Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bolvadin Araç Kiralama - Bolvadin Rent A Car | Gezgin 7/24

Bolvadin oto kiralama 

Afyonkarahisar"ın 4. Kalabalık ilçesi olan Bolvadin oto kiralama hizmeti almak, Gezgin 7/24 ile zannedildiğinden çok daha kolaydır. Web sitemiz üzerinden Bolvadin araç kiralama firmalarına ulaşabilir ve rezervasyonlarınızı yine Gezgin 7/24 ile yapabilirsiniz. 

Gezgin 7/24 ucuz araç kiralama konusunda, Bolvadin araç kiralama firmalarıyla sıkı görüşmeler yaparak, web sitemize özel fiyatlar almaktadır. Web sitemiz üzerinden yapacağınız hiçbir kiralama işleminde, sizden ek ücret alınmamaktadır. Bolvadin oto kiralama firmaları arasında web sitemiz üzerinden kıyaslama yaparak, en uygun fiyatlarla hizmet veren afyonkarahisar oto kiralama firmasından araç kiralayabilirsiniz.

Bolvadin gezilecek yerler 

Anadolu Bölgesi"nde kurulan en eski yerleşim yerleri arasında yer alan Bolvadin, Bayat, Çobanlar, Çay, Emirdağ, Sultandağı ilçeleri ile komşu olan Afyonkarahisar ilçelerinden biridir. Bolvadin nüfusu, 43398 kişidir.
bolvadin araba kiralama
Bizans, Roma, Lidya, Hitit, Helenistik, Selçuklu ve Osmanlı gibi farklı birçok medeniyet, ilçe tarihinde burayı yerleşim yeri olarak kullanmıştır. İlçenin geçim kaynağı tarım be hayvancılık olsa da, ilçe sınırlarında bulunan birkaç fabrikada ilçenin ekonomisine can vermektedir. 

Bolvadin Müzesi 

Başlangıçta sinema salonu olarak yapılan müze binası, 1987 itibarıyla belediye meclisinin almış olduğu bir karar neticesinde müze olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bundan önce Afyonkarahisar"ın bu ilçe ve çevresinde çıkarılan tarihi eserler şehir merkezinde müzede sergilenirken, artık Bolvadin Müzesi"nde sergilenmeye başlanmıştır. Müze içerisinde bölgede çıkarılan binlerce tarihi eser, sergilenmektedir. 

Üç ayrı sergi salonu bulunan müzenin bahçe kısmında ise, büyük heykeller ve sütunlar dikkat çekmektedir. 

Heybeli Termal turizm merkezi 

Bolvadin gezilecek yerler arasında sağlık turizmi için önemli bir yer tutan Heybeli Termal turizm merkezi, uzun yıllar boyunca birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. 

İlçe merkezinden yaklaşık 37 kilometre uzakta bulunan termal Merkezi, kireçlenme, eklem ağrıları, cilt rahatsızlıkları ve kas rahatsızlıklarına karşı iyi gelen bir suya sahiptir. Bu nedenle Afyonkarahisar merkezden gelen insanların dışında, çevre ilçe ve illerden de yoğun ziyaretçi almaktadır. 
bolvadin araç kiralama
Termal turizm merkezine şehir merkezinden gelecekseniz, afyonkarahisar araç kiralamahizmeti almanız, daha hızlı ve az maliyetle ulaşım imkanı tanıyacaktır. Bunun dışında Bolvadin oto kiralama firmalarından ilçe merkezinde de araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca Gezgin 7/24 üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda özel fiyatlardan yararlanarak, Bolvadin ucuz oto kiralama imkanından yararlanabilirsiniz. 

Kırkgözler Köprüsü 

Akarçay üzerinde kurulan Kırkgözler Köprüsü, Bizans İmparatorluğu döneminde yapılmış oldukça eski bir tarihe sahip yapılar arasındadır. Yontulmuş taş ve mermerin kullanıldığı tarihi köprü, daha sonrasında 64 su gözü olacak şekilde Mimar Sinan tarafından uzatılmanın yanı sıra, kitabe ve namazgâh gibi farklı eklemeler yapılmıştır. Roma döneminde yaptırılan bu köprüyü ve çevresindeki diğer yerleri daha rahat görebilmek için, Bolvadin araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Eber Gölü 

Avşar Türkmenleri tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan Eber Beldesi sınırlarında bulunan göl, ilçenin önemli doğal güzellikleri arasındadır.

Avşar Türkmenlerinin ağırlıkta olarak yaşadığı bu yerleşim biriminde bulunan göl, ilçe merkezinden 8 kilometre uzakta yer almaktadır. Ülkemizin en büyük 12. Gölü olma özelliğini taşıyan Eber Gölü, 21 metre derinliğe kadar inen çöküntü göllerden biridir. 

Genel yapısı itibariyle oldukça büyük bir göl olsa da, önemli bir kısmı kamışlarla kaplanmıştır. Bu nedenle uzaktan bakıldığında büyük bir kısmını çayırlık alan zannetmek mümkündür. 1992"de 1. Derece sit alanı statüsünü alan gölde aynalı sazan ve turna gibi farklı balık türleri ve yüzlerce kuş türü bulunmaktadır. 

Özellikle avlanma mevsiminde insanların piknik yapmak ve balık avlanmak için bu gölü ziyaret ettikleri bilinmektedir. Maalesef ki son yıllarda göle bazı fabrikaların atıklarının ulaşması nedeniyle, büyük bir kirlilik oluşmuştur. 

Sizde Bolvadin ilçesini ziyaret edip bu gölün etrafında piknik yaparak güzel bir vakit geçirmek istiyorsanız, özel ulaşım kanallarının bulunmaması nedeniyle araç kiralama hizmeti alarak güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Peri Bacaları 

Sel ve farklı volkanik gelişmelerin oluşturduğu Peri bacaları, Kapadokya"da bulunan peri bacalarına benzerlik gösterse de, onlar gibi aşırı yumuşak oluşumlar olmayıp, kaya benzeri oluşumlardır. Ayrıca burada bulunan peri bacalarında Kapadokya gibi insan eliyle oyma sonucunda ortaya çıkan, yaşam alanları yoktur. İlçenin turizmde katkı sunan peri bacalarının küçük bir alan üzerinde var olduğu gözükmektedir.
bolvadin oto kiralama

İnsuyu Mağarası 

İlçe merkezinden 7 kilometre uzaklıkta bulunan mağara, içerisinde sarkıtlar, sütunlar ve damlataş bulunması nedeniyle fazlaca ziyaret alan yerler arasındadır. Kültür Bakanlığı tarafından mağaranın içerisi ışıklandırılmış ve aynı zamanda bir yürüyüş yolu yapılmıştır. Son haliyle muhteşem bir seyir keyfi sunan İnsuyu Mağarası, Bolvadin gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalıdır.