Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karataş Araç Kiralama - Karataş Rent A Car | Gezgin 7/24

Adana Karataş araç kiralama 

Nüfus bakımından Adana"nın 8. Büyük ilçesi olan Karataş araç kiralama ihtiyaçlarınıza yönelik hizmet veren rent a car firmaları için, web sitemizi kullanabilirsiniz. 

Sitemiz üzerinde yer alan Karataş araç kiralama firmaları, birçok avantaj ve hizmet kalitesi ile öne çıkmaktadır. 

Adana Karataş hakkında bilgiler 

Adana Karataş ilçesinin nüfusu, 24559 kişidir. Adana şehir merkezinden 48 kilometre uzaklıkta yer alan Karataş ilçesi, Ceyhan ve Seyhan nehirleri arasında oldukça bereketli topraklara sahiptir. 

Tarih boyunca farklı uygarlıklara bağrını açmış olan kadim ilçe, konumu itibarıyla da tarih boyunca dikkat çeken yerler arasında olmuştur. Bir liman ilçesi olan Karataş, harika bir meydana, park ve kumsallara sahiptir. 

Yüksek bir turizm değerine sahip olan Adana ilçesi, tarım faaliyetlerinin de önemli ölçüde gelişmiş oldu bir yerdir. Halkın bu iki önemli geçim kaynağının dışında, ticaret ve hayvancılık ta Karataş ekonomisi için önemli yer tutmaktadır. Turizm sektörüne bağlı olarak hizmet sektörü de, fazlaca gelişmiştir. 
karataş-araba-kiralama-1.png

Sanayileşme bakımından ilerlemiş bir konumda olması da, ilçede özellikle genç nüfusun istihdam edilmesini sağlamaktadır. İlçe genelinde birçok doğal güzellik bulunurken, tarihi yapılarda yaz turizmi dışında Karataş turizmine katkı sağlar.

Karataş Gezilecek Yerler

Karataş plajı

Dünya genelindeki sayılı uzun kumsallar arasında yer alan Karataş plajı, temizliği ve yüzülebilir deniziyle ilçede denize girebileceğiniz önemli yerler arasındadır. Özellikle yaz aylarında deniz turizmini canlı tutan plaja, yolunuz düşerse uğramanızı ve burada denize girmenizi tavsiye ederiz.

Magarsus Ören Yeri

İlçeden 4 km uzaklıkta bulunan ve Dört Direkli diye anılan bölgede bulunan ören yeri, tarihe ışık tutan eserlerin gün yüzüne çıkarıldığı bir alandır. Burada bulunan bir tapınakta, Büyük İskender’in gelerek kurban ayini düzenlediği söylenmektedir. Ören yerinde tapınak, tiyatro salona ve birde küçük kale bulunmaktadır.
karataş-araç-kiralama-1.png

Yapılan kazı çalışmalarında, birçok tarihi eser çıkarılmış ve Adana müzesinde sergilenmeye başlanmıştır. Rahat bir şekilde gezip görmek için, Adana araç kiralama firmalarından ihtiyacınıza uygun bir araç kiralamanızı tavsiye ederiz.

Osmanlı Hanları

İlçe merkezinde yer alan ve iki handan oluşan Osmanlı hanlarının üzerinde yazan kitabede, çarşı içerisindeki tarihi hanın 1608 yılında yaptırıldığı anlaşılmaktadır. Diğer yandan ise Pazar yeri alanında bulunan diğer hanında, 1782 tarihinde yapıldığı görülmektedir. Pazar yeri alanındaki Menzil Han Mar Ali hayratıdır.

Akyatan Gölü

Karataş ilçemizde bulunan bu göl ve çevresi, ilçenin en güzel doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Onlarca farklı kuş çeşidine ev sahipliği yapan gölde, yüzlerce kuşu bir arada görmek mümkündür. 

Doğa fotoğrafçılığı için oldukça uygun bir alan olan göl etrafında bulunan piknik alanlarında piknik yapabilir, kendiniz için güzel bir gün geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Burayı ziyaret etmek için aracı olmayanlar, gezgin724 sitemiz üzerindeki Karataş araç kiralama firmalarından kiralık araba bulabilirler.

Bahçe Plajı

İlçenin 4 km uzağındaki Bahçe plajının tertemiz denizine girerek Akdeniz’in serin sularında yüzebilir, yine aynı temizlik ve güzellikteki kumsalında güneşlenerek güzel bir gün geçirebilirsiniz. 
karataş-oto-kiralama-1.png
Adana ilimizin en güzel plajları arasındaki Bahçe Plajı, güzel bir gün geçirmek isteyenlere ev sahipliği yapan nadir yerler arasındadır. Burayı ziyaret etmek için, yine Karataş oto kiralama hizmetlerine başvurabilirsiniz.