Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Sarıçam Araç Kiralama - Sarıçam Rent A Car | Gezgin 7/24

Adana Sarıçam araç kiralama 

Adana"nın gelişmiş ilçeleri arasındaki Sarıçam"da işlerinizi hızlı bir şekilde görmek ve ilçe genelinde biraz gezintiye çıkmak için, Sarıçam araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. 

Bütçe dostu ve istediğiniz özellikleri taşıyan birçok araç çeşidini görmek için, web sitemiz üzerinde bulunan Adana araç kiralama firmalarına göz atabilirsiniz. 

Sarıçam hakkında genel bilgiler

Adana ilimizin şirin ilçelerinden biri olan Sarıçam"ın nüfusu, 173154 kişidir. Bölgede bulunan ormanlardan adını alan bu güzel ilçe, Adana"nın merkez ilçeleri arasındadır. 

2008 yılından itibaren ilçe statüsünde yer almaktadır. İlçenin kuzey kısmında bulunan ve bölgenin oksijen kaynağı olan Sarıçam ormanları, ilçenin bu ismi almasında etken olmuştur. Adana"da bulunan Amerika’nın İncirlik üssüne yakın olan Sarıçam ilçesi, bölgedeki Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ile de yakın olup, istihdam anlamında önemli bir şansa sahiptir. 
sariçam-araba-kiralama-1.png

Çukurova Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapan Sarıçam ilçesi, bu nedenle bir hayli gelişmiş ilçeler arasındadır. Stratejik konumu ve diğer özellikleri ile hızlı bir gelişim sağlayan Sarıçam, tarımın üst düzey yapıldığı Adana ilçeleri arasındadır. 

Başta pamuk olmak üzere onlarca farklı sebze türünün yetiştiği ilçede, seracılık faaliyetleri de yoğun olarak yapılmaktadır. Kısmi de olsa ormancılık ve arıcılığın, ilçe halkının geçim kaynakları arasında yer aldığı bilinmektedir. 

Turizm bakımından ise oldukça zayıf olan Sarıçam ilçesinde, Sabancı organize sanayi bölgesi büyük fayda sağlamaktadır. Özellikle ilçe halkının genç nüfusu, Sabancı organize sanayi bölgesinde kurulu olan fabrikalarda çalışarak, geçimlerini sağlamaktadırlar. 

Toplamda 33 köy ve 29 mahalleden oluşan Sarıçam ilçesi, turunçgiller, patates, arpa, buğday, nar, zeytin ve karpuz gibi birçok ürünün kaliteli bir şekilde yetiştiriciliğinin yapıldığı verimli topraklara sahiptir. Akdeniz"den 100 metre yükseklikte yer alan ilçede, tipik Akdeniz ikliminin hakimiyeti görülmektedir. Kış aylarının yağışlı ve ılık geçtiği Sarıçam, yaz aylarında ise kurak ve oldukça sıcaktır. 
sariçam-araç-kiralama-1.png

İlçede gezip görülecek yerlerin sayısı az olup, en sık ziyaret edilen yer Çatalan baraj gölüdür. Çatalan baraj gölü etrafındaki mesire alanında güzel bir piknik yaparak kısa süreliğine de olsa kafanızı dinlemek istiyorsanız, Sarıçam araç kiralama firmalarından bütçenize uygun bir araba kiralayabilirsiniz. 

İlçe merkezinde ise geçmiş dönemlerden kalma cami ve hamamları ziyaret edebilir, bu tarihi yapılar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle tarım bakımından önemli kabul edilebilecek Sarıçam ilçesindeki işlerinizin yanı sıra ilçenin yerel kültürü hakkında gezerek bilgi almak için, kendi aracınızla ulaşım imkanınız yoksa Sarıçam oto kiralama firmalarına, web sitemiz üzerinden dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz. 
sariçam-oto-kiralama-1.png