Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Şuhut Araç Kiralama - Şuhut Rent A Car | Gezgin 7/24

Şuhut oto kiralama

Gezgin 7/24 tüm Türkiye genelinde olduğu gibi, Şuhut oto kiralama ihtiyaçlarınıza da en uygun fiyatlarla nitelikli bir şekilde cevap vermektedir. Şuhut ucuz oto kiralama hizmetlerinden yararlanmak için, Gezgin 7/24 web sitemin üzerinde bulunan Şuhut ucuz araç kiralama firmalarına göz atabilirsiniz. 

Hizmet almak istediğiniz Rent A Car firması ile Gezgin 7/24 üzerinden rezervasyon yapmanız halinde, web sitemiz üzerinde gördüğünüz uygun fiyatlarla hizmet alabilirsiniz. Aynı zamanda web sitemiz üzerinden aldığınız hizmet için, herhangi bir ek ücret ödemezsiniz. Türkiye"nin en büyük rent a car Platformu olan Gezgin 7/24, afyonkarahisar araç kiralama arayanlar ile rent a car firmalarını bir ortamda buluşturan çok kapsamlı bir online platformudur.

Şuhut hakkında bilgiler 

Afyonkarahisar Şuhut ilçesi, iç Ege bölgesinin, doğu tarafında bulunmaktadır. Afyonkarahisar"ın güneyinde kalan Şuhut ilçesi, il merkezinden 30 kilometre uzaktadır.
şuhut araç kiralama
Afyon il merkezi ile arasındaki bağlantı yolunun tamamı asfalt olan ilçe, rakım olarak Afyonkarahisar"dan daha yüksek bir konumda yer almaktadır. Batı kısmında Sincan ve Sandıklı ilçeleri ile sınırı olan Şuhut, Güney kısmında Isparta ili ve Dinar ilçesi ile komşudur. Doğu komşusu Çay İlçesi olan Şuhut, kuzeyde ise Afyon il merkezi ile sınıf konumundadır. 

Genel olarak Ege Bölgesi ikliminin hakim olduğu ilçe, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgesi"nin tipik ikliminin görüldüğü topraklara da sahiptir. Yani Şuhut ilçesinde, geçiş tipi bir iklim görülmektedir. 

Tarım ve hayvancılığın ileri düzeyde yapıldığı ve halkın geçim kaynağı olduğu ilçede, sanayileşme sadece ilçe ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde gelişmiştir. Haşhaş, ayçiçeği, pancar, patates, buğday, arpa, nohut, mercimek ve meyvecilik ilçenin önemli tarım gelirleri arasındadır.

Köklü bir yerleşik tarihe sahip olan ilçe geçmişten günümüze kadar, farklı medeniyetlerin yerleşim yeri olarak kullandığı bir alandır.
şuhut kurumsal araç kiralama
Milattan önce 1200 yılına kadar dayanan bir tarihe sahip olan ilçe, en parlak dönemini Roma İmparatorluğu döneminde yaşamıştır. Bu nedenle ilçe sınırlarında yapılan arkeolojik kazılarda, roma dönemine ait birçok önemli tarihi eser gün yüzüne çıkarılmıştır.

Şuhut gezilecek yerler 

Synnada Antik Kenti

İlçe merkezinde yer alan Antik Kent, merkezden yaklaşık 2 kilometre uzaktadır. Neolitik Çağın önemli izlerini taşıyan bu antik kent, geçmişinde Roma ve Bizans dönemi başkentleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle Şuhut ilçesi tarihi bakımından son derece zengin yerleşim alanlarından biridir. 

Antik kentte yapılan kazı çalışmalarında, Roma ve Bizans imparatorluğuna ait özel olarak bastırılan bronz ve gümüş sikkeler bulunmuştur. Arkeolojik kazı çalışmaları sonrasında ortaya çıkarılan tarihi paraların üzerinde haşhaş bitkisinin yer alması, günümüzde olduğu gibi çok eski tarihlerde de Şuhut ilçesinin, önemli Haşhaş üretim merkezlerinden birisi olduğu rahat bir şekilde görülmektedir.

Bininler Kayaları

İlçe merkezinden 6 kilometre mesafede bulunan Senir Köyü sınırlarındaki kayalar, yapıldıkları dönemlerde hayvan barınağı ve insanların yaşam alanı olarak kullanıldığı açık bir şekilde belli olan yerlerdir. İnsan eli oymacılığı ile yapılan bu kayalar arasında, Bizans Dönemi"nden kalma manastır ve kiliseler de bulunmaktadır. 

Kayaları ve ilçede bulunan diğer alanları ziyaret etmek için, Şuhut araç kiralama hizmeti almanız daha konforlu ulaşım açısından idealdir. 

Şuhut Höyüğü 

İlçe merkezinde yer alan höyük, 200 metre genişliğinde ve 20 metre çapındadır. Bugüne kadar herhangi bir kazı yapılmayan höyük, ilçe turizmi açısından çalışma yapılmayı bekleyen yerlerden biridir. Höyüğün dış kısmında, birtakım heykeller ve sütunlar Afyonkarahisar Müzesi"nde sergilenmektedir. 

Toprakkale 

İlçe merkezinin 6 kilometre Batı kesiminde bulunan Senir Köyü sınırları içerisindeki Toprakkale, yaklaşık 2000 metre yüksekliğindeki bir tepe üzerinde inşa edilmiştir. Önemli bir kısmı yıkılan Kalenin, hangi tarihte kimler tarafından yapıldığına dair net bir bilgi bulunmamaktadır.
şuhut oto kiralama

Kurtuluş Savaşı Şehitliği 

1971 senesinde ilçe merkezinde yaptırılan Kurtuluş Savaşı Şehitliği, adından da anlaşılacağı üzere Kurtuluş Savaşı Şehitlerini anmak ve hatıralarını yaşatmak için yapılmıştır. Diğer alanlarla birlikte, özellikle yerli turistler bu şehitliği de sıklıkla ziyaret etmektedir.