Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kahta Araç Kiralama - Kahta Rent A Car | Gezgin 7/24

Kahta oto kiralama 

Kahta oto kiralama hizmeti almak için, gerek Kahta ilçesinde bulunan ve gerekse Adıyaman genelinde hizmet veren Kahta araç kiralama firmalarından yararlanabilirsiniz. Gezgin 7/24 platformu üzerinden, Kahta araç kiralama firmaları arasında yapacağınız kıyaslama neticesinde, kiralamak istediğiniz araca web sitemiz üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Kahta ucuz araç kiralama 

Gezgin 7/24 web sitemizde arama ve filtreleme özelliklerini kullanarak, Kahta ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Web sitemizin en önemli özelliklerinden biri olan arama özelliği sayesinde, birden fazla Kahta oto kiralama firmasına bakarak, firmalar arasında en uygun fiyatlarla hizmet veren rent a car firmasını seçme imkanınız bulunmaktadır. Böylelikle uygun fiyata hizmet veren oto kiralama firmasından rahat bir şekilde Adıyaman araç kiralama tahsis edebilirsiniz.

Kahta gezilecek yerler 

Adıyaman merkez ilçesinden sonra en büyük nüfusa sahip olan Kahta nüfusu, 122000 olmuştur. Şehirdeki yerleşik hayatın çok eski dönemlerden beri gelmesi nedeniyle, Kahta ilçesinde gezilecek yerler diğer ilçelere göre oldukça fazla olmakla birlikte, aynı zamanda tarihidir. 
kahta araba kiralama

Eski Kahta kalesi 

Kahta gezilecek yerler arasında, eski Kahta kalesi en fazla ziyaret edilen tarihi alanlardan biridir. İlçeye bağlı Kocahisar köyünde yer alan eski Kahta kalesi, yapım tarihi ve kimler tarafından yaptırıldığı kesin bilinmeyen bir yapıdır. Ancak net bir bilgi olmamakla birlikte bu kalenin, Memluklular tarafından yapıldığı biraz daha kuvvetli bir ihtimaldir. Komagene medeniyetinin o bölgede uzun yıllar hakimiyet kurması nedeniyle, Komagene medeniyetine ait olduğu da, kuvvetli ihtimal olarak öne çıkmaktadır. Kim tarafından yaptırıldığı kesin olarak bilinmese de, farklı medeniyetin izlerini taşıması nedeniyle, bölgeye hakim olan neredeyse tüm medeniyetler tarafından tarihi kalenin kullanıldığını göstermektedir. 

Günümüzde harabe bir görünümde olsa da, surların bir bölümü sağlam bir şekilde hayatta kalmıştır. Kalenin içerisinde su depoları, hamam, cami ve Kahta çayına doğru inen bir yol bulunmaktadır. Yine kale gibi içerisindeki bu yapılarda önemli ölçüde hasar görmüştür. 

Cendere köprüsü 

Kahta ile Sincik ilçeleri arasında yer alan cendere köprüsü, adını almış olduğu cendere çayı üzerinde inşa edilmiştir. Günümüze kadar farklı onarımlardan geçen köprü, iki kemerli olup ortada büyük bir su gözü bulunmaktadır. Giriş ve çıkışlarında toplamda 3 adet tarihi sütun olması da, buranın geçmiş dönemlerde protokol geçici olarak kullandığına dair işaret olarak görülmektedir. 
kahta araç kiralama
Roma Köprüsü 

  1. Yüzyılda inşa edilen roma köprüsü, 7.80 metre eninde, 5.30 metre ise genişliğe sahiptir. Tarihi köprü toplam 118 metre uzunluğundadır. İlçe merkezi dışında kalan tarihi köprüyü ziyaret etmek istiyorsanız, en uygun olacak şekilde Kahta ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Adıyaman"ın şehir merkezinden direkt olarak ilçeye gelmek için ise, Adıyaman oto kiralama firmalarından hizmet alarak ilçeyi ziyaret edebilirsiniz. 

Şeytan köprüsü 

Yeni kale ile eski kale arasında bir konumda bulunan ve Kahta çayı üzerine yaptırılan şeytan köprüsü, tam olarak kimlerin ne zaman yaptırdığı bilinmeyen ancak tarihi değeri olan köprüler arasında yer almaktadır. 

Karakuş tümülüsü 

Çevresinde anıt mezarlarında yer aldığı karakuş tümülüsü, Nemrut Dağı"nda bulunan milli parkın giriş kısmında yer almaktadır. Komagene krallığı tarafından yaptırıldığı bilinen anıt mezar, kralın annesine hitap edilmiştir. Anıt mezarın sütununun üst kısmında kartal heykeli yer alması nedeniyle, karakuş tümülüsü ismini almıştır. Çevresinde birkaç anıt mezarın da bulunmasıyla daha fazla ziyaretçi çeken bu alan, ilçe merkezinin dışında kalmaktadır.

Bu sebeple hızlı bir ulaşım için kendi aracınızı, aracınız yoksa gezgin 7/24 üzerinden Kahta oto kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz. 
kahta oto kiralama

Nemrut Dağı Milli Parkı 

Kahta ilçe merkezinden yaklaşık olarak 70 kilometre uzaklıkta yer alan Nemrut Dağı Milli Parkı, sadece Türkiye genelinde değil dünyaca ünlü turistik yerlerden biridir. Milli park, dünyanın 8 harikası olarak nitelendirilmiştir. Dev boy kaya heykellerinin bulunduğu Nemrut Dağı Milli Parkı, ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılanmaktadır. Milli parkı daha kapsamlı bir şekilde ziyaret etmek ve çevresindeki diğer alanları görebilmek için, kendi aracınız yok ise Kahta araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Şayet direkt olarak şehir merkezinden ilçeye gelecekseniz, Adıyaman oto kiralama firmalarından araç kiralayıp, yine Kahta ilçesine ulaşabilirsiniz.