Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Saimbeyli Araç Kiralama - Saimbeyli Rent A Car | Gezgin 7/24

ADANA / Saimbeyli

Gezgin724, Adana"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Adana"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Saimbeyli rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, Saimbeyli ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Saimbeyli oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Saimbeyli araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. 

Saimbeyli

Adana"nın en geri kalmış ilçelerindendir bunun sebebi tarihi süreç içinde Ermenilerin yaşamış olmaları ve kurtuluş mücadelesi sonucunda yine Ermeniler tarafından tamamen yakılıp yıkılarak harap edildiği için tarihi bir kalıntıya rastlanmaz. Günümüzde Saimbeyli, ulaşımı zor, ama kiraz bahçeleri ve yaylalarıyla önem kazanan bir yöremizdir. Adana il merkezine 156 km uzaklıkta yer almaktadır. 
resim başlığı
Saimbeyli Ulaşım 

Adana ilinin en uzak ilçesidir ve buraya uzak yörelerden gelenler, Kayseri üzerinden ulaşmayı daha uygun görürler.  Saimbeyli-Feke arasındaki uzaklık: 34 km. Saimbeyli-Tufanbeyli arasındaki uzaklık: 39 km. dir. 

Saimbeyli"nin Tarihi 

18 Ekim 1920 tarihinde, Kaymakam Saim Bey ve Yüzbaşı Doğan tarafından, Fransız işgalinden kurtarılmış 1928 yılına gelindiğinde ise, Haçin olarak isimlendirilen yerleşim, günümüzdeki yerine taşınmıştır. Bunun sebebi Kurtuluş savaşının ardından, yerleşim yerinde girilecek ne bir ev ne bir büro gibi yapı kalmamıştır. Bunun üzerine, ilçe merkezi, geçici olarak, Gürleşen köyüne alınır. 1 Nisan 1923 tarihinde ise, bu kez Rumlar köyüne yerleşilir. 30 Aralık 1923 tarihinde ise, Haçın adı, milis komutanı olarak görev yapan Saim Bey’in adı verilerek, Saimbeyli olarak yeniden değiştirilir. Rumlu köyünün adı ise, yine milis komutanlarından Doğan Beyin ismine atfen “Doğanbeyli” olarak değiştirilir. 1929 yılına gelindiğinde ise, Saimbeyli, gerçek yerine taşınır. Halen, günümüzde ilçe merkezinde Saimbey’in bir heykeli bulunmaktadır.

Saimbeyli ile İlgili Genel Bilgiler 

Bölgede Akdeniz ve İç Anadolu bölgesinin karasal iklimi hakimdir. Yörede yetiştirilen başlıca ürünler: buğday, arpa, nohut, üzüm, elma, erik, hurma ve son dönemlerde yoğunluk kazanan “kiraz” üretimi ve alabalık yoğunlukyadır. Önemli akarsuyu Göksu ırmağı olup Orta Toros dağları arasında bir ilçedir. 
saimbeyli araç kiralama
 

Kiraz Festivali 

Çeşitli etkinliklerle birlikte her yıl haziran ayı içinde iki gün süren kiraz festivali yapılan ilçede yöresel güzellikleri de sergilenir. 

Saimbeyli"de Gezilecek Yerler

Obruk Şelalesi Rekreasyon Alanı 

Büyük şelalenin çevresinde, çok sayıda küçük Şelalesi bulunan 1984 yılında düzenlenen mesire yeri, 2007 yılında yeniden elden geçirilmiştir. İlçe merkezine 5.5 km. uzaklıktadır. Doğal bir ortamda yürüyüş yapmak farklı bir gün geçirmek için tercih edebilirsiniz. 

Çatak Yaylası 

Günübirlik piknik yapmak doğayla iç içe güzel bir gün geçireceğiz ilçe merkezinin su ihtiyacı buradan karşılanan yaylaya Saimbeyli-Tufanbeyli karayolunun, 2’nci km. den sapıldıktan sonra, 3 km. lik yola devam edildiğinde buraya varabilirsiniz. 

Kale ve Kilise Kalıntısı

Dikdörtgen planlı ve 8 burçlu, bir gözetleme kulesi bulunan, bir kilise ve su sarnıcı da görülen yapının Hitit, Asur ve Roma döneminde kullanıldığı aynı zamanda Haçlı seferleri sırasında kalenin önemli roller üstlendiği bilinmektedir. Bahçe köyü güneyinde, bir kayalık tepe üzerindedir. 
saimbeyli oto kiralama
Saimbeyli Şehitliği

1951 yılında ilçenin güney bölümünde bulunan bölgenin Ermenilerden teslim alınması sırasında şehit düşen 80 Saimbeylinin gömülü olduğu şehitliktir. Sizde bu bölgeyi görmek isterseniz Adana araç kiralama ile kiralayacağınız araçlarla gezebilirsiniz.