Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gülağaç Araç Kiralama - Gülağaç Rent A Car | Gezgin 7/24

Gülağaç Nerededir? Hangi İle Bağlıdır?

Gülağaç ilçesi Aksaray iline bağlı İç Anadolu Bölgesi sınırları içinde yer alan bir yerleşim yeridir. İlçe doğu ve güneyinde Nevşehir ve Niğde illeri ile sınırdır. İlçe de aynı diğer bölge yerleşim yerleri gibi karasal iklim tipi hâkimdir. Yani şiddetli soğuk ve kar yağışlı geçen kış ayları sıcak ve kurak geçen yaz ayları şeklinde ilerleyen iklim hareketleri bölgenin bitki örtüsünün de ana şekillendirici unsuru olmuştur. Aksaray merkezden kalkan ilçe minibüsleriyle ulaşacağınız ilçede ayrıca Gülağaç araç kiralama hizmeti veren firmaların tüm olanaklarından da faydalanabilirsiniz. 

Gülağaç Tarihi Yapısı

Gülağaç ilçesinin tarihi de benzer birçok Anadolu yerleşim yeri gibi çok eski zamanlara kadar dayanmaktadır. Her köşesinde farklı bir medeniyetin izlerinin görülebileceği bu bölge de çok sayıda tarihi kalıntı da bulunmaktadır. Gülağaç rent a car hizmeti veren kurum ve kuruluşlar size bu geziniz boyunca oldukça faydalı imkânlar da sunmaktadır. Tarihi neredeyse 10 bin yıl öncesine dayandığı için bu ilçe içinde görülmeye değer birçok farklı alan barındırmaktadır. Özellikle doğal güzellikleriyle harmanlanmış bu tarihi dokuyu çok iyi saklayan bölge zamanın her evresinde bir takım toplumlara da ev sahipliği yapmıştır. Biriken tarihi kültürel miras ise bugünlere kadar başarıyla korunarak getirilmiştir. 

gülağaç-araba-kiralama.png

Gülağaç’da Gezilecek Yerler

Bu tarihi ve doğal güzelliklerle dolu ilçe gezilecek, görülecek ve değerli zamanlar geçirilecek birçok noktaya sahiptir. Gülağaç gezilecek yerler bakımından sizlere çok fazla seçenek sunmaktadır. Öncelikle Aksaray Gülağaç araç kiralama olanaklarını öğrenmeniz bu gezi organizasyonunuzu kusursuz bir hale getirmeniz için gerekli bir detaydır. Çünkü gezilip görülmesi gereken çok yer var ve zamanı da parayı da ekonomik olarak kullanmak oldukça akıllıca bir tercih olacaktır. Bu ilçe ve komşu bölgeler de gezerken hem tarihe tanıklık edeceksiniz hem de güzel ve temiz havası sayesinde sağlığınıza da katkıda bulunmuş olacaksınız. Yani tam anlamıyla bir tatil geçirme olanağınız olacak. 

Aşıklı Höyük Nerededir?

Aşıklı Höyük, Gülağaç ilçe merkezi sınırları içerisinde yer alan Kızılkaya köyünde yer almaktadır. Gülağaç araba kiralama firmaları aracılığıyla kiralayacağınız aracınızla bu eşsiz tarihi yapıya rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aşıklı Höyük üzerinde yılardır birçok kazı yapılmıştır. Tarihi çok eski zamanlara kadar gişen bu yer de o zaman yaşayan insanların tarımla uğraştıklarına dair de önemli bulgular elde edilmiştir. Ayrıca yine o zaman ki sakinlerin bu bölge de savaş araç ve gereçleri yapımında da oldukça ileri bir seviyede olduklarını ortaya koyan çok sayıda bulgu ortaya çıkarılmıştır. 

Musular Höyük Nerededir?

İlk yerleşimin neredeyse 8000 yıl öncesine dayandığı Musular Höyük Gülağaç ilçesi Kızılkaya köyü sınırları içinde yer almaktadır. Geçmiş zamanları bugüne taşıyan bir başka önemli kaynak olan bu bölge de tarihin seyrine tanıklık edebilirsiniz. Zaman içinde birçok medeniyetin izlerini üzerinde taşıyan bu tarihi alana aksaray oto kiralama firmaları aracılığıyla merkezden çok ekonomik yollarla ulaşıp yerinde inceleyebilirsiniz.

gülağaç-araç-kiralama.png

 

Saraltı Yeraltı Şehri Nerededir?

Bu yer altı şehri Gülağaç ilçe merkezine 3 km uzaklıkta bulunan Saratlı kasabasında bulunmaktadır. İçerisi ışıklandırılıp ziyarete açılan bu doğal güzelliği de görmeniz gereken yerler arasına mutlaka eklemelisiniz. Gülağaç oto kiralama ile bu tarihi ve doğal güzellikleri zaman sorunu yaşamadan rahat rahat gezip bilgi alma şansına da sahipsiniz. 

Çukurören Yeraltı Şehri Nerededir?

Yine Gülağaç bölgesinde bulunan en büyük yer altı şehridir. Bu yapının içinde bezirhane, şırahane, hayvan barınakları, toplantı salonu, kilise, depo, su kuyuları, dehlizler ve tüneller bulunmaktadır. Bütün bu alanları yerinde gezip görebilirsiniz. Üstelik tarih içinde ki diğer insanların bıraktıkları izleri de inceleme şansı bulabilirsiniz.

Krater Gölü (Acı Göl) Nerededir?

Gülağaç kiralık araç olanakları ile görmeniz gereken bir diğer doğa harikası da bu göldür. Derinliği 70 metreyi bulan ve kükürtlü bir suya sahip olan bu göl ilçe merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan Sofular kasabası sınırları içinde yer almaktadır.

 

Gülağaç’ın Geçim Kaynakları Nelerdir?

Gülağaç ilçesinde de ekonomi neredeyse tarıma dayalıdır. Köy nüfusunun fazla olduğu bu bölge de insanların başlıca geçim kaynakları ise tarım ve hayvancılıktır. 

gülağaç-oto-kiralama.png

Gülağaç’da Ne Yenir?

Aksaray ve Anadolu mutfağının önemli lezzetleri bu ilçede yiyebileceğiniz yemekler arasında gösterilebilir. İlçeye daha doğrusu bölgeye özel bu lezzetleri yemek için Gülağaç ucuz araç kiralama imkânlarıyla yaptığınız turunuza mutlaka bir yemek molası vermelisiniz. Bu bölgede de yine sayabileceğimiz bazı özel tatlar, Kapak Böreği, Şeker Pancarı Yahnisi gibi sıralanabilir.

Gülağaç Gezi Turu Nasıl Planlanır?

Bu gezi turu için farklı ve birbirinden eğlenceli seçenekleriniz mevcuttur. Mesela çalıştığınız kurum ile kısa bir tatil planlamak isterseniz Gülağaç kurumsal araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Yine isterseniz kültür ağırlıklı, isterseniz hem doğa hem de dinlenme odaklı bir tatil ve gezi turu planlayabilirsiniz.