Persleri yenen Büyük İskender’in eline geçmiştir. İskender’den sonra, MÖ.1’nci yüzyıl sonlarına doğru, Roma imparatorluğuna ve daha sonra ise Bizanslıların ellerine geçmiştir. 1375 yılında, Mısır Memluklarının işgali ile, Ermeni hakimiyetine son verilir. 1517 yılında ise, Yavuz Sultan Selim’in Mısır seferi sırasında Osmanlı devleti tarafından fethedilir. Sonraki yıllarda, Yüreğil, Türkmen Beylerinden Ramazanoğlu ailesinin idaresine girer. I.Dünya Savaşı sırasında, Fransızların Maraş-Antep ve Adana’yı işgalini fırsat bilen, Haçin ve Feke Ermenileri, buralarda bulunan Türklere, Fransızların tahrikiyle, akla hayale gelmedik işkenceler yapmaya başlarlar. 1919 yılında, Feke işgal edilir. 1920 yılının Mart ayında ise, işgal sona erdirilir. Böylelikle ilk çağlardan günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir ilçe olma özelliğini taşır. 
feke araç kiralama
Feke’de Gezilecek Yerler 

Feke Kalesi 

İlk olarak Bizanslıların yaptırdığı, sonra da Selçukluların kullandığı bu kale Feke ilçesini geçtikten 3 km. sonra, buradan geçen kervan yolunu kontrol etmek amacıyla, 12’nci yüzyılda yapılmış 1945 yılında yapılan kazılarla ortaya çıkarılmıştır. Dikdörtgen bir plan düzeni, sekiz burcu ve bir gözetleme kulesi bulunan kalenin şimdilerde burçlarının yarıdan fazlası, toprağa gömülü durumdadır. 
feke oto kiralama
Göksu Irmağı 

Karsantı (Aladağ) ilçesi yakınlarında, Zamantı Suyu ile birleşerek, Seyhan Nehrini oluşturan ırmağın üzerinde, rafting sporu yapılmaktadır. Tufanbeyli dolaylarından Tahtalı dağlarından kaynağını aldığı suyu Sarız Çayı ile birleştirerek, Saimbeyli sınırından Feke ilçesi sınırlarına giren Seyhan Nehrinin kolu olan Göksu ırmağına aktaran ırmak Feke’de uzun seyreden akarsudur.