Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Sarıyahşi Araç Kiralama - Sarıyahşi Rent A Car | Gezgin 7/24

Sarıyahşi araç kiralama

Aksaray ilimizin en küçük ilçeleri arasında yer alan Sarıyahşi araç kiralama ihtiyacınız bulunduğunda, Türkiye"nin en kapsamlı platformu olan gezgin724 web sitemize göz atmadan kesinlikle Sarıyahşi araç kiralama hizmeti almamanızı tavsiye ederiz. 

Size özel sunulan fırsat ve kampanyalarla cep dostu fiyatlar üzerinden, Sarıyahşi oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Sitemiz üzerinde geniş araç yelpazesiyle hizmet veren firmalar, farklı birçok araçla isteklerinize fazlasıyla cevap verebilecek niteliktedir.

Alacağınız Sarıyahşi araç kiralama hizmeti sonrasında ilçenin her yerini doyasıya gezerek, özellikle ilçe halkının sıra dışı yerel kültürünü yerinizde görmenizi ve köy kesiminin ev yemeklerini mutlaka tatmanızı tavsiye ederiz. İlçenin köylerinde yaşayan son derece mütevazi ve gönlü açık Sarıyahşi halkı, size mutlaka kapılarını açacaktır.

Aksaray Sarıyahşi hakkında bilgiler

Aksaray ilimize bağlı küçük bir ilçe olan Sarıyahşi, toplam 6801 nüfusuyla adeta bir kasaba havasındadır. 1989 yılı gibi çok önceden ilçe olmasına rağmen, gelir kaynaklarının oldukça kısıtlı olması sebebiyle ilçe sürekli göç vermektedir. İlçe halkının önemli bir kısmı, Avrupa’nın farklı ülkelerine ve Türkiye"nin büyükşehirlerine çalışmak için gitmiştir. Maalesef ki ilçe beklenen gelişmeyi hala gösteremediği için, göçler devam etmektedir.

Milattan önce Büyük İskender sınırları içerisine dahil olduğu tahmin edilen ilçenin yerleşik tarihinin, milattan önceki 3000 yılına kadar uzandığı üzerinde de tahminler blunmaktadır. Bölgede yer alan Hirfalı Barajına 5 km uzaklıktaki Sarıyahşi, Ankara Şereflikoçhisar ilçesi ve Evren ile batı taraftan komşudur. Doğuda Ağaçören ilçesi, kuzey kısımda Kırşehir ili ile de komşu olmaktadır.
sariyahsi-arac-kiralama.png
Kurak topraklara sahip olan Sarıyahşi ilçesinde arpa, buğday ve bakliyat ürünleri yetiştirilmektedir. Sulak kısımlarda ise, şeker pancarı yetiştiriciliği yapılmakta olup tarım ve hayvancılık halkın önemli geçim kaynakları arasında bulunmaktadır. Küçük ve büyükbaş hayvancılığın yapıldığı ilçede, hayvancılık ve buna bağlı olarak hayvansal ürünler ilçe halkının geçimine büyük katkı sunmaktadır.

İlçenin turizm ve ticaret hacmi, ekonomik anlamda yok denecek seviyededir. Kısıtlı arazilerde yapılan tarımcılık ve hayvancılık ise orta düzeyde yapılmakta olup, ilçenin yaş ortalaması Türkiye ortalamasının biraz üzerindedir. Geç nüfusun önemli bir kısmı çeşitli illere ve yurtdışına daha fazla iş imkanlarına sahip olmak için göç etmiştir. Sarıyahşi ilçesi tıpkı Aksaray’ın Ağaçören ilçesi gibi daha önceden Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesine bağlıydı. Aksaray il olduktan sonra, Aksaray’a bağlanarak ilçe olmuştur.

Aksaray merkezinden 90 km uzaklıkta yer alan Sarıyahşi ilçesinden Aksaray merkeze ulaşım dolmuşlar ile yapılıyor olsa da, uzun ve zahmetli bir yol olmasının yanı sıra il merkezine yapılan servis sayısının az olması nedeniyle, aksaray araç kiralama hizmeti almak birçok insana daha mantıklı gelmektedir. Çünkü ticari taksi maliyetleri de düşünüldüğünde, Sarıyahşi oto kiralama hizmetleri çok daha uygun düşmektedir.
sariyahşi-oto-kiralama.png

Sarıyahşi gezilecek yerler

İlçede gezilebilecek doğal güzellikler arasındaki Sırabük Gölet’i, gezilecek yerler listenizde yer vermenizi tavsiye ettiğimiz kısıtlı alanlardan biridir.

Bu gölet dışında Hirfanlı baraj gölünü görmeye gidebilir, etrafında bir nefes alarak piknik yapıp birkaç saat zaman geçirebilirsiniz.
sariyahsi-rent-a-car.png