Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Adıyaman Gölbaşı Araç Kiralama - Gölbaşı Rent A Car | Gezgin 7/24

Gölbaşı oto kiralama 

Adıyaman Gölbaşı oto kiralama ihtiyaçlarınızı hızlı ve nitelikli bir şekilde gidermek istiyorsanız, gezgin 7/24 üzerinde hizmet veren oto kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz. Gölbaşı araç kiralama firmalarının sunduğu hizmetlerden avantajlı bir şekilde yararlanmak için, rezervasyon işlemlerinizi web sitemiz üzerinden yapmanız gerekir. 

Gölbaşı ucuz araç kiralama 

Gezgin 7/24 üzerinde bulunan birçok Gölbaşı oto kiralama firması bulunmaktadır. Aradığınız araçla ilgili bu firmalar tarafından verilen en uygun fiyata bakarak, Adıyaman araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Aynı zamanda Gölbaşı rent a car firmalarının gezgin 7/24 platformu üzerinden yapılacak olan araba kiralama işlemleri için, sunacağı farklı avantajlardan da yararlanabilirsiniz. 

Gölbaşı gezilecek yerler 

49.125 kişilik nüfusuyla merkez ilçede dahil olmak üzere Adıyaman"ın 4. Büyük ilçesi olan Gölbaşı, gezilecek yerler açısından diğer 9 ilçeye oranla çok daha zengindir. Aşağıda Gölbaşı gezilecek yerler listenizde yer almasını önerdiğiniz, bazı mekanlar bulunmaktadır.
gölbaşı araba kiralama

Altınlı köprü 

Yolbak köyünde bulunan Altınlı Köprü, Gölbaşı gezilecek yerler arasında tarihi özelliği ile dikkat çekmektedir. Kim tarafından yaptırıldığı bilinmeyen ve Göksu çayı üzerinde inşa edilen köprünün, Roma Dönemi"nden kalma bir yapı olduğu tahmin edilmektedir. Ancak kimi arkeologlar köprünün İslam mimarisi özelliklerini taşıdığını söylemektedir. Yaklaşık 20 metre yüksekliğine sahip köprünün uzunluğu, 33 metredir. Hiç harç kullanılmadan yapılmış olması da, köprünün önemli özellikleri arasında yer almaktadır. 

Paşa köprüsü 

Harmanlı kasabası sınırları içerisinde yer alan Paşa köprüsünün, yine hangi dönemde yapıldı bilinmese de Osmanlı eserleri arasında yer aldığı tahmin edilmektedir. Göksu ırmağı üzerinde bulunan tarihi köprülerden biri olan Paşa Köprüsü, 1954 senesinde önemli bir tadilattan geçmiştir. Ancak bu tarihte ağır hasar alan köprüden geriye, sadece kalıntıları kalmıştır. 

Tarihi köprü ziyaret etmek ve Gölbaşı ilçesinde bulunan diğer tarihi alanları daha rahat gezmek için, aracınız yoksa Gölbaşı oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 
gölbaşı araç kiralama

Gölbaşı gölü 

Tarihi yapılarının yanı sıra doğal güzellikleri ile bilinen Gölbaşı ilçesinde yer alan ve ilçenin adıyla özdeşleşen Gölbaşı gölü, çevresinde bulunan mesire ve kamp alanlarıyla ilçede en fazla ziyaret edilen yerlerden biridir. 

Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında yoğun ziyaretçi alan bu doğa güzelliği, stres atmak için muhteşem seyir keyfini ziyaretçilerine sunmaktadır. Adıyaman"dan direk Gölbaşı"na gelecekseniz, Adıyaman oto kiralama hizmeti alarak ilçeye rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Azaplı gölü 

İlçe gölleri ile ünlü olması sebebiyle, Gölbaşı ismini almıştır. İlçeye güzellik katan doğal güzelliklerden birisi olan Azapla Gölü de, yine bu ilçede bulunan doğal güzellikler arasındadır. Tarım alanlarının sulanmasında kullanılan Azaplı Gölü, ilçede stres atmak için insanların ilkbahar ve yaz aylarının gelmesi ile birlikte sık ziyaret ettiği alanlar arasındadır. 

Bir kısmı sazlık ve kamışlık olması sebebiyle, birçok kuş çeşidinin barınağı haline gelen göl, ayrı bir güzellik sunmaktadır.

Gölbaşı gölleri tabiat parkı 

İlçede bulunan en güzel alanlardan biri olan tabiat parkı, yeşil ve mavinin birbiriyle kucaklaştığı muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir. Farklı birçok kuş türünün barınağı haline gelmiş tabiat parkı, doğa fotoğrafçılarının da yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır. Kuş gözlem evi ve kulesi ile birlikte seyir terası, çocuk oyun alanları, piknik alanları ve yürüyüş yolları gibi tesisleriyle, önemli bir noktada yer almaktadır. 

Gölbaşı gezilecek yerler listenizde mutlaka yer vermenizi tavsiye ettiğimiz tabiat parkının sunduğu eşsiz huzuru, her saniyeye kadar hissedebilirsiniz. 

Gelin başı mağarası 

İlçeye bağlı Nasırlı Köyünde bulunan mağara, köy merkezinden 2 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Öküz başı rölyefi bulunan mağaranın içerisindeki sarkıt ve sütunlar, ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmektedir. Mağarayı ziyaret etmek için kendi aracınızı kullanmak, büyük kolaylık sağlamaktadır. Kendinize ait bir araç yoksa, daha rahat ulaşım için Gölbaşı araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 
gölbaşı oto kiralama

Keykubat kalesi 

Belören köyünden yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan tarihi kale, Roma dönemi eserleri arasında yer almaktadır. Bir kısmını harap olmuş kalenin günümüzde iç kale kısmı ve surları hayatta kalmayı başarmıştır.