Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kozan Araç Kiralama - Kozan Rent A Car | Gezgin 7/24

Kozan araç kiralama 

Adana"nın tarihi ve büyük ilçeleri arasında bulunan Kozan araç kiralama firmalarından, ekonomik koşullarla web sitemiz üzerinden hemen hizmet olarak ilçedeki tüm işlerinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz. 

Kolay kullanılabilir Gezgin 7/24 sayfaları, anlık olarak Adana araç kiralama firmalarını listelemenize ve ihtiyacınız olanı aracı bütçenize uygun şekilde kiralamanıza fırsat vermektedir. Adana"nın köklü geçmişe sahip olan bu şirin ilçesindeki tüm işlerimizi hızlı bir şekilde yapmak ve kendinize biraz zaman ayırarak gezmek için, Kozan araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kozan hakkında bilgiler 

Adana"nın Kozan ilçesi, 130495 kişilik nüfusa sahip olup, günümüze kadar farklı uygarlıkların ev sahipliği yapmıştır. 1926 yılında belediye konumuna erişen Adana ilçesi, bir kısmında Adana ovasını kapsaması nedeniyle, düz ve verimli arazilere sahiptir. 

Doğu bölgelerinden İç Anadolu"ya ulaşan ticaret yollarının kesiştiği bir noktada olması, Kozan ilçesini tarih boyunca önemli kılmıştır. Adana şehir merkezine 72 kilometre uzaklıkta yer alan ilçe, Hititler döneminden başlayarak günümüze kadar farklı uygarlıkların, etkisi altında kalmıştır. Bizanslılar, Romalılar, Ermeniler, Selçuklular, Makedonyalılar ve İranlılar gibi dünyanın en kötü medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. 

Bu medeniyetler arasında Osmanlı İmparatorluğu’na, ayrı bir yer açmak gerekir. Çünkü ilçe en parlak dönemlerini, özellikle Osmanlı"nın son zamanlarına doğru yaşamıştır. 

İlçenin en önemli geçim kaynağı, tarımcılıktır. Son derece verimli topraklara sahip olan Adana Kozan ilçesi, Adana bölgesinde öne çıkan önemli tarım alanlarına sahiptir. Tarım ürünlerinin işlenmesi için kurulan işletmeler de, ilçe halkının istihdamı için önemli bir yer tutmaktadır. Hayvancılık ve ticaret yine Kozan ilçesinde, önemli sayılabilecek gelir kaynakları arasındadır. 
kozan-araç-kiralama-1.png

Kozan gezilecek yerler 

İlçe genelinde gezip görebileceğiniz doğal alanlar ve tarihi yerler, oldukça fazladır. Kozan gezilecek yerler arasında, sizlere tavsiye edebileceğimiz yerlerden bazıları şu şekildedir. 

Dağılcak mesire alanı 

Kozan barajının yanı başında bulunan mesire alanı, ilçe merkezinin yoğun kalabalığından uzak sessiz ancak muhteşem huzur verici bir yerdir. 

Bir yandan Kozan baraj gölünü izlerken diğer yandan bu mesire alanında, piknik yaparak güzel bir gün geçirebilirsiniz. Yeşilin farklı tonlarını Kozan baraj gölünün mavilikleri ile buluşturan mesire alanına, Kozan oto kiralama firmalarından araç kiralayarak daha konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Cennet vadisi

Yine ilçede görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biri de, cennet vadisidir. Saklı bir cennet gibi önemli güzelliklere sahip olması nedeniyle bu isimle anılan vadi, tabiat alanlarında huzur bulmaktan hoşlananların mutlaka ziyaret etmesi gereken yerler arasındadır. 

Vadi içerisinden akan küçük nehirler ve yemyeşil ağaçlar, doğanın kalbinde huzur bulmanızı sağlayacaktır. Vadiye hızlı bir ulaşım sağlayarak ayrıca piknik malzemelerinizi de yanınızda taşımak için, Kozan ucuz araç kiralama firmalarına, Gezgin 7/24 web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 
kozan-oto-kiralama-1.png

Hoşkadem camii 

1448 yılında yaptırılan ve ilçe merkezinde bulunan Hoşkadem Camii, ilçenin önemli tarihi yapılarından biridir. Bu tarihi cami günümüzde hala ibadet için aktif olarak kullanılmakla birlikte, yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerleri arasında yer almaktadır. 

Kilikya manastırı 

Tam olarak yapım tarihi bilinmeyen manastır, ilçenin tarihi kalesinin bulunduğu tepenin eteklerinde yer almaktadır. Özellikle Ermeniler tarafından ziyaret edilen manastırın Ermeniler tarafından yapıldığı bilinse de, tarihi hakkında net bir bilgiye rastlanmamıştır. 

Anavarza antik kenti 

İlçenin en fazla dikkat çeken ve ziyaret edilen tarihi alanlarından biri olan antik kent, burada çıkarılan yeraltı tarihi eserlerinin yanı sıra, aynı zamanda açık hava müzesi niteliğindedir. 
kozan-rent-a-car-1.png

Antik kentte farklı medeniyetlere ait tarihi eserler ve yapıların bulunması, buranın birçok medeniyet tarafından yerleşim birimi olarak kullanıldığını işaret etmektedir. İlçenin Dilekkaya köyündeki antik kenti, Gezgin 7/24 üzerindeki Kozan araba kiralama firmalarından kiralayacağınız araçla ziyaret edebilirsiniz. 

Karasis kalesi 

Kozan merkezden 18 kilometre uzaklıktaki tarihi kalenin, Hititler zamanında yaptırıldığı tahmin edilmektedir. İhtişamlı görüntüsü ve sizi tarihin derinliklerine götürecek mimarisiyle, bu kaleyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.