Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Diyadin  Araç Kiralama - Diyadin Rent A Car | Gezgin7/24

Diyadin araç kiralama 

Ağrı Diyadin araç kiralama ihtiyaçlarınız için nitelikli çözümler sunan Gezgin 7/24, Diyadin ucuz araç kiralama hizmeti alabileceğiniz firmalara ulaşmanın en basit yolları arasındadır. Web sitemiz üzerinden Diyadin araç kiralama ihtiyaçlarınıza yönelik kaliteli hizmet veren firmalara ulaşıp, bu firmalar arasında çeşitli kıyaslamalar yaparak kısa süre içerisinde Diyadin oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

İnternetten güvenilir araç kiralamanın adresi olan Gezgin 7/24, sizlerin ihtiyaçlarına kapsamlı bir şekilde cevap verebilecek oto kiralama firmalarının bulunduğu Türkiye"nin en büyük araç kiralama platformudur. Kolay Kullanımı, gelişmiş altyapısı ve korunaklı sayfalarıyla güvenli ve hızlı bir şekilde Diyadin oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 42000 kişilik nüfusuyla Ağrı"nın önemli ilçelerinden biri olan Diyadin’de, rent a car sektöründe  yaşanan rekabet, İnternet ortamında kaliteli ve uygun fiyatları da beraberinde getirmiştir.

Her gün Türkiye genelinden yüzlerce ve hatta sayısı binlere ulaşan kişiye araç kiralama hizmeti veren Gezgin 7/24, Diyadin ucuz araç kiralama hizmeti almak isteyen ziyaretçilerimize de, kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Web sitemiz üzerinde bulunan Rent A Car firmalarının sunmuş olduğu hizmetlere ve fiyatlarına bakarak, sizin için en uygun olan firmadan hemen araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
diyadin araba kiralama

Ağrı Diyadin hakkında bilgiler 

Ağrı Diyadin nüfusu, 42123 kişidir. I. Dünya Savaşı"nın ardından yaklaşık 3 yıl Rus işgali altında kalan Diyadin ilçesi, 1918 yılında tekrardan Türklerin hakimiyeti altına geçmiştir. Tarih ve kültürünün birleşme noktası olan medeniyetler beşiği Diyadin, Ağrı ilinin ekonomik anlamda gelişmiş ilçelerinden biri olarak öne çıkmaktadır. 

Özellikle hayvancılığın yoğun bir şekilde yapıldığı Diyadin ilçesinde, hayvan ticareti de ilçe halkının en önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Ağrı"nın ilk yerleşim yerlerinden biri olması sebebiyle, Diyadin ilçesi farklı medeniyetlerin mirasçısı bir ilçedir. 

Ağrı şehir merkezinden 55 kilometre uzaklıktaki Diyadin ilçesinde, hayvancılığın yanı sıra tarımda ilçe halkının önemli geçim kaynaklarından biridir. İlçeye bağlı toplamda 62 köy bulunmakta olup, bu köylerin yine önemli kısmında hayvancılık ve hayvan ticareti ön plana çıkmaktadır. Normalde nüfusu 100 bini aşacak kapasitede olan ilçenin önemli bir kısmı, büyükşehirlere göç etmişlerdir. %90"dan fazlası tarım ve hayvancılıkla uğraşan halk, özellikle hububat üretiminde yoğunlaşmıştır.

Diyadin gezilecek yerler

Kudret Köprüsü: Murat Nehri üzerinde yaptırılan Kudret Köprüsü, ilginç bir özelliğe sahiptir. Doğal oluşum şeklinde ortaya çıkan köprü, Murat Nehri"nin önündeki yumuşak kayalığı delerek oluşturduğu bir köprüdür. Bu anlamda dünyada eşinin olmadığı doğal köprü, Diyadin turizmine önemli katkı sağlamaktadır.
diyadin araç kiralama
Tendürek Dağı: 3542 Metre yüksekliği bulunan Tendürek Dağı, bölgedeki sönmüş volkanik dağlardan biridir. Dağın Zirve kısmında tandırı andıran çukurların oluşması sebebiyle, Tendürek Dağı ismini almıştır. Su kaynakları bakımından oldukça zengin olan dağda, birçok mağara ve yayla bulunması sebebiyle doğal güzellikler açısından zengin bir yerdir.

Diyadin Kaplıcaları: Diyadin ilçe merkezinden 5 kilometre uzaklıkta bulunan kaplıcalar, enfeksiyonel hastalıklar ve deri hastalıklarının yanı sıra romatizma rahatsızlıklarına da iyi gelmesi nedeni ile ziyaret edilmektedir. Kaplıca çevresinde konaklama ve farklı sosyal tesislerin bulunması sayesinde, kaplıca ziyaret ettiğinizde herhangi bir sorun yaşamanız değildir.

Meya mağaraları: Diyadin merkezden 13 kilometre uzaklıktaki mağaralar, önemli bir kısmını insan eli ile oyulmuş oluşumlardır. Bu mağaraların daha önceden ibadethane ve yerleşim yeri olarak kullanıldığı bilinmekte olup, Diyadin için önemli bir turizm merkezi haline gelmiştir. 

Diyadin Kalesi: Diyadin ilçe merkezinde bulunan tarihi kale, Diyadin"i ziyaret edenler tarafından ilgi gören alanlardan biridir.
diyadin oto kiralama
Diyadin"de bulunan tarihi ve doğal alanları gezmek ve ilçede bulunan işlerinizi rahat bir şekilde halledebilmek için, Gezgin 7/24 üzerinden ağrı araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.