Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 26.04 - 10:00
Drop of location 01.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Adana Şakirpaşa Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Adana Havalimanı araç kiralama

Adana Havalimanı araç kiralama firmalarına ulaşmak ve internet üzerinden zahmetsizce rezervasyonu yapmak için, Gezgin 7/24 web sitemizi kullanabilirsiniz. Web sitemiz üzerinde sizlere özel fiyatlarla hizmet veren Adana Havalimanı araba kiralama firmaları, Gezgin 7/24 üzerinden yapılacak rezervasyonları özel farklı avantajlı hizmetlerde sunmaktadır. 

Sizde kısa sürede Adana Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden en uygun fiyatlarla yararlanmak için, Gezgin 7/24 üzerinden hizmet veren Adana Havalimanı oto kiralama firmalarının sunmuş olduğu avantajlardan yaralanabilirsiniz.

Adana Havalimanı 

Sivil Havayolu ulaşımının Akdeniz Bölgesi"nde daha verimli bir şekilde yapılmasına imkan tanıyan Adana Havalimanı oto kiralama, 1937 yılından beri günümüze kadar aktif olarak hizmet vermeye devam etmiştir. Adana ilinin tüm Merkezi konumlarına Yakın mesafede olan Adana Havalimanı, yine bu Merkezi konumlara rahat bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz özelliktedir.

Adana Havalimanı adresi: Turhan Cemal Beriker Bulvarı, 01000 Seyhan Adana Adana Havalimanı telefon numarası: 0322 435 03 80

Adana hakkında genel bilgiler

Türkiye"nin nüfus bakımından en büyük 6 şehri olan Adana, 2.220.125 kişilik nüfusa sahiptir. Akdeniz Bölgesi"nin en büyük şehri olanın Adana, toplam 15 ilçeden oluşmaktadır.

Deniz yoluyla Avrupa ile Asya arasında önemli bir bağlantı noktası olan Adana, aynı zamanda liman ticaretinin en önemli merkezlerinden birisidir.

160 kilometre Akdeniz"e olan kıyısıyla deniz ticareti anlamında önemli bir yere sahip olan Adana, Çukurova Bölgesi"nin en verimli topraklarına sahiptir. Özellikle Ceyhan ve Seyhan nehirlerinin sulamış olduğu toprakların verimi, dünyada kalite anlamında sayılı derecede yüksek kaliteli ürünlerin yetişmesine neden olmaktadır. Oldukça verimli topraklara sahip olması nedeniyle, tarih boyunca tüm medeniyetlerin dikkatini çekmiş ve bu topraklara sahip olma arzusu devlet yöneticileri arasında hakim olmuştur.Adana Havalimanı Araç Kiralama Kış aylarında ılık ve yağışlı bir iklime sahip olan Adana, yaz aylarında ise kurak ve sıcaktır.Adana Havalimanı Oto Kiralama Tarım alanlarının gelişmiş olduğu kadar, Adana sanayi ve ticaret bakımından da gelişmiş şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Uzun süre Hitit İmparatorluğu egemenliği altında kaldığı bilinen şehir, bir dönem Mısır hakimiyeti altına da girmiştir. Bu iki uygarlık dışında farklı birçok uygarlıklara da ev sahipliği yaptığı bilinen Adana"nın, Selçuklu ve Osmanlı döneminde en parlak zamanını yaşadığı bilinmektedir.
adana havalimanı araç kiralama
Helen Antik Yunan uygarlığı, Romalılar, Asurlular, Bizans İmparatorluğu, Pers İmparatorluğu ve Memlukler gibi farklı idarelerinin hakimiyeti altında kalan Adana"da, bu medeniyetlerin izlerini taşıyan birçok tarihi yapı ve eserlere rastlamak mümkündür. Şehrin farklı bölgelerinde yapılan kazı çalışmalarında, bu medeniyetler dışında Arzava krallığı, Luvi krallığı ve Selevkos İmparatorluğu gibi farklı uygarlıklara ait tarihi eserlerde bulunmuştur. 

Türkiye"de sanayinin ilk gelişmeye başladığı şehirlerden biri olan Adana, tarım kaynaklı sanayileşmenin önde gelen şehirleri arasındadır. Deri ve tekstil sanayi şehrin ekonomisine can katan, iki önemli sanayi sektörü olarak öne çıkmaktadır. Otomotiv sanayisinde de oldukça gelişmiş olan şehirde, Sabancı holdinge ait olan Temsa, 2 bin 500"den fazla kişiye iş vermektedir.

Adana Turistik Yerler 

Adana gezilecek yerler listesinde, birçok tarihi ve doğa güzelliği bulunmaktadır. Şehri ziyaret ettiğinizde, gezip görebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır. 
adana havalimanı oto kiralama

 • Adana Etnografya Müzesi 
 • Büyük Saat Kulesi
 • Adana Ulu Camii 
 • Aladağlar Milli Parkı 
 • Tarihi kazancılar Çarşısı 
 • Bebekli Kilise 
 • Atatürk müzesi ve evi 
 • Misis Antik Kenti  
 • Misis Mozaik Müzesi 
 • Akören Antik Kenti ve Kilisesi 
 • Akkapı Şeyh Cemil Nardalı Konağı 
 • Adana bedesteni 
 • Kozan Manastırı ve kalesi 
 • Toprakkale 
 • Tuzla gölü 
 • Ağyatan Kuş Cenneti

Gibi birçok gezilip görülmesi gereken yerler bulunmaktadır.
adana havalimanı rent a car
İster iş ister turistlik gezileriniz olsun, Adana’ya uçakla gelecekseniz Gezgin724 online araç kiralama platformu üzerinden, en uygun fiyatlarla Adana oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.