Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Taşlıçay Araç Kiralama - Taşlıçay Rent A Car | Gezgin 7/24

Ağrı Taşlıçay araç kiralama 

Türkiye"nin en gelişmiş araç kiralama platform olan Gezgin 7/24, ağrı araç kiralama hizmeti veren firmalarla Taşlıçay ilçesinde kiralık araba ihtiyacı olanları, İnternet ortamında bir araya getirmektedir. En uygun fiyatlarla Taşlıçay araç kiralama hizmeti almak istiyorsanız, web sitemiz üzerinde bulunan Taşlıçay oto kiralama hizmeti veren firmaları inceleyerek, sizin için en uygun olan firmadan hizmet alabilirsiniz.

Dünyanın en popüler güvenlik sertifikaları ile korunan Gezgin 7/24, internet üzerinden araç kiralamanın en kolay yoludur. Web sitemiz üzerinde hizmet sunan Taşlıçay araç kiralama firmalarının kolay bir şekilde kıyaslayarak gerek fiyat ve gerekse hizmet farkını görerek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu sayede daha ekonomik fiyatlarla, Taşlıçay araç kiralama hizmeti almanız mümkün olmaktadır.
taşlıçay araba kiralama
Gezgin 7/24 sadece tek bir oto kiralama firmasına bağlı kalmadan, araba kiralama ihtiyacı duyduğunuz bölgelerde birçok Rent A Car firmasını sizlerle buluşturarak, istediğiniz firmadan hizmet almanıza yardımcı olmaktadır. 

Bu firmaların web sitemize özel olarak sunmuş olduğu uygun fiyatlar, ziyaretçilerimiz için önemli bir avantaj teşkil etmektedir. Ayrıca yılın her günü olmasa da bazı dönemlerde yine Gezgin 7/24 platformuna özel olarak, Taşlıçay araç kiralama firmaları çeşitli promosyon kampanyaları düzenlemektedir. Bu kampanyaların yapıldığı dönemlerde Gezgin 7/24 ziyaretçileri yapacakları rezervasyonlarda, birbirinden farklı çok daha büyük avantajlarının sahibi olabilmektedirler.

Taşlıçay hakkında genel bilgiler 

20450 nüfusa sahip olan Ağrı"nın Taşlıçay ilçesi, Murat Nehri"nin Kuzey bölümünde yer alan tarihi önemi büyük yerleşim yerlerinden biridir. 1 Mayıs 1954 tarihinden itibaren ilçe statüsünde yer alan Taşlıçay ilçesi, Ağrı merkezine 32 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Doğubayazıt ilçesine ise 65 kilometre uzaklıkta bulunan Taşlıçay ilçesi, Murat Nehri"nin beslediği verimli topraklarıyla, Ağrı"da tarıma elverişli arazilere sahiptir. 
taşlıçay araç kiralama
İlk olarak milattan önce 4 binli yıllarda yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlandığı tahmin edilen Taşlıçay ilçesi, ekonomik anlamda kendine yetebilen ilçeler arasında yer almaktadır. En önemli geçim kaynağı hayvancılık olan ilçede, tarımda yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Ticaret ise, ilçe ekonomisi için tarım ve hayvancılıktan sonra gelen gelir kaynakları arasındadır.

Taşlıçay ilçesinde sanayi gelişmemiş olup, sadece küçük çaplı bakım onarımların yapıldığı ve ilçenin ihtiyaçlarına bu anlamda yeterli olacak bir sanayileşme söz konusudur. 

Taşlıçay gezilecek yerler

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi"nin genelinde olduğu gibi, tarihi yapılar ilgisizlikten dolayı önemli ölçüde yok olmuştur. Taşlıçay ilçesi de köklü bir geçmişe sahip olmasının yanı sıra, birçok tarihi yapı yine aynı nedenlerle harap bir şekilde ortadan kalkmıştır. Günümüzde sadece birkaç tarihi yapının bulunduğu Taşlıçay ilçesinde gezip görebileceğiniz yerler, şunlardır.

3 kilise: Taşlıçay ilçe merkezinin 18 kilometre uzaklığında bulunan Taşteker Köyü sınırları içerisindeki 3 kilise, yapım yılı bilinmeyen ancak yapılan incelemelerde oldukça eski bir yapı olduğu anlaşılan kilise, Taşlıçay ilçesinde gezilebilecek tarihi alanlardan biridir.

Sinek ve Aladağ yaylaları: Taşlıçay ilçesinde günün stresini atabileceğiniz doğal güzellikler arasındaki Sinek ve Aladağ yaylaları, yeşil ve huzurlu ortamıyla kuşların cıvıltısı arasında güzel bir gün geçirmenizi sağlayacak bir yerdir. Kaynak sularının buz gibi serinliği ve lezzeti, başka yerde bulamayacağınız güzelliktedir. 

Taşlıçay Balık Gölü: İlçe merkezinden 40 kilometre uzakta olan balık gölü, sinek yaylası bölgesinde bulunmaktadır. Balık gölüne gidebilmek için en ideal ulaşım, özel araçlarla olmaktadır. Kendi aracınız yoksa Gezgin 7/24 üzerinden Taşlıçay araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Sazan balığı ve alabalığı ile lezzetli olan balık gölü, çevresindeki piknik alanları ve sosyal tesisleri ile bölge halkının ilkbahar ve yaz aylarında vazgeçilmez mekanlarından biridir. 
taşlıçay oto kiralama
Bayraktepe: İlçe merkezinden 3 kilometre uzaklıkta bulunan Bayraktepe, Geçitveren Köyü girişinde yer almaktadır. Bölge halkının yine önemli mekanlarından birisi olan Bayraktepe, insanların rahat bir şekilde piknik yapıp günübirlik ziyaretlerde bulunduğu mesire alanları arasındadır.