Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çay Araç Kiralama - Çay Rent A Car | Gezgin7/24

Afyonkarahisar Çay araç kiralama

Afyonkarahisar Çay araç kiralama ihtiyaçlarınız için çayı araç kiralama firmalarını sizinle buluşturan Gezgin 7/24, kısa sürede Çay ilçesinden kiralık araç bulmanıza imkan tanımaktadır. Gelişmiş ve güvenlikli altyapısı sayesinde dakikalar içerisinde internetten araç kiralama imkânına sahip olacağınız Gezgin 7/24, uygun fiyatlarla hizmet veren Çay araç kiralama firmaları arasında seçim yapmanızı sağlamaktadır. 

Kurulduğu günden bugüne kadar Türkiye genelinde binlerce araç kiralama ihtiyacına cevap veren web sitemiz, kalitesinden ödün vermeden atarak kazandığı ivmesini sürdürmeye devam etmektedir. Kullanışlı ara yüzü ve kullanım kolaylığı sayesinde kısa sürede araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 
çay araba kiralama
Web sitemiz üzerinde bulunan Çay oto kiralama firmaları arasında yapacağınız kıyaslama neticesinde, sizin için en uygun olan kiralama türünü seçerek farklı avantajlardan da yararlanabilirsiniz.

Siz de Çay araç kiralama hizmeti almak için, Gezgin 7/24 online araç kiralama sistemini kullanabilirsiniz.

Afyonkarahisar Çay İlçesi hakkında bilgiler 

31412 nüfusuyla Afyonkarahisar"ın büyük ilçeleri arasında bulunan Çay ilçesinin ekonomisi, tarım ve hayvancılık üzerine kuruludur. İlçe halkının önemli bir kısmını hem tarım hem hayvancılıkla uğraşırken, küçük bir kısmı ise bunlardan sadece biri ile ilgilenmektedir. Verimli topraklara sahip olan Çay ilçesinde tahıl ürünlerinin yanı sıra şeker pancarı, ay çekirdeği sebze ve meyve çeşitleri de bol ve kaliteli bir şekilde yetişmektedir. İlçe çevresinde seracılık, tarım işlerinde yoğun olarak yapılmaktadır.

İlçede aynı zamanda gelişmiş olan Afyon"a özgü el sanatları ürünleri de, ilçe halkı tarafından adeta geçim kaynağına dönüştürülmüştür.

Afyonkarahisar Çay İlçesi gezilecek yerler 

Karamık Gölü: Çay-dinar karayolu üzerinde bulunan Karamık Gölü, Çay ilçesinde gezebileceğiniz doğal güzelliklerinden biridir. Oldukça geniş bir alan üzerinde bulunan Karamık Gölü çevresinde bulunan mesire alanları ile, daha da farklı bir güzelliğe kavuşmuştur. Gölün çevresinde bulunan sosyal tesisler gölde yetişen turna balığını keyifle tadabileceğiniz yerlerdir. 
çay araç kiralama
Çağlayan Şelalesi: İlçe merkezinin biraz dışında kalan Çağlayan Şelalesi, ilçe sınırları içerisindeki Sultan Dağı"nın eteklerinde bulunmaktadır. Günün stresini atmak için ilçedeki en ideal yerlerden biri olan Çağlayan Şelalesi, çevresi yeşillikle kaplı olup huzur bulabileceğiniz bir alandır.

Kanlı yer kavaklığı: Çay ilçesi sınırlarında Çay Belediyesi tarafından yaptırılan içerisinde sosyal tesislerinde bulunduğu kanlı yer, ilçe halkının sosyalleşmek için kullandığı önemli yerler arasındadır. 1982 yılından bugüne kadar hizmet veren mesire alanında, piknik alanları, çocuk oyun alanları, spor sahaları ve yürüyüş parkurları bulunmaktadır. Günübirlik ziyaretler için tercih edebileceğiniz bu alan, güzel bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır. 

Çay Kervansarayı: Afyonkarahisar-Konya karayolu üzerindeki Kervansaray, Çay ilçesinde bulunan önemli tarihi yapıların arasında yer almaktadır. 1278 senesinde yapılan kervansaray, burada bulunan bir külliyenin parçasıdır. Selçuklu mimarisi izlerini rahatlıkla görebileceğiniz kervansarayın bulunduğu külliyede aynı zamanda medrese, hamam, çeşme ve kervansaray gibi farklı yapılar bulunmaktadır.

Çay Merkez Cami: İlçe merkezinde bulunan Çay Merkez Camii, Osmanlı Devleti"nin son dönemlerinde yaptırılmıştır. 1901 tarihli olan Merkez Caminin, kim tarafından yaptırıldığı bilinmeyen yapılan arasındadır. 

Eber Gölü: Çay ilçesinde gezebileceğiniz yerlerden biri de, Eber Gölü ve çevresidir. Göl çevresinde piknik yapabilir ve güzel bir gün geçirebilirsiniz.
çay oto kiralama
Taş cami ile kervansarayı: 1278 senesinde yaptırılan Selçuklu eserlerinden biri olan taş cami ve Kervansarayı, ilçenin tarihi mekanlarından biridir. Kesme taş mimarisinin çok güzel örneklerinden biri olan cami binası, günümüzde hala ibadet için kullanılmaktadır.

Çay ilçesinin rahat bir şekilde gezmek için, Gezgin 7/24 üzerinden afyonkarahisar oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.