Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İmamoğlu Araç Kiralama - İmamoğlu Rent A Car | Gezgin724

ADANA / İmamoğlu

Gezgin724, Adana"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Adana"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

İmamoğlu rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, İmamoğlu ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Adana araç kiralamafirmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun İmamoğlu araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. İmamoğlunda araç kiralama nasıl olur? 

İmamoğlu

Tarihi ve turizm yönünden ilginizi çekebilecek kalıntı veya farklı bir şey olmayan Adana ilinin en yeni ilçelerinden birisidir. Özellikle pamuk üretimi ile tarım alanında öne çıkıyor. İmamoğlu Adana iline bağlı bir ilçedir. İmamoğlu ilçesi Adana il merkezine 45 km uzaklıkta yer almaktadır.
imamoğlu araba kiralama
İmamoğlu"nun Ulaşımı

Adana-Kozan-Feke-Saimbeyli-Tufanbeyli karayolu üzerinde bulunan Adana il merkezine 45 km. uzaklıktadır. İmamoğlu-Kozan arasındaki uzaklık: 27 km. dir. 

İmamoğlu"nun Tarihi 

Bölgenin tarihi ve kuruluşu ile ilgili Çörten köyü Pekmezci mahallesindeki “Altınini” ve Koyunevi Köyünde bulunan “Mozaik” kalıntıları dışında bilgi bulunmamaktadır. 1965 yılında, Kozan-Adana arasındaki ulaşımda aksaklıklar olmaması için bir han ve emniyet teşkilatı kurulmuş ve bunların yapılmasından sora zamanla etrafına yerleşenlerle birlikte yerleşim meydana gelmiş. Toroslardan doğan Çepelce deresi üzerinde kurulan köprübaşında, konaklamak için Kör İmam isimli bir kişi tarafından bir han yapılmış ve yöre bu yüzden “İmamoğlu” ismini almıştır. Öncelerde “Garipler Mezarlığı” olarak kullanılan bu bölge sonrasında bataklık haline gelmiş ve 1936 yılında Romanya’dan gelen göçmenler buraya yerleştirilmiş 1964 yılında bölgede Belediye teşkilatı kurulmuş. Böylece yerleşim merkezi haline gelmiştir. 
imamoğlu araç kiralama
İmamoğlu İle İlgili Genel Bilgiler 

Bölgede tipik Akdeniz iklimi egemen. Buna bağlı olarak tarımın gelişmiş olduğu ilçede buğday, ayçiçeği, mısır ve pamuk üretimi baştadır. Özellikle pamuk üretiminin artması sonucunda sanayi tesisleri kurulmuştur. Çukurova"nın kuzeyinde bulunan ilçe ovalırıktır. Sizde gezip görmek isterseniz İmamoğlu oto kiralama ile kiralayacağınız araçlarla gezebilirsiniz. 

 
imamoğlu oto kiralama
İmamoğlu"nda Gezilecek Yerler 

Mozaik Kalıntıları

Roma Döneminden kalma hamam kalıntıları 2 metrekare büyüklüğü olan mozaik kalıntıları vardır. Koyunevi Köyü ve Çörten Köyünde bulunur ve Çörten Köyüne bağlı Pekmezli Mahallesinde yer alan Altınini Mağarasında da bazı tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Bunların dışında bu ilçede gezilecek bir yer yoktur. Geniş tarım arazilerine sahip bir ilçedir.