Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Besni Araç Kiralama - Besni Rent A Car | Gezgin 7/24

Besni oto kiralama

Adıyaman Besni oto kiralama ihtiyaçlarınıza yönelik uygun fiyata çözümler arıyorsanız, gezgin 7/24 platformu üzerinde Besni araç kiralama hizmeti veren birçok firma yer almaktadır. Siz de bu firmalardan birini tercih edip konforlu ve güvenilir bir şekilde kiralık araç hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız, web sitemiz üzerinden rezervasyon yaptırma imkânlarından yararlanabilirsiniz. 

Besni ucuz araç kiralama 

Web sitemiz üzerinde hizmet veren Besni oto kiralama firmalarının kiralamak istediğiniz araçla ilgili vermiş oldukları fiyatları inceleyerek, size en uygun fiyatı veren firma ile çalışabilirsiniz. Gerek günlük ve gerekse haftalık araç kiralama hizmetleriyle, sizlere en nitelikli hizmeti sunabilecek firmaları rahatlıkla bulabilirsiniz. Özetle yapacağınız bu kıyaslama sonrasında, Adıyaman oto kiralama hizmeti almanız mümkündür.
besni araç kiralama

Besni gezilecek yerler

Nüfus bakımından Adıyaman"ın 3. Büyük ilçesi olma özelliğini taşıyan Besni, doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi alanları ile turistlerin sık ziyaret ettiği ilçeler arasındadır. Aşağıda Besni gezilecek yerler listenizde, yer vermenizi önerdiğimiz bazı alanlar bulunmaktadır. Bir zamanlar Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Diyarbakır illerine bağlı sancak statüsünde yer alan ilçe, 1954 senesinde, Adıyaman"a bağlanmıştır. 

Besni ilçesine bağlı 63 köy, 7 belde ve 10 mahalle bulunmaktadır. Çok eski bir yerleşik hayat tarihine sahip olan ilçe, bu nedenle tarihi yapılarıyla dikkat çeken Adıyaman ilçeleri arasındadır. 

Besni kalesi 

Besni merkezden yaklaşık olarak 2 kilometre mesafede yer alan kale, sarp kayalıkların üzerine inşa edilmiş tarihi bir yapıdır. Memlükler tarafından 13. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen kalenin, asıl amacı bölgenin savunmasını sağlamaktır. 1923 yılında tamirattan geçen tarihi kalenin günümüze kadar sadece, kalıntıları gelmiştir. Aynı zamanda Osmanlı döneminde yaptırılan bir Camii minaresini de yine burada görmek mümkün olmaktadır.
besni kurumsal araç kiralama

Eski Besni ören yeri 

Bu ören yeri, ilçenin ilk kurulduğu yerleşim alanı olarak bilinmektedir. Doğal afetler neticesinde, önemli ölçüde ören yeri olma özelliğini kaybetmiş olsa da, ilçeye gelenler tarafından hala ziyaret edilen yerler arasındadır. 

Kurşunlu Camii 

Besni ilçesinin eski yerleşim yerinde bulunan kurşunlu Camii, 14. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen tarihi mekanların arasındadır. Banisinin kim olduğu bilinmeyen camii, 2005 senesinde tamir edilse de, günümüzde harabe vaziyette bulunmaktadır. Kubbe kısmının ve minarenin şerefe kısmının yıkıldığı kale, kemer süslemeleri ile dikkat çekmektedir.

Sofraz anıtları

İlçeye bağlı olan Üçgöz beldesi sınırları içerisinde yer alan anıtlar, ilçe merkezinden 15 kilometre uzağa düşmektedir. Birçok anıt mezarının bulunduğu bu alan, Roma imparatorluğu döneminde oluşmuş yerler arasındadır. Bu anıtlar dışında Roma İmparatorluğu"na ait tarihi kalıntılar da, bölgede yer almaktadır.

Kızılin köprüsü 

Yine roma dönemine ait olduğu tahmin edilen köprünün, Göksu nehri üzerinde yer almaktadır. Köprünün nehir üzerinde kalan kısmının yıkılması sebebiyle, sadece kenar kısımlarında kalan iki su gözü yer almaktadır ve kullanılamaz haldedir.

Dikilitaş

Roma dönemine ait olan dikilitaş, mezar başlarında toplamda altı sütundan oluşmaktadır. İlçe merkezi dışında yer alan bu alanı rahat bir şekilde ziyaret etmek için, kendi aracınız yoksa Besni oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Adıyaman şehir merkezinden gelecekseniz, sitemiz üzerinden hizmet veren Adıyaman araç kiralama firmalarından araç kiralamanız daha ideal seçenek olacaktır.

Toktamış camii 

Yapım tarihi ve kimler tarafından yaptırıldığı belli olmayan Toktamış caminin, 17. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. İbadete kapalı ve harap vaziyette bulunan tarihi caminin özellikle minaresi, günümüze kadar daha sağlam gelmeyi başarmış kısımlarından biridir. 
besni oto kiralama
Adıyaman Besni gezilecek yerler listesinde, farklı mesire alanları ve tarihi yerlerde bulunmaktadır. Bu alanların daha iyi bir şekilde ziyaret edilmesi için kendi aracınızla gelmenizi tavsiye ederiz. Şayet kendi aracınız bulunmuyorsa Besni araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz.