Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Sandıklı Araç Kiralama - Sandıklı Rent A Car | Gezgin 7/24

Sandıklı oto kiralama 

Afyonkarahisar"ın Merkez ilçesinden sonra en fazla nüfusa sahip olan ilçesi Sandıklı oto kiralama ihtiyaçlarınız için, hiçbir zahmete girmeden Gezgin 7/24 üzerinden rezervasyon yaparak, en uygun fiyatlarla hizmet alabilirsiniz. Sandık araç kiralama firmalarının arasında kıyaslama yapma seçeneği ile, size en uygun hizmete dakikalar içerisinde ulaşmanız mümkündür.

Sandıklı ucuz araç kiralama

Web sitemiz üzerinde bulunan birçok Sandıklı araç kiralama firmalarının vermiş olduğu fiyatları inceleyerek, Sandıklı ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Web sitemiz üzerinde görmüş olduğunuz uygun fiyatlar, sadece Gezgin 7/24 platformuna özel olarak verilmektedir. Bu nedenle rezervasyonların web sitemiz üzerinden hiçbir ek ücret ödemeden yapılması gerekir. 

Sandıklı Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar"ın İkinci büyük ilçesi olan Sandıklı"nın nüfusu, 56182 kişidir. Farklı tarihi, kültürel ve doğal alanlarıyla bilinen ilçe de birçok tarihi yapı, maalesef ki harap olmuştur.

Sandıklı Kalesi

İlçe merkezinde yer alan Sandıklı Kalesi, 1324 yılında yaptırılmıştır. Ormanlık bir alan içerisine yaptırılan kalenin mimarı, Mimar Çoban olarak bilinmektedir. Sandıklı gezilecek yerler arasında, fazlaca rağbet gören Kale, günümüze kadar orijinal bir şekilde ayakta kalmayı başarmış yapılar arasında yer almaktadır. 
sandikli araba kiralama

Ulu Camii

Alâeddin Keykubat’ın oğlu olan Ömer Bin Alâeddin talimatıyla 1278 yılında yaptırılan Camii, günümüze kadar ibadet için açık bulunan yerler arasındadır. Mimarisi ve süslemesi ile dönemin en iyi örnekleri arasında yer alan camii, ilk başlangıçta bir mescit olarak yaptırılmış olsa da, daha sonra minber ve minare eklenmesi ile birlikte biraz daha genişletilerek camii olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Yunus Emre Türbesi 

İlçe merkezine bağlı Yunus Emre mahallesinde bulunan türbe, Türk halk ozanlarından Yunus Emre"ye ait olduğu iddia edilen bir Türbedir. Bilindiği üzere Türkiye"nin çeşitli yerlerinde Yunus Emre"ye ait olduğu iddia edilen türbeler bulunmakta olup, bu türbede onlardan biridir. 

Yunus Emre Türbesi’nin hemen yanında ise, Taptuk Emre Türbesi yer almaktadır. 

Akdağ tokalı Kanyonu

İlçe merkezinden 35 kilometre mesafede yer alan kanyon, doğal güzelliği ile Sandıklı gezilecek yerler listenizde, tavsiye ettiğimiz alanlardan biridir. 20 kilometrelik parkuruyla ilçenin ve Afyonkarahisar"ın turizmine önemli katkılar sunan bu kanyon, dağcılık sporları ile ilgilenen insanların da fazlaca ziyaret ettiği yerlerden biridir. 
sandıklı araç kiralama
İlçe merkezinden uzak olan kanyonu daha rahat gezip görebilmek için, Sandıklı araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Hüdai kaplıcaları 

Bilindiği üzere Afyonkarahisar, kaplıcalarıyla ünlü şehirlerimiz arasındadır. Sandıklı ilçesinde bulunan Hüdai kaplıcaları da, Türkiye genelinde üne kavuşmuş kaplıcalar arasındadır. Kireçlenme, eklem hastalıkları, sinir hastalıkları, deri hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları, kadın hastalıkları, kas ağrıları ve bağırsak rahatsızlıklarına karşı oldukça iyi gelen kaplıcalar, Türkiye genelinden gelen ziyaretçilerin akınına uğramaktadır.

Sandıklı ilçe merkezinden yaklaşık 8 kilometre uzakta bulunan Hüdai kaplıcaları, ilçenin en fazla ziyaret edilen alanları arasındadır. Kaplıcalara daha hızlı ve rahat ulaşımı sağlamak için Afyonkarahisar"dan geliyorsanız, afyonkarahisar araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

İlçeye otobüsle gelmişseniz Sandıklı oto kiralama hizmeti veren firmalar üzerinden de, araç kiralayabilirsiniz. Gezgin 7/24 Platformu üzerinden, gerek Afyonkarahisar araç kiralama ve gerekse Sandıklı araç kiralama hizmeti sunan firmalardan rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Mescit Camii 

Ön kısmı katil yeri diye adlandırılan bu caminin, hüzünlü bir hikayesi bulunmaktadır. Caminin ön tarafında 1900 senesinde Kurban Bayramı"nda, bir kişi hasımları tarafından öldürülmüştür. Öldürülen kişinin eti kurban eti diye halka dağıtılmış ve daha sonrasında bu etin insan eti olduğu ortaya çıkmıştır. Bu sebeple cinayetin işlendiği caminin ön kısmı, katil yeri olarak adlandırılmıştır. 

Cinayetin işlendiği bu yerde namaz kılınmasının yasaklanması sebebiyle, Camii yapılırken biraz daha ileri kısma yapılmıştır. 

Keçi Camii

Mehmet Bin Cafer tarafından 1574 senesinde yaptırılan keçi Camii, 1766 senesinde meydana gelen depremde büyük hasar görmüştür. Yıkılma aşamasına gelen Camii, 1926 senesinde yeniden yaptırılarak, Yeni Camii ismini almıştır. Ahşap tavanlı olan Camii, dikdörtgen mimarisi şeklinde inşa edilmiştir.
sandikli oto kiralama
Sandıklı"da gezilecek yerleri rahat bir şekilde ulaşım sağlayarak gezmek için, Sandıklı araç kiralama ya da Afyonkarahisar araç kiralama hizmetlerinden yararlanmanız, ulaşım maliyetini düşürecektir.