Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 19.07 - 10:00
Teslim Tarihi 24.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Eskil Araç Kiralama - Eskil Rent A Car | Gezgin 7/24

Eskil araç kiralama 

Aksaray Eskil araç kiralama hizmeti alarak, Aksaray ilimizin merkez ilçeden sonraki en büyük 3. İlçesini gezebilir ve ilçe genelinde bulunan işlerinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Aksaray Eskil araç kiralama firmalarının cep dostu fiyatlarıyla alacağınız hizmet sayesinde, Eskil ilçesinde ulaşım sorunu yaşamadan tüm işlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Gezilecek yerler bakımından son derece kısıtlı olan ilçenin farklı bölgelerini aksaray oto kiralama sayesinde, rahat bir şekilde gezerek ilçenin yöresel kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz. 

Eskil hakkında bilgiler

Aksaray Eskil ilçesi, 26648 kişilik nüfusa sahip olup, Aksaray ilimizin 3. Büyük ilçesi olma özelliğini taşımaktadır. Bölgede bulunan Tuz Gölü"nün güney kesimindeki bu şirin ilçe, Aksaray il merkezinden 67 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

78 kilometre mesafesiyle Konya ilimize de oldukça yakın olan Eskil ilçesi, düz bir alan üzerinde kuruludur. Yüzölçümü olarak ülkemizin en büyük ilçelerinden biridir. Eskil ilçemize bağlı toplam 8 köy ve 1 belde bulunmaktadır. Ayrıca ilçe merkezi 11 mahalleden oluşmaktadır. 
eskil-araba-kiralama.png

Eskil gezilecek yerler 

Aksaray Eskil gezilecek yerler açısından, özellikle doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Aksaray Eskil"de gezilecek yerler, şunlardır. 

Yenimahalle yaylaları 

Yenimahalle köyünde bulunan yaylalar, ilçenin gezilip görülebilecek doğal yerleri arasında yer almaktadır. Toplamda 4 yayla bulunan köyde, yöresel özellikleri taşıyan yapıları da yerinde görebilirsiniz. Yenimahalle köyünü ve yaylalarını ziyaret etmek için, Aksaray Eskil araç kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz. 

Yeşilyurt yaylaları 

Yeşilyurt köyü sınırlarında ise, toplamda 6 yayla bulunmaktadır. Aralarında küçük göletlerinde bulunduğu bu yaylalar, ilçenin yayla turizmi açısından yerli turistlerin ziyaret ettiği doğal güzellikler arasında yer almaktadır. 
eskil-araç-kiralama.png
Sizde üzerinizdeki stres atmak ve güzel bir gün geçirmek istiyorsanız, kendinizi doğanın kalbine teslim edebilirsiniz. 

Ulu camii

Eskil ilçe merkezinde bulunan Ulu Cami"nin tam olarak ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Ancak caminin Selçuklular döneminde yapıldığı bilinmektedir. 

Selçuklu mimarisinin önemli detaylarını görebileceğiniz tarihi camiyi, ilçe merkezinde ulaşım sorunu yaşamadan rahat bir şekilde görebilirsiniz. Önemli ölçüde kesme taş işçiliğinin kullanıldığı tarihi caminin iç kısmı, el işi süslemeler bakımından zengindir. 

Ortakuyu yaylası

Ortakuyu köyünde bulunan yayla, doğal güzelliğinin yanı sıra içerisinde bulunan tiyatro kalıntıları ile daha dikkat çekmektedir. Yaylada bulunan tiyatro kalıntılarının, Bizanslılardan kaldığı tahmin edilmektedir. 
eskil-oto-kiralama.png

Bu yaylayı ve tarihi tiyatro kalıntılarını yerinde görebilmek doğa ve tarihle aynı anda iç içe olabilmek için, web sitemiz üzerindeki Eskil araç kiralama firmalarından cep dostu fiyatlarla istediğiniz aracı hemen kiralayabilirsiniz.

Tuz gölü 

İlçenin doğal güzelliklerinden biri olan Tuz Gölü, 35"ten fazla endemik türünün bulunduğu muhteşem güzellikte bir yerdir. Aynı zamanda bir kuş cenneti olma özelliğini taşıyan Tuz Gölü, bu nedenle doğa fotoğrafçıları tarafından tercih edilen alanlardan biridir. Tuz gölündeki ilçe merkezinin dışında kalması nedeniyle rahat bir ulaşım için, Eskil oto kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz.