Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İscehisar Araç Kiralama - İscehisar Rent A Car | Gezgin7/24

İscehisar araç kiralama 

İscehisar araç kiralama işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapmak istiyorsanız, dijital dünyanın en gelişmiş ve güvenilir araç kiralama platformu olan Gezgin 7/24 üzerinden işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. İhtiyacınıza göre uygun İscehisar oto kiralama hizmeti alabileceğiniz Gezgin 7/24 üzerindeki firmalar, geniş araç yelpazesi ve uygun fiyatlarıyla sizlere birçok seçenek sunmaktadır. 

İscehisar araç kiralama firmaları arasında sunulan seçeneklerden sizin için en ideal olanları seçip, İscehisar"da ihtiyaç duyacağınız arabayı hemen kiralayabilirsiniz. afyonkarahisar araç kiralama platformlarının lideri Gezgin 7/24 birçok güvenlik protokolü ile desteklenen altyapısı ile internetten güvenilir bir şekilde araç kiralamanıza imkan vermektedir. İscehisar ve çevresi için düşündüğünüz seyahat planınızı sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlamak için, uygun fiyat ve kaliteli hizmet seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
iscehisar araç kiralama
Afyonkarahisar"ın gelişmiş ilçelerinden biri olan İscehisar"daki işlerinizi daha hızlı yapmak için kiralayacağınız araçla, ilçede bulunan tarihi ve doğal güzellikleri de hızlı bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Afyonkarahisar İscehisar hakkında bilgiler 

İscehisar"ın nüfusu 24534 olup, Afyonkarahisar"ın gelişmiş ilçelerinden biridir. Yerleşik tarihi oldukça eski olan ilçe, Büyük İskender zamanında General Dokimos öncülüğünde kurulmuş yerleşim alanıdır. B

Üyük İskender döneminden günümüze kadar bölgenin önemli yerleşim alanlarından biri olan İscehisar ilçesi, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. İlçe genelinde birçok medeniyete ait tarihi yapı bulunurken, maalesef ki bu yapıların önemli bir kısmı gerekli ilgiyi gösterilmemesi nedeniyle tamamen yok olmaya yüz tutmuştur. Günümüze kadar ise birkaç tarihi yapı, ilçe sınırlarında gelmeyi başarmıştır. 1987 yılında ilçe statüsü kazanan İscehisar, Ege bölgemizin en doğu kesiminde bulunan yerleşim alanları arasındadır. Afyonkarahisar merkezden 23 kilometre uzaklıkta yer alan ilçe, 2000 yıldır çalışmakta olan mermer ocaklarıyla Türkiye genelinde ün yapmıştır. Burada bulunan mermer ocakları, ilçe için önemli bir ekonomik kaynaktır. 
iscehisar oto kiralama
Afyon genelinde olduğu gibi İscehisar ilçesinde de kiraz yetiştiriciliği ön plana çıkmakla birlikte, ilçe halkının önemli geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık büyük yer tutmaktadır. Nadiren de olsa yabancı turistlerin de ziyaret ettiği ilçeyi, özellikle çevre illerden ilçenin tarihi dokusunu görmek isteyen insanlar daha fazla ziyaret etmektedir.

İscehisar gezilecek yerler 

İscehisar"da tarihi derinliği yüksek birkaç yapı ve insan eli ile oluşturulmuş mağaralar dikkat çekmektedir. Aynı zamanda ilçenin doğal güzellikleri de, özellikle yakın yerlerden gelen insanların ziyaret ettiği alanlar arasındadır. İlçede gezip görebileceğiniz yerlerden bazıları, şunlardır. 

Dokimaia Antik Kenti: İlçenin en köklü yerleşim alanlarından biri olan antik kent, günümüze kadar gelmiş tarihi kalıntıları ile birlikte ilçe merkezinin dikkat çeken alanlarından biridir. Orijinal yapısı ilçe merkezinin önemli bir bölümünü kapsayan antik kentteki kalıntılar, günümüzde sadece ilçenin çeşitli yerlerinde görülmektedir. Antik kentinin kesin kuruluş tarihi bilinmemesine rağmen, Makedonyalıların bu antik kenti kurduğu üzerinde tahminler yürütülmektedir. Roma döneminde de yerleşim birimi olarak kullanılan antik kent, Makedonyalıların yanı sıra Roma İmparatorluğu izlerini de taşımaktadır. 

Kırkinler kayalığı: İscehisar ilçesi sınırlarında bulunan Seydiler kasabasının dağ eteklerindeki Kırkinler kayalığı, volkanik ağıza sahip altı Kaya kütlesinden oluşmaktadır. Kayalık içinde özellikle Bizans dönemine ait mezarlar, kilise, Kaya oyması odalar ve zaferler gibi farklı alanlar bulunmaktadır. 

Peri Bacaları: Yine ilçenin Seydiler kasabasında bulunan Peribacaları, ilçe turizmine canlandıracak kadar olmasa da, ufak tefek ziyaretler sayesinde ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır. Özellikle Akdere kısmında görülen Peri Bacaları, ziyaretçiler tarafından daha fazla ilgi görmektedir. Kapadokya"daki Peri bacalarına benzer yapıları bulunsa da, Kapadokya bölgesindeki Peri Bacaları kadar yüksek ve gösterişli değildir. Ancak buradaki Peri Bacalarının iyi bir şekilde tanıtımının yapılması, ilçeye turizm ekonomisi bakımından çok şey kazandıracaktır. 

Leylek Kayaları: Kayaların insan eliyle oyulması sonrasında, erken Helenistik döneminde yapıldığı tahmin edilen 3 katlı bir kilise bulunmaktadır. Ayrıca bu kayalığın zeminindeki geometrik süslemeler, buranın daha ilgi çekici hale gelmesine sebep olmaktadır. Seydiler kasabasında bulunan bu kayalığı ve kasabadaki diğer yapıları ziyaret etmek için, İscehisar araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. Gezgin 7/24 üzerinden, uygun koşullarla İscehisar ucuz araç kiralama hizmeti veren firmalara ulaşabilirsiniz.
iscehisar rent a car
Hasan Basri Türbesi: Türk evliyalar arasında olduğu bilinen Hasan Basri aynı zamanda kuduz hastalığını ilk kez tedavi eden kişi olarak da öne çıkmaktadır. Ünlü Türk alimi Hasan Basri"ye ait türbe, ilçeye bağlı Seydiler kasabası girişinde yer almaktadır.