Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gerger Araç Kiralama - Gerger Rent A Car | Gezgin 7/24

Gerger oto kiralama 

Adıyaman"ın 5. Büyük nüfusuna sahip olan Gerger oto kiralama ihtiyaçlarınızı, gezgin 7/24 web sitemizin nitelikli özelliklerini kullanarak rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Gerger araç kiralama firmalarının web sitemiz üzerinde sizlere özel sunduğu fiyatlardan istifade etmek için, rezervasyonlarınızı gezgin 7/24 portalı üzerinden yaptırabilirsiniz. 

Gerger ucuz araç kiralama 

Gerger ucuz araç kiralama hizmeti alabilmek için yapmanız gereken tek şey, web sitemiz üzerinde bulunan ve bu ilçede hizmet veren araba kiralama firmaları arasında, fiyat kıyaslaması yapmaktır. Bu sayede ilçede bulunan rent a car firmaları arasında kiralamak istediğiniz araçla ilgili en uygun fiyatı veren Gerger ucuz oto kiralama firmasından hizmet alabilirsiniz. 

Gerger rent a car firmalarının web sitemiz üzerinde gördüğünüz fiyatları, sadece gezgin 7/24 araç kiralama platformuna özel olarak verilmiştir. Bu fiyatlardan ve firmaların sunduğu ekstra avantajlardan yararlanmak için, Gerger ucuz araç kiralama işleminin, gezgin 7/24 üzerinden yapılması şarttır. 
gerger araç kiralama

Gerger gezilecek yerler 

Yerleşik tarihi milattan önce 6. Yüzyıla kadar dayanan tarihi ilçe, Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait eserlerin yoğun olduğu Adıyaman"ın ilçeleri arasında yer almaktadır. Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa illeri ve Adıyaman"ın Kahta ilçesi ile sınır olan Gerger ilçesi, doğal güzelliklerinin yanı sıra kamp yapmaya elverişli alanlarıyla dikkat çekmektedir. Gerger gezilecek yerler listenizde yer vermenizi tavsiye ettiğimiz alanlardan bazıları, aşağıda verilmiştir.

Gerger kalesi 

İlçenin ismi ile özdeşleşen tarihi kale, Oymaklı köyü sınırları içerisindedir. Fırat Nehri’nin hemen yanı başına inşa edilmiş tarihi kalenin geçmişi hakkında fazla bilgi bulunmasa da, komagenler döneminde yaptırıldığı tahmin edilmektedir. Özellikle Fırat Nehri üzerinde olmak üzere bölgedeki geçişlerde kontrolü ve hakimiyeti sağlamak adına yaptırılan tarihi kalenin, 3 ayrı giriş kapısı bulunmaktadır. 

Giriş kapılarında küçük yazıtlar yer alsa da, bu yazıtlarda kalenin tarihi hakkında hiçbir bilgi yazmamaktadır. Yukarı kale ve aşağı kale olmak üzere iki farklı bölümde inşa edilmiş olan tarihi kalenin, önemli bir kısmı harap olmuş vaziyettedir. 

Sarp kayalıklar üzerine inşa edilmesi de, kalenin kendi döneminde bölgede hakimiyet kurmak için önemli bir merkez olduğunu göstermektedir. Kaleye çok yakın bir konumda birçok mezar bulunmuş olup, bu mezarlardan Roma dönemine ait eserler çıkmıştır. Ulaşım sıkıntısı sebebiyle fazla ziyaret edilmeyen tarihi kaleye gitmek için, Adana araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 
gerger kurumsal araç kiralama

Kurdek yaylası 

İlçenin ve hatta Adıyaman"ın en yüksek yaylalarından birisi olan Kurdek yaylası, serin havası ve yeşil görüntüsüyle stres atmak ve kalabalıkların gürültüsünden uzaklaşmak için gidilmesi gereken yerler arasındadır. 

Soğuk suyu ve serin havasıyla birlikte, ilkbahar ve yaz aylarının en fazla ziyaret edilen yerlerinden biri olmuştur. Bir yayla olması sebebiyle doğal olarak kampçılık için de son derece uygun olan Kurdek yaylası, özellikle yaz aylarında birçok festivalin yapıldığı bir alandır. 

Yaylaya piknik malzemelerinizi alıp çıkarak bu güzel ortamda birkaç saatinizi dolu dolu değerlendirmek istiyorsanız, özel aracınızla gitmenizi tavsiye ederiz. Şayet kendi aracınız yoksa Gerger araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. Web sitemiz üzerinde Gerger ucuz araç kiralama hizmeti veren rent a car firmalarından hizmet alarak, ulaşım maliyetlerinizi en aza indirebilirsiniz.

Atatürk baraj gölü 

İlçede havaların iyi olduğu zamanlarda en fazla ziyaret edilen alanlardan biri olan Atatürk Baraj Gölü, özellikle balık tutmak ve piknik yapmak isteyenlerin tercih ettiği yerler arasındadır. 

Stresten uzak kısa bir zaman geçirmek ve barajın serin sularına karşı piknik yapıp balık tutmak için, Atatürk Baraj Gölünü ziyaret edebilirsiniz. 
gerger oto kiralama

Gerger kanyonu 

Atatürk baraj gölü ve Fırat Nehri arasında bulunan kanyon, Gerger gezilecek yerler arasında, önemli bir konuma sahiptir. 2014 yılı itibariyle turizme kazandırılan kanyon, ilçenin olduğu kadar Adıyaman"ın da turizmine katı yapmaktadır. Doğal olarak ulaşımın zor olduğu bu alanı ziyaret etmek için, kendi aracınız yoksa Adıyaman araç kiralama ya da Gerger araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz.