Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Tufanbeyli Araç Kiralama - Tufanbeyli Rent A Car | Gezgin724

ADANA / Tufanbeyli

Gezgin724, Adana"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Adana"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Tufanbeyli rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, Tufanbeyli ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Adana araç kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Tufanbeyli araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. 
tufanbeyli araba kiralama
Tufanbeyli

Şirin bir ilçe olan Tufanbeyli ilçesi tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Tufanbeyli, Adana il merkezine: 196 km. uzaklıktadır. Ayrıca: Kayseri-Tufanbeyli arasındaki uzaklık ise: 170 km. dir. Tufanbeyli-Kahraman Maraş arasındaki uzaklık ise: 160 km. dir. Adana’ya bağlı bir ilçedir. 

Tufanbeyli ilİlgili Genel Bilgi

Tarihi eserleri ve güzel doğasıyla güzel bir ilçe olan Tufanbeyli Adana"nın en uzak ilçesidir. Çukurova bölgesi Kuvay-ı Milliye komutanlarından Aydınoğlu Osman Tufan Beyin adına izafeten, ilçeye, “Tufanbeyli” ismi verilmiştir. Engebeli ve kırık bir arazide yerleşmiş, yüksek bir plato görünümündedir. 
tufanbeyli araç kiralama
Tufanbeyli Gezilecek Yerler

Şar Antik Kenti

6000 yıllık bir geçmişe sahip olan Hitit Döneminde önemli bir merkez olup mitolojide Ana Tanrıça Mağda Mater’in beldesi olarak kabul edilir. Roma Döneminden kalma yapılar bulunan bölge Sit alanı olarak kabul edilmiştir. Tufanbeyli ilçesine 15 km uzaklıktadır. 

Kırık Kilise

Bizans Dönemine ait bir yapıdır. Günümüze bu kilisenin apsis kısmının 5 metre yüksekliğindeki duvarı ve çeşitli geometrik motifler ile bezenmiş taş blokları gelmiş ve iri yontma taşlarla olan kubbesi yıldırım düşünce yıkıldı. 
tufanbeyli oto kiralama
Alakapı

Bu yerde başak bina kalıntıları, rölyefler, kitabeler, kemer, sütun ve sütun başlıklarının yanı sıra Ana Tanrıça Tapınağının kapısı olarak bilinen Alakapı 6 metre yükseklikte, 3 metre genişliğinde muazzam bir yapıdır. Günümüze ulaşan bu kıymetli eser Şar Antik Kentinin ayakta kalan eseridir.