Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Dinar Araç Kiralama - Dinar Rent A Car | Gezgin 7/24

Dinar oto kiralama 

Dinar oto kiralama hizmeti almak için, Gezgin 7/24 tarafından sunulan kapsamlı avantajlardan yararlanarak web sitemiz üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Afyonkarahisar Dinar araç kiralama firmaları arasında rahat bir kıyaslama yaparak, dakikalar içerisinde istediğiniz Dinar oto kiralama firmasından hizmet alabilirsiniz. 

Dinar ucuz araç kiralama

afyonkarahisar araç kiralama hizmeti almak için, internet üzerinden saatlerce arama yapmanız ya da ilçede gezerek en uygun fiyata hizmet veren firmayı araştırmanıza hiç gerek yok. 

Gezgin 7/24 platformunun basit ve kullanışlı ara yüzü sayesinde, en uygun fiyata hizmet veren Dinar ucuz oto kiralama firmasını dakikalar içerisinde bulabilirsiniz.

Dinar hakkında bilgiler

Hitit İmparatorluğu dönemine kadar uzanan tarihi ile, Afyonkarahisar"ın ikinci büyük ilçesi olan Dinar, Afyonkarahisar merkezine, 106 kilometre mesafede yer almaktadır. Suhut, Sandıklı, Kızılören, Evciler ve basmak ilçeleri ile komşu olan Dinar"ın nüfusu, 47304 kişidir.
dinar araç kiralama

Dinar gezilecek yerler

Tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra, önemli doğal zenginliklere de sahip olan ilçe, Afyonkarahisar"ın en fazla ziyaret alan ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçede gezip görebileceğiniz, farklı alanlar bulunmakta olup, birçok yere ulaşımı kolaydır. 

Eldere Gölü 

Pınarbaşı ismiyle de bilinen Eldere Gölü, adını aldığı köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Muhteşem bir manzaraya sahip olan göl, tanrıça Athena ile ilişkili efsaneleriyle de ünlüdür. 

Özellikle tanrıça Athena"nın bu gölün üzerinde yetişen sazlardan flüt yaptığı efsanesi yaygındır. Gölde bulunan sazlıkların flüt benzeri basit müzik aletlerinin yapımında kullanıldığı da, bilinmektedir. Genellikle ilkbahar ve yaz aylarında ziyaret edilen bir alan olmasının yanı sıra, uçurtma yapmak isteyenlerin de buradan saz toplamak için sonbahar aylarında da geldikleri bilinmektedir. 

Dinar ilçesinin en önemli doğal güzelliklerinden birisi olan Eldere Gölü, ilçe merkezinden uzak olması sebebiyle ulaşım kendi aracınızla ya da Dinar oto kiralama firmalarından kiralayacağınız araçlarla daha rahat yapılabilmektedir. 
dinar oto kiralama
Dinar araç kiralama firmalarına hızlıca ulaşmak aynı zamanda platform üzerinde rezervasyon yapmak için, Gezgin 7/24 üzerinden uygun fiyatlarla hizmet alabilirsiniz. 

Suçıkan

Menderes Nehri"nin önemli kaynaklarından biri olan Suçıkan ırmağı, tarih boyunca ilk kez müzik yarışmasının yapıldığı alan olarak bilinir. Harika bir seyir keyfi sunan Irmak, üzerinde yüzen yeşil ve beyaz ördekler ile, ayrı bir güzellik kazanmaktadır. 

Çevresinde bulunan dinlenme tesisleri ve diğer sosyal alanlar ile her türlü ihtiyacınızı da rahatlıkla girebileceğiniz ırmak çevresinde, muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Danteon Tapınağı 

Dinar ilçe merkezinden yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta bulunan tapınak, Tanrıların kulu Tapınağı olarak da bilinmektedir. Roma döneminden günümüze kadar önemli ölçüde orijinal yapısını koruyarak gelen tapınak, Dinar ilçesinin en fazla ziyaret edilen alanları arasındadır.

Tapınak çevresinde yapılan arkeolojik kazılar sonrasında, birçok tarihi eser gün yüzüne çıkarılmış olup Afyonkarahisar Müzesi"nde sergilenmektedir.

Karakuyu Kuş Cenneti 

İlçe merkezinden yaklaşık olarak 17 kilometre uzaklıkta bulunan Karakuyu Kuş Cenneti, ilçenin en güzel doğal alanlarından biridir. Özellikle Doğa fotoğrafçılığı sevenlerin uğrak yerlerinden biri olan kuş cenneti, aynı zamanda kuş gözlemcileri tarafından da Türkiye"de ziyaret edilen sayılı yerler arasında bulunmaktadır. 

Kuş cennetini ziyaret edip doğa ile baş başa kalmak istiyorsanız, Dinar araç kiralama hizmeti almak kısa sürede daha fazla yer gezmenizi sağlayacaktır. 

Zenderi Yaylası 

Yine ilçenin önemli doğal güzellikleri arasındaki yaylası, özellikle yaz aylarında serin havası sebebiyle fazla ziyaret edilmektedir.

Gazlıgöl Kaplıcaları 

Sağlık turizmi için ilçede önemli bir yere sahip olan Gazlıgöl Kaplıcaları, deri hastalıkları, kadın hastalıkları, eklem rahatsızlıkları ve farklı birçok rahatsızlığa karşı faydalı olduğu bilinen suyuyla dikkat çekmektedir. 

İlçe merkezinden uzak olması nedeniyle özellikle aile ile kaplıcayı ziyaret etmek için, kendi aracınızla kullanabilir ya da araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden Dinar ucuz oto kiralama hizmeti alarak, ulaşım maliyetlerini en aza indirebilirsiniz. Şehirden direkt olarak kaplıcaya gelmek istiyorsanız yine web sitemiz üzerinde hizmet veren Afyonkarahisar araç kiralama firmalarını tercih edebilirsiniz. 
dinar rent a car

Kuyucak Köyü 

Muhteşem lavanta bahçeleri ile sizleri büyüleyici bir seyre çıkaracak olan Kuyucak Köyü, Dinar ilçesi sınırlarında yer alan harika bir yerdir. Lavanta kokularının yanı sıra lavanta tarlalarının görüntüsü de, sizleri fazlasıyla büyülemeye yetecektir.