Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 02.03 - 10:00
Drop of location 07.03 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Ağrı Havalimanı Araç Kiralama

Ağrı havalimanı araç kirama hizmeti almak için en uygun fiyatlara hizmet veren rent a car firması bulmak adına, firmaları tek tek aramanıza ya da internet üzerinden uzun uzadıya araştırma yapmanıza artık hiç gerek yok. Gezgin724 online Ağrı havalimanı oto kiralama platformu olarak, sizlerin bu ihtiyacınıza cevap verebilecek Ağrı havalimanı araç kiralama firmalarının hepsini ekranlarınıza taşıyoruz.

Web sitemiz üzerindeki rent a car firmalarını inceleyerek Ağrı havalimanı araç kiralama hizmetlerinde sundukları araçların fiyatlarını dakikalar içinde inceleyebilir ve yine kısa sürede hemen web sitemiz üzerinden rezervasyon yaparak hizmet alabilirsiniz.
agri havalimanı arac kiralama
Ren a car firmaları tarafından web sitemizden yapılan rezervasyonlara özel indirim avantajları ve farklı birçok ek hizmet avantajlarından, gezgin724 üzerinden rezervasyon yaparak yararlanabilirsiniz. Her zaman sizler için daha iyisini sunmak adına kendini geliştirmeye devam eden Gezgin 7/24 platformu, ihtiyaç duyduğunuz kiralık araçlara ulaşmanın en kolay yoludur. Basit birkaç adımı gerçekleştirerek, en uygun fiyatlarla nitelikli hizmetler sunan Ağrı havalimanı oto kiralama firmalarını listeleyebilir ve dilediğinizden araba kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı

Ağrı havalimanı adresi: 100. Yıl Unnamed Road – 04000 Yolluyazı Ağrı Merkez

Ağrı havalimanı telefon numarası: 0 472 216 04 00

Ağrı il merkezinin 9 km uzağında bulunan Ağrı havalimanı, şehrin ve çevre illerin havayolu taşımacılığında ihtiyaçlarını karşılamakta büyük öneme sahiptir. 2012 yılında her ile bir havalimanı projesi kapsamında yaptırılan Ağrı havaalanı, iç ve dış hatlar servisine açık havalimanları arasında yer almakta olup sivil havacılıkta kullanılmaktadır. İçerisinde emanet eşya birimleri, büfeler, ATM’ler, Restoran ve Kafe gibi farklı sosyal alanlar bulunmaktadır.
agri havalimanı oto kiralama
Resmi ismi Ağrı Ahmed-i Hani havalimanı olan havaalanında aynı zamanda, sağlık ünitesi gibi farklı birçok ek tesis yer almaktadır. Şehir merkezine taksi, otobüs, servis araçları ve Ağrı havalimanı araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araçlarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Gezgin 7/24 üzerinde hizmet veren birçok Ağrı havalimanı oto kiralama firmasından, ekonomik koşullarda hizmet almanız mümkündür.

Ağrı Hakkında Genel Bilgiler

Ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı, 1927 senesinde il statüsü kazanmıştır. 1869 yılında ilçe olan ağrı, 1834 yılında ise Bucak statüsünde yerleşim yeri olarak kullanılmıştır.

Ağrı telefon alan kodu: 0472

Ağrı il plaka kodu: 04

Ağrı yüzölçümü: 11.376 km2

Ağrı nüfusu: 551.177 kişidir.

Ağrı ilçeleri: Hamur, Taşlıçay, Tutak, Eleşkirt, Diyadin, Doğubayazıt, Patnos olup şehrin en kalabalık ilçesi merkez ilçe, en az nüfusu bulunan ilçe ise 19 binlik nüfusuyla Hamur ilçesidir.

Kış aylarında oldukça soğuk ve kuru bir iklime sahip olan Ağrı, Türkiye"nin önemli hayvancılık merkezlerinden biridir. Orta Asya bölgelerinden Anadolu’ya geçiş kavşağı görevi görmüş olan şehirde, özellikle bu bölgede hâkimiyet kurmuş medeniyetin izlerine rastlamak mümkündür. Urartular, Hititler, Kimmerler, Mitanniler, Persler ve İskit’ler tarafından yerleşim birimi olarak kullanılan şehir, 1054 senesinde Selçuklu hakimiyetine girmiştir. 1918 yılının Nisan ayında Rus işgaline uğrayan Ağrı, 1921 senesinde yapılan anlaşma sonrasında yeniden alınmıştır. 

Ev sahipliği yaptığı tüm medeniyetlerden bir parça bulacağınız şehir, Doğu Anadolu bölgesinin tarih boyunca merkezi yerleşim alanlarından biri olmuştur.

Ağrı Ekonomisi

Şehrin sanayisi ihracat yapabilecek düzeyde olmasa da, kendi ihtiyaçlarını karşılayacak bir ortalamaya sahiptir. En önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan Ağrı’da küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığı ileri derecede yapılmaktadır. Türkiye"nin en önemli hayvan tedarikçisi illeri arasında yer almaktadır.
agri havalimanı rent a car

Ağrı"da Gezilecek Yerler

Ağrı"da gezilecek yerler listesine kısaca bakacak olursak, başta tarihi özelliğe sahip yapıların çok farklı olduğunu görebiliriz.

 • Avnik Kalesi
 • Ağrı Meteor Çukuru
 • Eleşkirt Güneykaya Kayak Merkezi
 • Doğu Beyazıt Kalesi
 • Ahmet Hani Türbesi
 • Diyadin Kaplıcaları
 • Ağrı Dağı
 • İshak Paşa Sarayı
 • Beyazıt Eski Camii
 • Keşişin Bahçesi
 • Meya Mağaraları

Gibi, şehirde öne çıkan tarihi ve doğa güzellikleri bulunmaktadır. Tüm alanları daha rahat gezmek için, Gezgin724 üzerinden Ağrı oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.