AĞRI - TUTAK Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

AĞRI - TUTAK En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

AĞRI - TUTAK Tanıtımı

Tutak araç kiralama 

Ağrı Tutak araç kiralama hizmeti almak için, Gezgin 7/24 Ağrı Tutak araç kiralama firmalarından yardım alabilirsiniz. Güvenilir altyapı sayesinde kısa sürede Türkiye’nin en büyük internetten araç kiralama platformu haline gelen, Gezgin 7/24 üzerinde Ağrı ağrı araç kiralama hizmeti veren birçok Rent A Car firması bulunmaktadır. 

Oldukça geniş araç yelpazesine sahip Tutak oto kiralama firmaları, kiralamak istediğiniz aracı en ekonomik koşullarla kısa sürede bulmanıza imkanı tanımaktadır. Web sitesi güvenliği konusunda önemli bir hassasiyet gösteren Gezgin 7/24, yapılan tüm rezervasyonları için güvenlik sertifikalı sayfaları ile hizmet vermektedir. 
tutak araba kiralama
Sizde uygun fiyatlarla güvenilir bir ortamda internetten Tutak araç kiralama hizmeti almak istiyorsanız, Gezgin 7/24 beklentilerinizi fazlasıyla cevap verecek nitelikte bir platformdur. 

Tutak hakkında genel bilgiler 

31500 nüfusa sahip Tutak İlçesi, Ağrı’nın en eski yerleşik hayata geçen ilçeleri arasında yer almaktadır. Urartular dönemine ait mezarlar arkeolojik kazılarda gün yüzüne çıkarılmış olsa da, ilçenin yerleşik tarihinin çok daha geçmiş yıllara dayandığı tahmin edilmektedir. Persler ve Lidyalılara ev sahipliği yaptığı bilinen Tutak İlçesi, köklü tarihi ile Ağrı ilimizin en eski ve en önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. 

Ağrı Murat Nehri’nin batı tarafında bulunan ilçe Erzurum Karayazı, Ağrı Patnos, Muş Malazgirt gibi Ağrı’nın ve çevre illerin ilçeleri ile komşudur. 
tutak araç kiralama
Halkın geçimini başta hayvancılık olmak üzere, tarım ve hayvancılık önemli ölçüde karşılamaktadır. Tahıl üretimi için oldukça elverişli olan Tutak ovası, tarımın bölgedeki kalbi niteliğindedir. Çeşitli hububat ürünlerinin de yetiştirildiği Tutak ilçesinde, kayısı, erik ve elma gibi meyvelerde yetiştirilmektedir. Köylerinde kilim keçe ve halıcılık gibi el emeği işlerinde yapıldığı ilçede, ticaret fazla gelişmemiştir.

Ağrı Tutak gezilecek yerler 

Karagöz Kilisesi: Tutak ilçe merkezinden yaklaşık 26 kilometre mesafede bulunan Karagöz Kilisesi, Kaya kilise niteliğindedir. Kayaların insan elinde oyulup yapılması ile ortaya çıkan ilk kilise, bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Zencir Kale: Tutak ilçesinde gezilebilecek yerler arasındaki Zencir Kale, yapım yılı bilinmeyen ancak mimari açıdan oldukça eski bir tarihi ait olduğu anlaşılmaktadır. Tarihi kalenin önemli bir kısmı, yıkılmış durumdadır. Geri kalan kısmı ise çeşitli zamanlarda onarım görmüş ve kısmen orijinal dokusunu kaybetmiştir.
tutak oto kiralama
Tutak ilçesi seyahat planınızı rahat bir şekilde tamamlamak için, kendi aracınız yoksa Türkiye’nin en popüler araç kiralama platformu olan Gezgin 7/24 üzerinden Tutak araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.