Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Tut Araç Kiralama - Tut Rent A Car | Gezgin 7/24

Tut oto kiralama 

Tut ilçesinde ihtiyaç duymanız halinde araba kiralama hizmeti almak için, Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Tut oto kiralama firmalarından rezervasyon yaparak, kiralık araç ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 

Gezgin 7/24 için özel sunulan fiyat avantajları sayesinde, Tut ucuz araç kiralama hizmeti alarak, ilçeyi ve çevresinde bulunan alanları rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. İlçeye gelmek için ise, Adıyaman araç kiralama hizmeti almanız, ulaşım konusunda rahatlık sağladığı gibi ekonomik anlamda da ulaşım ücretlerinin önemli bir kısmının cebinizde kalmasını sağlamaktadır. 

Tut hakkında bilgiler 

Adıyaman merkezden 60 kilometre uzakta olan Tut ilçesi, Muhammed Dağı"nın eteklerine kurulu yeşillikler içinde bir yerleşim alanıdır. 
tut araç kiralama
Dut meyvesinin bol ve meşhur olması nedeniyle Tut ismini alan ilçe, 10.161 nüfusa sahiptir. Adıyaman"da tarihi ve doğal zenginlikleri ile öne çıkan ilçe geçimini tarım ağırlıklı olmak üzere, tarım ve hayvancılıktan karşılamaktadır. İncir, kiraz, pamuk, nar, Antep fıstığı, pirinç ve zeytin, ilçede en fazla yetiştirilen tarım ürünleri arasındadır.

Tut gezilecek yerler

Tut gezilecek yerler listesi, diğer ilçelere göre oldukça fazladır. İlçeye gelip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden bazıları, şunlardır. 

Şebker Köprüsü 

Şebker çayının üzerinde kayalık ve dar bir geçidin bulunduğu bir yere yapılan köprü, ilçeye bağlı Tepecik Köyü ile Adıyaman"ın şehir merkezine bağlı Şerefli Köyünü birbirine bağlayan tarihi bir yapıdır.

Ulu Camii 

1634 senesinde Osmanlı zamanında yapılan Ulu Camii, ilçe merkezinde yer almaktadır. Osmanlı motifleri ile donatılmış Ulu Camii"nin, iç kısmında 12 adet sütun bulunmaktadır. 

Tek şerefeli ve taştan yapılmış minaresi de, Camii kadar ilgi çekmektedir. 1953 senesinde tamirat gören Camii, günümüzde de ibadet için kullanılmaktadır. 
tut kurumsal araç kiralama

Salah Camii 

1630 yılında Osmanlı Devleti döneminde yaptırılan Camii ilçe merkezinde yer almaktadır. Günümüze kadar farklı onarımlardan geçmiş olsa da, orijinal yapısını önemli ölçüde korumuş olup günümüzde halen Camii olarak kullanılmaktadır. 

Salah Camii ve ilçede bulunan diğer tarihi yapıları görmek için, Tut araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Adıyaman"ın şehir merkezinden direkt olarak ilçeye yapacağınız ziyaretlerde, Adıyaman araç kiralama hizmeti almanız ise daha faydalı olacaktır. 

Musalla Camii 

1913 yılında yapılan Musalla Camii, yine ilçe merkezinde yer alan tarihi yapılar arasındadır. Ahşap işlemeli iç mimarisi ile dikkat çeken Caminin el işi süslemeleri de görsel açıdan camiye ayrı bir güzellik katmaktadır. 

Kaşlıca Kalesi 

Diğer adıyla Mihri Babil Kalesi, yapım yılı ve kimler tarafından yapıldığı bilinmeyen yapılardan biri olsa da, Babilliler tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. Düz bir vadi içerisine yapılmış kale, günümüzde önemli bir kısmı harabeye dönmüş olsa da kalan kısımlarının orijinal dokusunu koruduğu görülmektedir.

Malkayası 

Osmanlı hakimiyeti döneminde eşkiyaların kendilerine yol açmak için kayaları oyarak yaptıkları yol olarak bilinir. Özellikle Trabzon Halep kervanlarının buradan geçmesi nedeniyle kervanların yolunu kesmek isteyenler eşkiyalar kayaları oyarak bu yolu açmışlardır. 

Geyik Mağarası 

Kayaların üzerinde bulunan Geyik Mağarası, önemli bir kısmı insan eli ile oyulmuş mağaralardır. Hatta mağara içerisinde yine insan eliyle oyularak açılmış, yatak koyma yerleri bulunmaktadır.

Şovak Köprüsü

Adını aldığı dere üzerine kurulu olan köprü, Osmanlı Devleti döneminde yapılmıştır. Kervanların rahat bir şekilde gelip geçmesi için yapılan köprü, Tut gezilecek yerler listesinde hala aktif olarak kullanılan tarihi yapılar arasındadır. 

Şeyh Ali Baba Türbesi 

Tepebağ mevkiinde bulunan Şeyh Ali Baba Türbesi, özellikle bölge halkı tarafından en fazla ziyaret edilen alanlardan biridir. Manevi değeri nedeniyle ziyaret edildiği gibi akıl sağlığı bozuk ve felçli insanların burada Dua ederek iyileşti inancının yaygın olması nedeniyle, daha fazla ziyaretçi almaktadır. 
tut oto kiralama

Evren Tepe Türbesi 

Akçatepe köyünde bulunan Evren Tepe Türbesi, yine bölgenin ziyaret edilen manevi alanlarından biridir. Tut gezilecek yerler listesindeki bu türbeyi rahat bir ulaşımla ziyaret etmek için, Adıyaman merkezden gelecekseniz Adıyaman oto kiralama hizmeti alabilir, ya da ilçeye geldiğinizde Tut oto kiralama hizmeti imkanından yararlanabilirsiniz.