Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Seyhan Araç Kiralama - Seyhan Rent A Car | Gezgin 7/24

ADANA / Seyhan

Adana araç kiralamanı sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Adana"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Seyhan rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, Seyhan ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Seyhan oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Seyhan araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. Şimdi Seyhan’ı tanımaya ne dersiniz? 

Seyhan

Adana’nın en büyük nüfuslu ilçesidir. Sadece Adana’nın değil Türkiye’de de en fazla nüfusa sahip beşinci ilçedir. Adana şehir merkezini de içerisine alır. Seyhan Nehrine kıyısı olan Seyhan İlçesi, Adana’nın ilk yerleşim yeridir. 
seyhan araç kiralama
Seyhan"ın Tarihçesi

Adanus’un Fenikelilerin en uzun süre hüküm sürdüğü topraklarda Seyhan"ın adını Sarus olarak kullandıkları Hititlerin Kava Kitabelerinde sıkça bahsedilmektedir. Adana’ya dahil olan ilçelerin içinde ilk kurtulan ilçe olarak bilinir. 1950 yılından yılından itibaren şehrin hızla sanayileşme, ovalık bölgelerin baraj ve sulama kanalları ile sulu tarıma geçilmesi ile ilçe hızla gelişip kalkınmaya başladı. 

Seyhan Gezilecek Yerler

Büyük Saat Kulesi

1882 yılında inşa edilmiş 32 metre uzunluğa sahip olan kule Abidin Paşa tarafından yaptırılmıştır. Ülkemizin en büyük kulelerinden biri olan Osmanlı mimarisine uygun olarak yapılmış ve Adana’nın simgesi halindedir. Seyhan ilçe merkezinde Ali Münif Caddesinde yer almaktadır. 

Taş Köprü

117-138 yılları arasında Roma İmparatoru Hadrian tarafından inşa edilmiş mimarı Mimar Aujaentius olan Taş Köprü 310 metre uzunluğa, 11 metre genişliğe ve 21 göze sahiptir. Fakat günümüze bu köprünün 14 gözü ulaşmıştır. En son 2007 yılında restore edilen Taş Köprü araç trafiğine kapatılmış ve günümüzde sadece yayalar tarafından kullanılmaktadır. Taş Köprü dünyada halen kullanılan en eski tarihi köprü olma özelliğine sahip tarihi dokusuyla güzel görünümüyle gezilip görülecek yerler arasındadır. 
seyhan oto kiralama
Sabancı Merkez Camii

28 bin kişilik olarak yapılmış 1998 yılında hizmete açılan Sabancı Merkez Camii Klasik Osmanlı mimarisi örneklerindendir. Caminin; 4 mezhebi ve 4 halifeyi simgeleyen 4 yarım kubbesi, İslam’ın 5 şartını simgeleyen 5 kubbesi ve İmanın 6 Şartını simgeleyen 6 minaresi bulunmaktadır. Her bir parçası bir şeyleri simgeleyen caminin 32 metrelik kubbesi; İslam’ın 32 farzını, avluda yer alan 28 kubbe; Kuran’da adı geçen 28 peygamberi, 99 metrelik minareler; Allah’ın 99 ismine ve ana kubbede bulunan 40 pencere ise; 40 rekât namaza ve Hz. Muhammed(sav) peygamber olma yaşına karşılık gelmektedir. Bütün bunlar caminin şaşırtıcı bir güzelliğe sahip olduğunu hissettiriyor. Seyhan ilçesine bağlı Reşatbey Semtinde Seyhan Nehri kıyısında yer alan bu esrarengiz ve muhteşem eseri sizde gezip görmek isterseniz Seyhan oto kiralama ile kiralayacağınız araçlarla rahat ve konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. 

Bebekli Kilise

İtalyan Katolik Kilisesi olan Bebekli Kilisesinin 1880-1890 yılları arasında yapıldığı bilinmektedir. Asıl adı Saint Paul olan kilise; Aziz Paulus Kilisesi olarak da bilinmektedir. Şimdilerde halen ibadete açık olan kilisede Meryem Ananın 2,5 metrelik tunç heykelinin Kilisenin üst kısmında yer alması ve bebeğe benzemesinden dolayı halk arasında Bebekli Kilise olarak adlandırılmasına neden olmuştur. Tepebağ Mahallesinde yer alan bu kiliseyi görmenizi öneririz. 

Tepebağ Mahallesi

Ermeni mimarisini yansıtan tarihi evler ve taş okullar Osmanlı Döneminde varlıklı Ermeni mahallesi olan Seyhan ilçesine bağlı Tepebağ Mahallesi günümüzde restore edilmiş semtti gezip görmelisiniz.

Merkez Park

Çok sayıda bitki ve ağaç türü bulunan 33 hektarlık alanı bulunan Seyhan ilçesinde Sabancı Merkez Camisinin güneyinde yer alan Ülkemizin en büyük parkında çocuk oyun alanı, 12 tane havuz, paten pisti, dinlenme terasları, anfitiyatro, bisiklet ve koşu parkurları bulunan Park 2004 yılında açılmıştır. Sizde sevdiklerinizle güzel bir gün geçirebilirsiniz. 
seyhan rent a car
Seyhan Barajı, Baraj Gölü

Doğal güzelliğiyle ilgi gören baraj Adana il merkezine yıllar boyu katkı sağlamış Akdeniz’e dökülen en büyük akarsu olan Seyhan Nehri’dir. 

Seyhan Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul – Adana arası 935 kilometre ve 11 buçuk saat sürmektedir.

Ankara – Adana arası 480 kilometre ve 6 saat sürmektedir.

Mersin – Adana arası 70 kilometre ve 1 saat sürmekte