Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Sincik Araç Kiralama - Sincik Rent A Car | Gezgin 7/24

Sincik oto kiralama 

Sincik oto kiralama ihtiyaçlarınıza kapsamlı ve nitelikli bir şekilde cevap veren Gezgin 7/24 Platformu, Adıyaman"ın Sincik ilçesinde bulunan oto kiralama firmalarının en uygun fiyattan size hizmet vermesini sağlamaktadır.

Sincik ucuz oto kiralama 

Sincik ucuz araç kiralama hizmeti alabilmek için, web sitemiz üzerinde bulunan Sincik oto kiralama firmalarının web sitemize özel sunmuş olduğu fiyatları inceleyerek, en uygun firmadan Adıyaman araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Aynı zamanda web sitemize özel rezervasyonlar için, fırsat avantajlarından da yararlanmanız mümkündür. 

Sincik Hakkında Bilgiler

1954 yılına kadar Malatya ilinin bir ilçesi olan Sincik, bu tarihten sonra Adıyaman"ın il statüsüne geçmesi ile birlikte Adıyaman"ın Kahta ilçesine bağlanmıştır. Sürekli gelişen nüfusuyla 1990 yılında ilçe olan Sincik, günümüzde Adıyaman"ın 9 ilçesi arasında nüfus bakımından 6. Sırada yer almaktadır. Kışların oldukça soğuk olduğu ilçe, Kış mevsiminde yoğun kar yağışı almaktadır. Yaz aylarında ise oldukça kurak ve sıcaktır.
sincik araba kiralama
Özellikle ters lalesi ile ünlü olan ilçe, farklı bitkileri rahatlıkla görebileceğiniz bir yerdir. Sincik lalesi bilindik lalelere göre ters açan ve her bitki üzerinde 6 lalenin bulunduğu ilginç bitkilerden biridir. İlçede tarihi yapı sayısı aslında yukarıda saydıklarınızdan çok daha fazla olsa da, bu yapıların tamamı ziyaret edilebilecek alan olma özelliğini kaybederek harap olmuştur.

Doğal bakımdan Adıyaman ilinin klasik yapısını yansıtan ilçe, tarım ve özellikle de hayvancılığın gelişmiş olduğu başlıca ilçelerden biridir.  Sıcak kanlı insanıyla doyumsuz sohbetler yaşayabileceğiniz bu güzel Adıyaman ilçesini gezmek, tüm detaylarını keşfetmek için özel aracın olması her zaman için daha rahat ulaşım adına faydalı olacaktır.

Sincik gezilecek yerler 

Toplam 17414 kişilik nüfusuyla Adıyaman"ın 6. Büyük ilçesi olan Sincik, Mitanniler, Hititler, Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinin bölgede bulunan önemli yerleşim yerlerinden biridir.

Farklı medeniyetler tarafından yerleşim yeri olarak kullanılması sebebiyle, birçok medeniyete ait tarihi yapı ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Malatya, Adıyaman, Gerger ve Kahta ile sınır olan Sincik ilçesi, özellikle Nemrut Dağı"na yakınlığı nedeniyle ziyaret edilen Adıyaman"ın ilçeleri arasındadır. 
sincik araç kiralama
 

Sincik gezilecek yerler listenize, aşağıdaki tarihi yapı ve doğal alanlara özellikle yer vermenizi tavsiye ederiz. 

Derik Kalesi 

İlçe merkezinden yaklaşık olarak 8 kilometre uzak mesafede yer alan Derik Kalesi, bir kale olmanın yanı sıra Heron’un kutsal alanı olarak da bilinmektedir. 

Milattan sonraki 200’lü yıllarda yapılan kaleden geriye, fazla bir şey kalmasa da, ilçe sınırlarında çok eski tarihlere ait yapı görmek isteyenlerin ziyaret ettikleri alanlardan biridir. Kaleden geriye kalan kalıntılar da, yok olmaya yüz tutmuştur.

Sincik eski Camii 

Tarihi özelliği nedeniyle eski Camii ya da Sincik Camii olarak anılan tarihi yapı, kesin olarak hangi tarihte yapıldığı bilinmemekle birlikte Selçuklu dönemi eserleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde halen aktif olarak ibadet için kullanılan Camii, ilçe sınırlarında ziyaret edebileceğiniz tarihi alanlar arasındadır.

Aksu çayı 

İlçede gezip görebileceğiniz doğal güzelliklerden biri olan Aksu çayı, etrafında piknik yapmaya uygun alanlarıyla başta ilçe halkının ve ilçeyi ziyaret edenlerin stres atmak için ziyaret ettikleri yerlerden biridir.

Kıran çayı 

Yine ilçe sınırları içerisinden geçen gezilebilecek doğal alanlar arasındaki kıran çayı, ilçede ilgi gören konumlardan biridir. İlçede yaşayanların piknik yapmak için sıklıkla ziyaret etmesinin yanı sıra, çevre illerden buraya kamp kurmak için gelen insanlar daha bulunmaktadır.
sincik oto kiralama
Adıyaman şehir merkezinden Sincik ilçesine gitmek için, özel aracınızı kullanmak ulaşım açısından rahatlık sağlamaktadır. Alternatif olarak Adıyaman araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz.