Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karaisalı Araç Kiralama - Karaisalı Rent A Car |Gezgin 7/24

ADANA / Karaisalı

Gezgin724, Adana"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Adana"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Adana araç kiralama firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, Karaisalı ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Karaisalı oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Karaisalı araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. 

Karaisalı

Adana il merkezine 47 km uzaklıkta yer alan ilçe daha çok tarihi yapılarıyla dikkat çekiyor. Karaisalı Adana iline bağlı bir ilçedir. 

Karaisalı ile İlgili Genel Bilgiler 

İlçenin, 8 km. kuzey batısında Milvan Kale, 17 km. batısında 1912 yılında Almanlar tarafından yapılan Alman Köprüsü, 12 km. güneyinde Altınova Köyü yakınlarında tarihi İpek Yolu güzergahında, Kesiri Han önemli tarihi eserlerdir. Yerköprü mesiresi yeri ve Kızıldağ Yaylası, görülmeye değer yerlerdir.
karaisali araç kiralama
Karaisalı Tarihi

1481-1496 yılları arasında, bölgede Memlük Sultanı Kayt, hüküm sürer. Yavuz Sultan Selim’in, Memlüklüler’i yenmesinden sonra, Ramazanoğulları’nın egemenliği görülür. Çeceli, yani Karaisalı, 1835 yılında kaza olur. Roma dönemine kadar uzanan ilçenin, o dönemdeki adı Midilli’dir. Sonrasında Türklerin gelmesiyle Çeceli olarakta kullanılmıştır. 1 Nisan 1920 tarihinde, bizzat, Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle, Millî Mücadele, buradan başlatılmış Kurtuluş savaşından önce işgal görmediği için avantajlı bir bölgedir. Ramazanoğullarından, Kara İsa Bey’e atfen verilmiş bir ilçedir. 

Karaisalı"da Gezilecek Yerler 

Milvan Kalesi

Adana Valisi Mustafa Paşa’nın Menemenci aşiretinden “haraç alma” isteğinden dolayı, 1815 yılında, Milvan kale’de, 7 ay süren savaş çıktı. Haraç vermeyip kendilerini savundular ve bu savaşta çok sayıda Osmanlı askeri öldü. Roma dönemine ait bu yapı Çakıt nehri kıyısında, dağlara arkasını vermiş Karakılıç köyü yakınlarındadır. 

Kesire Hanı
karaisali oto kiralama
 

Altınova köyü yakınlarındaki tarihi ipek yolu üzerinde bulunmaktadır.  Eski İran hükümdarlarından Kisra’nın ismine atfen yaptırılan muhteşem bir anıtsal yapı olduğu düşünülüyor. Tarihi han’ın adı “Bayrampaşa Kervansarayı” veya belgelerdeki ismiyle “Çakıt Hanı” dır. 1.Dünya Savaşı öncesinde Almanların Toros tünellerinin yapımına başlaması sonucu, kervan devri de sona ermiştir. Sonrasında yapının taşları alınarak evler yapmışlar ancak yapı okadar görkemliymişki bunlara rağmen yine orada bir tarih olduğunu belirtecek hissettirecek şekilde kalıntılarıyla duruyor. 

Keçi Kalesi 

Romalıların yaptığı tahmin edilen Kalenin oldukça yüksek ve etrafında bulunan zindan, yanık kale ve tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Kalenin önündeki düzlükte bulunan kuyunun, Kapuzdan akan akarsuya kadar indiğine inanılır. Bu Kalenin Barakdağı Köyü tarafından bulunan Yanıkkale ile yeraltından bağlantılı bir yol olarak da kullanıldığı söylenir. İlçenin, 40 km. kuzeydoğusunda, Etekli köyünde bulunmaktadır. Sizde bu güzel beldeyi görmek isterseniz Karaisalı oto kiralama ile kiralayacağınız araçlarla gezebilirsiniz. 
karaisalı araba kiralama
Var da (ALMAN) Köprüsü 

Kendine has tasarımı olan köprü 1903 yılında, Almanlar tarafından yapılmış, 1912 yılında hizmete açılmıştır.  Yaklaşık 100 metre yüksekliğinde, 210 metre uzunluğunda, yerden orta ayak yüksekliği 93 metre, Köprü ayakları çelik mesnet türü olup dış kaplaması, taş örme tekniğiyle yapılmıştır. Adana’ya uzaklığı, karayolu ile 63 km. dir. Hacıkırı köyü yakınlarındaki bu köprüye yöre halkı tarafından, “Koca Köprü” de denir.