Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çelikhan Araç Kiralama - Çelikhan Rent A Car | Gezgin 7/24

Çelikhan oto kiralama 

Gezgin 7/24 web sitemiz üzerinden, Çelikhan Oto Kiralama firmalarına ulaşarak, yine web sitemiz üzerinden bu firmalardan rezervasyon yaptırarak oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Çelikhan ucuz oto kiralama

Çelikhan araç kiralama firmalarının Gezgin 7/24 üzerinden yapılan rezervasyonlarda özel sunmuş oldukları fiyat avantajlarından yararlanarak, Adıyaman araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Bu firmalar aynı zamanda bazı dönemlerde, daha özel kampanyalar düzenleyerek ücretsiz olarak ek hizmetler de vermektedir. 
çelikhan araç kiralama

Çelikhan hakkında bilgiler

Adıyaman"ın merkezine 57 kilometre uzaklıkta yer alan ilçe, tarihi boyunca farklı medeniyetlerin egemenliği altında yer almıştır. Hititler, Makedonyalılar, Asurlar, Romalılar ve Bizanslılar dönemlerinden sonra, Selçuklu ve Osmanlı döneminde de yerleşim yeri olarak kullanılan önemli merkezler arasında yer almaktadır. 

Hz Ömer zamanında Arap hakimiyeti altında olduğu bilinen ilçe, 1954 senesinde ise Adıyaman"ın il statüsüne kavuşması nedeniyle, Adıyaman iline bağlanmıştır. İlk adı Komikşir olarak bilinen ilçe, Cumhuriyetin ilk yıllarında Çelikhan ismini almıştır. 

Geçim kaynağını tarım ve hayvancılığın oluşturduğu ilçenin, özellikle tütünü oldukça kalitelidir. 

Çelikhan gezilecek yerler 

16 bini aşan nüfusuyla Adıyaman"ın 9 ilçesi arasında 7. Sırada yer alan Çelikhan gezilecek yerler açısından özellikle doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır. 

Beypınarı Mesire Alanı 

İlçe merkezinden 5 kilometre mesafede yer alan mesire alanı, ilçe halkının yanı sıra çevre ilçe ve şehirlerden yaz aylarında fazlaca ziyaretçi ağırlamaktadır. Güzel bir vakit geçirerek doğanın kalbinde yer almak istiyorsanız, Beypınarı mesire yerini ziyaret edebilirsiniz. 

Çelikhan ilçesine Adıyaman merkezden gelmek için kendi aracınızı kullanabilir, ya da Adıyaman oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

İlçeye özel araç ile gelmediğinizde ise, Çelikhan araç kiralama hizmeti veren firmalardan, araç kiralayabilirsiniz. 

Zerban suyu 

Pınarbaşı Kasabası sınırları içerisinde yer alan Zerban suyu, özellikle içildiğinde astım hastalarına iyi geldiğinin söylenmesi sebebiyle Adıyaman dışından da ziyaretçi almaktadır. 
çelikhan kurumsal araç kiralama

Havşeri Pınarı

İlçenin doğal güzellikleri arasında yer alan bu pınar, özellikle yaz aylarında soğuk suyuyla dikkat çekmektedir. Çevresinde bulunan söğüt ağaçları ile birlikte doğanın güzelliğine şahit olabileceğiniz pınar, çevresinde piknik yapılabilecek alanların bulunduğu bir yerdir.

Jari Yaylası 

Çelikhan ilçesinin doğal güzellikleri, oldukça fazladır. Bu güzelliklerden birisi olan Jari Yaylası, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında insanların zamanlarının önemli bir bölümünü geçirdiği yerler arasındadır.

Koyun Pınarı Yaylası 

Korucak Köyü sınırlarında yer alan yayla, Bucak dağında bulunmaktadır. Dağın 2000 metre yüksekliğinde yer alan yayla, özellikle günübirlik piknikçiler için önemli ziyaret yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Adıyamanlılar dışında yaylaya Malatyalılar da oldukça rağbet göstermektedir. Yayla içerisinde villa tipi evler bulunmakta olup, kısmen yerleşim yeri olarak da kullanılmaktadır.

Çat Barajı 

Çelikhan ilçe merkezinden 2 kilometre uzaklıkta yer alan Çat Barajı, atık su bağlantısının bulunmaması nedeniyle tertemiz bir suya sahiptir. Muhteşem lezzete sahip balıkların bulunduğu Çat Barajı Gölü, balık tutmak ve bir yandan da piknik yapmak isteyenlerin vazgeçilmez alanlarından biridir. 

Baraj Gölüne gelmek ve burada piknik yaparak güzel bir gün geçirmek istiyorsanız, kendi aracınızla ulaşım sağlamanız gerekir. Kendi aracı bulunmayanlar ise, Çelikhan araç kiralama hizmeti alarak baraj gölünü ziyaret etmektedir.

Çelikhan içmesi 

İlçe merkezinden yaklaşık 19 kilometre uzakta bulunan Çelikhan içmesi, nefes yolu hastalıklarına iyi geldiğinin söylenmesi sebebiyle, özellikle hava koşullarının elverişli olduğu günlerde yoğun ziyaretçi almaktadır. 
çelikhan oto kiralama
Toplu taşıma araçlarıyla ulaşımın mümkün olduğu içmenin, yapılan akademik incelemeler neticesinde solunum yolu rahatsızlıklarına karşı faydalı olduğu görülmüştür. Ayrıca sindirim sistemi bozuklukları ve safra kesesi rahatsızlıklarına karşı da, bu içmenin faydalı olduğu söylenmektedir.