Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yumurtalık Araç Kiralama - Yumurtalık Rent A Car | Gezgin724

ADANA / Yumurtalık

Gezgin724, Adana"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Yumurtalık rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, Yumurtalık ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Adana araç kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Yumurtalık araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. 

Yumurtalık

1959 yılında Adana’nın ilçesi olarak resmi kayıtlara geçen belde, tarihi dokusu ve görsel güzellikleri olan Büyük İskender’in Pers İmparatorunu mağlup etmesi ile bir liman şehri olarak kurulan Yumurtalık, tarihte önemli bir konuma sahiptir ve hali hazırda bu önemini de korumaktadır. 
yumurtalık araba kiralama
Yumurtalık"ın Tarihi

Cumhuriyet yıllarında nahiye merkezinin Ayas’tan yumurtalık hattına taşındığını da ifade etmek gerekiyor. 1933 yılında Nahiye olarak resmi kayıtlara geçen Yumurtalık, bir üst başlıkta da ifade ettiğimiz gibi 1959 yılında Adana’nın ilçesi olmuştur. İlçeyi ziyaret ettiğinizde birçok döneme ait tarihi eserlerin ve yapıların yer aldığını birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını göreceksiniz. Abbasiler, Medler, Babilliler, Moğollar, Hitit, Pers, Ermeni ve Osmanlı devleti hakimiyetinde yer alan Yumurtalık, kale ve liman şehri olarak büyük bir öneme sahiptir.

Yumurtalık"ta Gezilecek Yerler 

Belediye Plajı

Adana"nın denize girebilecek yerlerden bir tanesi olan Belediye Plajı, 2015 yılında mavi bayraklı plaj ödülünü almıştır. Güzel olan bu plajı da sizlerde görmek isterseniz Yumurtalık oto kiralamadan araç kiralayıp gezinizin tadını çıkartabilirsiniz. 
yumurtalık araç kiralama
Lagün Gölleri

Farklı bir yerde gezmek ve günün tadını çıkarmak isterseniz size tatlı ve tuzlu bataklıkların yanı sıra çamur düzlükleri ve kumullar ile oluşan sulak alan bütünü olarak karşımıza çıkan lagün göllerini öneririz. 

Yumurtalık Lagün Milli Parkı

Çok fazla kuşa ev sahipliği yapan birçok kuş türünün geçiş noktası yani göç rotası olarak belirlenen bu bölge, göç yolunu açmak ve kuşların bu rotayı sorunsuz bir şekilde çizmesini sağlamak adına oluşturulmuştur. Sizde kuşlarla güzel bir gün geçirmek isterseniz mutlaka burayı gezmelisiniz. 

Ayas Antik Kenti

Roma dönemi mimarisini yansıtan bu yapıyı Ayas Ören Yerinde yıpranmış olursa bile günümüze kadar ulaşmıştır. 

Ayas Kalesi

Memlüklülerin saldırısına uğramış, sonrasında ise restorasyon çalışmaları yapılmış olan Devşirme bir yapı olan kale Orta Çağ mimarisini kusursuz bir şekilde yansıtır.,

Marko Polo İskelesi

Liman, yalnızca yerli turistlerin değil, yabancı turistlerin de ilgi duyduğu iskeleyi Çin seyahati sonrası Venedik’e yola çıkmak üzere Marko Polo, yine bu bölgenin tarihe Marko Polo İskelesi olarak taşınmasını sağlamıştır.

Atlas Kalesi

Hoş bir manzara sahip etkili bir görüntüsü olan Ayas limanına demir atan gemilere hizmet sunabilmek maksadı ile inşa edilen bu kale içerisinde salonlar ve gümrük kontrol merkezi bulunmaktadır.
yumurtalık oto kiralama
Yumurtalık"ın Meşhur Lezzetleri

Misis Ayranı ve Aşlama mutlaka tüketmeniz gereken içeceklerden bazıları bunun yanı sıra Adana"nın ilçesini ziyaret edip de lahmacun ve kebap yememek olmaz elbette.