Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Eleşkirt Araç Kiralama - Eleşkirt Rent A Car | Gezgin7/24

Eleşkirt araç kiralama 

Ağrı Eleşkirt araç kiralama ihtiyacınıza ekonomik fiyatlarla, Gezgin 7/24 üzerinden çözüm bulabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden hizmet veren ağrı araç kiralama firmaları, sitemiz üzerinden yapılacak rezervasyonlar için uygun fiyatlarla hizmet vermektedirler. 

Ağrı Eleşkirt oto kiralama firmaları arasında fiyat ve hizmet karşılaştırması yaparak, geniş araç yelpazesi içinde ister ekonomik ve isterseniz lüks araç kiralama ihtiyaçlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz. Aynı zamanda Eleşkirt araç kiralama firmalarının belirli dönemlerde Gezgin 7/24 üzerinden yapılacak rezervasyonlar için sunmuş olduğu farklı birçok kampanyadan, yararlanabilirsiniz. 
eleskirt araba kiralama
Türkiye çapında on binlerce insanın araç kiralama hizmeti aldığı Gezgin 7/24, kaliteli ve güvenilir altyapısı ile Ağrı Eleşkirt oto kiralama hizmeti almak isteyenlere de nitelikli ve kapsamlı bir şekilde hizmet sunmaktadır.

Ağrı Eleşkirt hakkında genel bilgiler

4180 kişilik nüfusa sahip olan Ağrı"nın Eleşkirt ilçesi, günümüzde Türk, Kürt ve sayıları az da olsa Ermeni vatandaşlarının bir arada yaşadığı yerlerden biridir. 

Trabzon – İran Transit yolunun ilçe sınırlarından geçmesi Eleşkirt ilçesinin ticaretteki önemini geçmiş dönemlerde ileri bir konuma taşımış olsa da, günümüzde farklı alternatif ulaşım yollarının gelişmesi ile birlikte bu önem biraz daha azalmıştır. Eleşkirt halkının önemli bir kısmı, hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır. 

İlçede yapılan hayvancılık ve hayvanlardan elde edilen ürünler, Eleşkirt halkının en önemli geçim kaynağıdır. Bunun dışında tarıma elverişli alanlarda, tarım da yapılmaktadır. Ancak hayvancılık ilçe ekonomisinin temelini oluşturmaktadır. Hayvancılıktan sonra Eleşkirt ilçesinin en önemli gelir kaynağı, baştan hayvancılığa dayalı olmak üzere ticarettir. 
eleskirt araç kiralama
Nüfus itibariyle Ağrı"ya yakın olan illerin birçok ilçe sanayisine oranla Eleşkirt sanayisi, biraz daha gelişmiştir. Ancak ilçe sanayisi sadece ilçenin temel ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir. Bazı hizmetler için Ağrı"nın diğer ilçelerinden, Eleşkirt"te bulunan sanayiye gelindiği de bilinmektedir.

Eleşkirt gezilecek yerler 

Toprakkale: Eleşkirt merkezden 14 kilometre uzaklıktaki Toprakkale, hangi tarihte yapıldığı bilinmemekle birlikte, ilçenin en eski tarihi yapılarından olduğu tahmin edilmektedir. 1879 senesinde İngilizler tarafından kale bölgesinde yapılan arkeolojik kazılar neticesinde, birçok tarihi eser çıkarılmış olsa da İngilizlerin bu tarihi eserleri İngiltere"ye kaçırdıkları bilinmektedir. Kale içerisinde bulunan yerleşim alanları ve tapınak o arkeolojik kazı ile birlikte tahrip edilmiştir. Günümüzde kalenin bazı duvar kısımları ve burçları kalmıştır. 

Toprakkale Camisi: Mirza bin Abdi Paşa tarafından 1684 yılında hayır olarak yaptırılan Toprakkale Camisi, Eleşkirt ilçesinde gezilebilecek yerler arasındadır. Pencere ve taç kapı kısımları kesme taş işçiliğinden yapılmış olan caminin diğer alanları ise, moloz taştan yapılmıştır. Bu anlamda üç ayrı işçilik çeşidini, Toprakkale Camisi"nde görmek mümkündür. 

Güneykaya kayak tesisleri: Ağrı"dan 36 kilometre uzaklıkta bulunan Güneykaya kayak tesislerini ziyaret ederek özellikle kış aylarında Keyifli bir gün geçirmek istiyorsanız, Aracınız yoksa Gezgin 7/24 üzerinden Eleşkirt araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Eleşkirt ilçesi sınırlarında bulunan bu kayak merkezi, birçok kış sporu için de oldukça elverişli bir ortamdır.
eleskirt oto kiralama
Eleşkirt ilçesini rahat bir şekilde gezmek ve buradaki işlerinizi hızlı bir şekilde tamamlamak için, kendi aracınız yoksa rahat bir ulaşım sağlamak adına Eleşkirt oto kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz.