Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Sinanpaşa Araç Kiralama - Sinanpaşa  Rent A Car | Gezgin 7/24

Sinanpaşa oto kiralama 

Afyonkarahisar"ın 5. Kalabalık ilçesi olan Sinanpaşa oto kiralama hizmeti almak için, Gezgin 7/24 ayrıcalıklarından sizde yararlanabilirsiniz. Web sitemiz üzerinde bulunan Sinanpaşa araç kiralama firmalarından, dakikalar içerisinde online ortamda hemen hizmet almanız mümkündür. 

Sinanpaşa ucuz araç kiralama 

Gezgin 7/24 web sitesine özel sunulan fiyat ayrıcalıklarından yararlanarak, afyonkarahisar oto kiralama hizmeti almanız mümkündür. Sitemiz üzerinde bulunan tüm oto kiralama firmaları uygun fiyatlarla hizmet vermekle birlikte, bu firmalar arasından en uygun fiyatı veren firma ile, Sinanpaşa ucuz oto kiralama ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Sinanpaşa hakkında genel bilgiler

1953 senesinde ilçe statüsü kazanan Sinanpaşa, Afyonkarahisar Şehir merkezine 33 kilometre mesafede yer almaktadır. Farklı güzergahlar arasında önemli bir antik kavşak konumunda olan Sinanpaşa, ilk kurulduğunda küçük bir yerleşim birimi iken, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve günümüze kadar gelişmesini sürdürmüştür. 
sinanpaşa araba kiralama
Milattan önce 4000 yılına kadar köklü bir geçmişi olan ilçe, Hitit döneminden günümüze kadar birçok medeniyetin hakimiyeti altında kalmış ve bu medeniyete ait izleri taşımıştır. Sinanpaşa nüfusu 41468 olup, nüfusu her geçen yıl önemli ölçüler artan ülkeler arasındadır. Kültürel zenginliği ile öne çıkan Sinanpaşa da gezilecek yerler de, tarihi ve kültürel yapıya oldukça müsait olup, birçok doğal güzellik ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.

Sinanpaşa gezilecek yerler

Sinan Paşa Külliyesi 

İlçe merkezinde bulunan Sinan Paşa Külliyesi, 1525 yılında Osmanlı döneminde yapılmıştır. Osmanlı veziri Celalettin Sinan Paşa hayrı olarak yaptırılan külliye, içerisinde sübyan mektebi, imaret, hamam ve camii gibi farklı yapıları daha barındırmaktadır. 

İlçe merkezinde bulunması nedeniyle, ilçeyi ziyaret edenler tarafından ilgi gören yerler arasındadır. 

Boyalı Külliyatı 

Boyalı Köyü sınırları içerisinde yer alan külliye, Selçuklu dönemine ait eserler arasındadır. Külliye içerisinde zamanın dervişlerinin toplu olarak zikir yaptığı bir alanın yanı sıra, kümbet ve eyvan tiplerinde farklı anıt mezarlar da bulunmaktadır. 

Yıldırım Kemal Şehitliği 

Tren istasyonunun yanı başında Yıldırım Kemal köyünde yer alan Şehitlik, Fahrettin Altay Paşa komutasındaki askeri birlikte görev alan ve şehit olan 36 askerin mezarlarına ev sahipliği yapmaktadır. 
sinanpaşa araç kiralama
Aynı zamanda Yıldırım Kemal"in mezarının da bulunduğu şehitlik, aynı isimle yapılmış bir anıt ile özdeşleşmiştir.

Sinanpaşa Serban Göleti 

İlçe merkezinden 11 kilometre uzaklıkta yer alan gölet, yemyeşil bir alan içerisinde muhteşem cazibesiyle ziyaretçilerini karşılamaktadır. Küçük bir gölet olmasına rağmen çevresinde kamp yapmaya uygun birçok alanın bulunması ve piknik yapmak için müsait olması nedeniyle, ilçe sınırlarında en fazla ziyaret edilen doğal alanlardan biridir.

Kırka Göleti

Yine etrafı önemli ölçüde ağaçlarla çevrili olan yeşilin ortasında tepelerinin arasında muhteşem güzelliği ile dikkat çeken bir göl olan Kırka Göleti, Sinanpaşa gezilecek yerler arasında tavsiye edebileceğimiz doğal güzelliklerden biridir. 

İlçe merkezinden uzak olan bu gölete daha rahat ulaşım sağlamak için, Sinanpaşa araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

26 Ağustos Tabiat Parkı 

Türkiye"nin önemli tabiat parkları arasında bulunan 26 Ağustos Tabiat Parkı, ilçe sınırları içerisinde gezip görülebilecek önemli mekanlardan biridir. Tabiat Parkı içerisinde bulunan gölün etrafında piknik yapabilir, farklı sosyal tesislerde zaman geçirebilir ve günün stresini rahatlıkla atabilirsiniz. 

Otuz İki İnler

Tınaztepe kasabası sınırlarında bulunan Otuz İki İnler, Sinanpaşa ovasına hakim bir tepede, kayaların insan eliyle oyulması sonucu oluşturulmuş yapılardır. Bu muhteşem arkeoloji niteliği taşıyan kayaları görmek ve kısa bir doğa yürüyüşü yapmak için, Tınaztepe kasabasına gitmenizi tavsiye ederiz. Yine kasabaya ulaşım en iyi şekilde özel araçla yapılmaktadır. Kendi aracınız yoksa Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Sinanpaşa araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. 

Afyonkarahisar merkezden ilçeye henüz gitmemiş iseniz, şehir merkezinde bulunan afyonkarahisar araç kiralama firmalarından, Gezgin 7/24 üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz.

Çiğiltepe Albay Reşat Anıtı 

Çiğiltepe beldesinde bulunan Albay Reşat Anıtı, bir şehitliktir. Ülkenin Yunanlılar tarafından işgal edildiği esnada Albay Reşat Çiğiltepe’nin askerleri ile verdiği mücadele sonucunda şehit olması nedeniyle, buraya bir anıt yapılmıştır. Aynı zamanda Albay Reşat, önemli devlet adamlarımızdan birisi olan Ziya Paşa"nın oğludur.
sinanpaşa oto kiralama
Sinanpaşa ilçesi genelinde bunların dışında birçok tarihi ve doğa güzelliği bulunmaktadır. Bunların hepsini kısa süre içerisinde gezmek ve ulaşım maliyetlerinizi azaltmak için, Gezgin 7/24 üzerinden Afyonkarahisar oto kiralama ya da Sinanpaşa araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.