Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Adana  Araç Kiralama -Adana Rent A Car | Gezgin 7/24

Adana Gezilecek Yerler

Farklı medeniyetlere yüzyıllar boyunca ev sahipliği yapmış Adana araç kiralama bakımından, gerek tarih ve kültürel, gerekse doğal yapısıyla oldukça zengin şehirlerimizden birisidir. Birçok tarihi yapının buram buram tarihi dokusuyla insanları kucakladığı şehir, Seyhan ve Ceyhan ırmaklarıyla da eşsiz bir seyir keyfi sunmaktadır. Tüm bunların yanında muhteşem lezzetlerinde diyarı olan Adana, ülkemizin en büyük illeri arasında yer almaktadır.

Adana Gezilecek Yerler

Sabancı Merkez Camii

Adana"da gezilecek yerler listesinde tarihi bir özelliği bulunmamasına rağmen, modern Osmanlı mimarisiyle yapılan ve büyüklüğüyle dikkat çeken Sabancı Merkez Camii, kente gelen insanların yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. İç tasarımında Selimiye Camii’nden esinlenilen dış görünümünde ise Sultan Ahmet Camii izlerini taşıyan Sabancı Merkez Camii, 1998 yılında Türkiye"nin en büyük işadamlarından Sakıp Sabancı tarafından yaptırılmıştır.
adana arac kiralama

Adana Merkez Park

Doğayla iç içe olmak isteyenlerin Adana gezi rehberi listesinin vazgeçilmezleri arasında yer alan Adana oto kiralama Merkez Park, Sabancı Merkez Camii ile koyun koyuna olan ve 400 binden fazla bitkinin, 40 çeşit ağaç ve süs havuzlarıyla, şehrin stresinden bir nebze uzaklaşmak isteyenler için en ideal seçimler arasında yer almaktadır.

Adana Sinema Müzesi

Adana"nın kültürel yapısını ele alıp Türk sineması ve müzik dünyasına kattığı değerlere baktığımızda, böyle bir şehirde olması gereken müzelerden birisi hiç kuşkusuz, sinema müzesi olurdu.

Yılmaz Güney, Ali Özgentürk, Müslüm Gürsel, Şener Şen gibi pek çok ünlünün doğduğu topraklar olan Adana"da yapılan bu müze, Türk sinema ve müzik tarihinde ekranları süslemiş Adanalı sanatçılara ait eşya ve görsellerin sunulduğu bir yerdir.

Adana Kültür Müzesi

Atatürk evi olarak da bilinen Adana Bilim ve Kültür Müzesi, 19 yüzyılda inşa edilmiş tarihi bir bina içerisinde hizmet vermektedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün 1923 yılında şehre geldiğinde burada konaklaması nedeniyle, Atatürk Evi ya da Atatürk Müzesi şeklinde de anılmaktadır.

Taşköprü

Türkülere konu olan Adana Taşköprü, Adana gezilecek yerler listesinde yine tarihi yapılar arasında başı çeken bir yerdir. 14 gözlü bir köprü olan Taşköprü, Adana merkezinde yer alıp adeta şehrin simgelerinden birisi durumundadır. Yüreğir ve Seyhan ilçelerinin bağlantı noktası olan köprü, Seyhan Nehri üzerinde bulunmaktadır.

Ramazanoğluları Konağı

Çukurova bölgesinde çok uzun yıllar hüküm sürmüş ve yerleşik hayat yaşamış olan Razamanoğulları Beyliği tarafından yaptırılan konak, aynı zamanda IV. Murat ve Kanuni Sultan Süleyman Han’ın konakladığı bir yer olma özelliğini taşıyor. 500 yılı aşkın bir geçmişine rağmen sapasağlam günümüze kadar gelen yapı, şuanda Çukurova Üniversitesi Kültür Merkezi Olarak hizmet vermektedir.

