Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 26.09 - 10:00
Teslim Tarihi 01.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ortaköy Araç Kiralama - Ortaköy Rent A Car | Gezgin 7/24

Aksaray Ortaköy araç kiralama

32000 kişilik nüfusu ile Aksaray’ın küçük ilçeleri arasında bulunan Ortaköy"deki işlerinizi sorunsuz bir şekilde yapmak ve ilçenin tarihi ve doğal yapısını gezerek görmek için, Aksaray Ortaköy araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Gezgin 7/24 üzerinde bütçe dostu fiyatlarla sizlerin memnuniyetini kazanacak Aksaray Ortaköy araç kiralama firmalarına, ulaşarak hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Aksaray Ortaköy hakkında bilgiler 

İlk tunç çağına kadar uzanan köklü geçmişiyle nüfus bakımından da Aksaray ilimizin, merkez ilçeden sonraki en büyük ilçesidir. 1957 yılında ilçe statüsüne geçen Aksaray Ortaköy ilçemiz, Aksaray il merkezinden 53 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 
ortaköy-araba-kiralama.png
Kimi akademik çalışmalara göre, ünlü derviş ve gönül insanı Yunus Emre"nin, bu ilçede doğduğu iddiası ortaya atılmıştır. İlçe merkezinin çevresinde yer alan höyüklerde yapılan kazı çalışmaları, farklı uygarlıklara ait tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılmasını sağlamıştır. İlçede bulunan tarihi eserler, Aksaray merkezinde bulunan müzelerde sergilenmekte olup, Ortaköy ilçesinin tarihteki önemli medeniyetler tarafından yerleşim birimi olarak kullanıldığını göstermektedir.

Geçmişte cumhuriyetin kuruluşunun ardından Azerbaycan’dan getirilen Türkmen aileler, Ortaköy"ün bazı köylerine yerleştirilmiştir. Bu sebeple özellikle köy kesimlerinde, Azeri kökenli Türk vatandaşlarımıza sıklıkla rastlamak mümkün olmaktadır. 

İlçe halkının en önemli geçim kaynağı, tarım ve hayvancılıktır. Bu iki geçim kaynağı dışında halkın gelir elde edebilecekleri farklı iş kaynakları yok denecek kadar azdır. Kısmen ticaret faaliyetleri de, Aksaray Ortaköy halkının geçim kaynakları arasında bulunmaktadır. 

Atçılık Ortaköy halkının gelir elde etmek amacıyla uğraştığı şeyler arasında yer alıp, hayvancılığa farklı bir boyut kazandırmaktadır. İç Anadolu Bölgesi"nin tipik iklimine sahip olan Aksaray"ın bu güzel ilçesi, kış ayları oldukça soğuk yazları ise kurak geçmektedir. 
ortaköy-araç-kiralama.png
Tarım alanlarında özelliklere patates ve soğan gibi sebzeler yetiştirmekle birlikte, şeker pancarı da ilçede yetiştirilen tarım ürünleri arasındadır. Bunların yanı sıra arpa ve buğday, yine Ortaköy ilçemizde en fazla yetiştirilen ürünlerden bazılarıdır. Elma ve vişne yetiştiriciliği köy kısımlarında yetiştirilen meyveler arasındadır. Sulu tarım arazisinin az olması ve arazinin engebeli olması, farklı tarım ürünlerinin yetişmesine engel olmaktadır.

Ortaköy gezilecek yerler

Ortaköy ilçesinde gezilecek yerler arasında, tarihi yapılar yok denecek kadar azdır. Küçük doğal güzelliklerin bulunduğu ilçede, bir yandan işlerinizi yapabilir diğer yandan da bu doğal güzellikleri gezip ilçe kültürü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

İşlerinizden geriye kalan zamanı iyi bir şekilde değerlendirmek için, web sitemizde bulunan aksaray araç kiralama firmalarından, Ortaköy araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Tapduk Emre Türbesi

Tapduk köyü sınırları içerisinde bulunan Tapduk emre türbesi, ilçede yerli turistler tarafından yoğun ziyaret edilen alanlardan biridir.
ortaköy-oto-kiralama.png

Muratlı Höyük

Farklı kültürlere ait tarihi eserlerin bulunduğu höyük, aynı zamanda içerisinde 2 katlı bir tarihi kültür merkezini barındırmaktadır. Muratlı köyünde bulunması nedeniyle ulaşımın zor olduğu bu tarihi alanı, Aksaray Ortaköy oto kiralama firmalarından kiralık araba hizmeti alarak ziyaret edebilirsiniz.

Küçük Sımandı Kalesi

Ekecik dağları"nın batı eteklerinde bulunan tarihi kale, kimler tarafından ve ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Yapı özelliklerine bakıldığında, yaklaşık 500 yıl önce yapıldığı tahmin edilse de, yapım yılı ve kimlere ait olduğuna dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. 

Tarihi kaleye görebilmek için, Aksaray Ortaköy ucuz araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Ozancık yeraltı şehri 

Ozancık kasabasında bulunan yeraltı şehri, ilçede ziyaret edilebilen belli başlı yerlerden biridir. 2,5 km2 bir alanı kapsayan yeraltı şehrinde, tarihi mezarlıklar ve kaya heykelleri bulunmuştur.