Adana Ulu Camii

Seyhan İlçesinde yer alan Adana Ulu Camii, birçok insanın görmek istemesine rağmen şehir merkezinin dışında kalması ve bu yüzden hızlı ulaşım ve zaman sorunu yaşanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle Ulu Camii başta olmak üzere farklı tarihi yapıları kısa sürede gezmek için özel aracınızı kullanabilir, ya da Adana araç kiralama firmalarından araç kiralayarak çok daha rahat gezebilirsiniz.
adana havalimanı arac kiralama

Kazancılar Çarşısı ve Adana Büyük Saat

1882 yılında yapılan Adana Büyük Saat kulesi, tarihi niteliğinin yanı sıra ülkemizin en büyük saat kulesi olma özelliğini taşımaktadır. Tam 32 metre yüksekliğinde olan Büyük Saat kulesi, kentin en bilindik simgeleri arasında yer almaktadır. Saat kulesinin hemen yanı başında bulunan ve 500 yıllık bir geçmişe sahip olan Kazancılar Çarşısıyla, tarihi iliklerinize kadar hissetmek mümkündür.

Kazancılar Çarşısı içerisinde Adana"nın sevilen damak tatlarını bulabileceğiniz lezzet sunan mekanların olması da, hem tarihi dokuyla bütünleşmenizi hem de Adana yemeklerini doyasıya tatmanızı sağlamaktadır. Adana Araba Kiralama Çarşı içerisinde, şehrin en ünlü kebapçılarının şubeleri bulunmaktadır.

Bebekli Kilise

1880 yılında yapımına başlanan Bebekli Kilise, 1890 yılında ise hizmete açılmıştır. Kilisenin baş kısmında bulunan tarihi Meryem Ana Heykeli, yapıya ayrı bir güzellik katmaktadır. Adana merkezde yer alan Bebekli Kilise ya da bir diğer adıyla Aziz Pavlus Kilisesi Apostolik Ermeni Kilisesi şeklinde inşa edilmiş olsa da, sonradan Katolik ve Protestanlara hizmet vermeye başlamıştır. Kilise günümüzde halen aktif olarak hizmet vermektedir.

Tepebağ Höyüğü

Bölgede yapılan kazı çalışmaları sonrasında, bölgenin 500 yıllık bir yerleşik hayata ev sahipliği yaptığı ortaya çıkmıştı. Ancak 2013 yılında devam edilen kazılar sonrası, 8 bin yıllık bir geçmişin izlerini taşıyan eserlerin ortaya çıkması bölgenin yerleşik hayatına dair önemli ipuçları vermeye başladı.

Dumlu Kalesi ve Yılan Kale

Misis ve Ceyhan arasında bulunan Yılan Kale, Ceyhan ovasına hâkim bir tepeye inşa edilmiştir. Dağ kaleleri zincir halkası bulunan bölgede, Dumlu Köyü’nde bulunan Dumlu kalesi ise ikinci bir halka olup Adana-Kozan yoluna yakın bir yerde bulunmaktadır. Bu kaleler dışında Feke Kalesi, Kozan Kalesi ve Adana Kalesi şehirde bulunan kaleler olup, hepsi de ayrı başına ihtişamlı görüntüsüyle dikkat çekmektedir.

Kalelere ulaşım yakın bölgelere ilçe otobüsleri ile olsa da, halkaları ziyaret etmek için kullanabileceğiniz toplu taşıma araçları yoktur. Bu nedenle şehre kendi aracıyla gelenler ya da Adana oto kiralama firmaları üzerinden hizmet alanlar, buraları gezme konusunda daha avantajlıdır.
adana havalimanı oto kiralama

Adana Şehir İçi Ulaşım Nasıldır?

Türkiye"nin en büyük şehirlerinden birisi olması nedeniyle, şehre ister turistlik ister iş gezisi için gelmiş olun toplu taşıma araçları ile ulaşım, önemli ölçüde zaman almaktadır. Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları konusunda aktif olarak hizmet verse de, özellikle tarihi mekanların şehir merkezi dışında bulunması, gezmek için şehri ziyaret edenlerin önemli ölçüde zamanını almaktadır. Bu nedenle mümkünse özel aracınızla Adana’ya gelmek, ya da şehir merkezinde bulunan birçok Adana rent a car firmalarından araç kiralamak daha idealdir.

Uzak mesafeden şehre gelecekler genellikle araçlarının yıpranmaması ve kilometre kaybı yaşamaması için, Adana oto kiralama firmalarından hizmet almaktadır.