Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Göynücek Araç Kiralama - Göynücek Rent A Car |  Gezgin 7/24

Göynücek Araç Kiralama

Göynücek araç kiralama firmalarının hizmet verdiği Gezgin724, kısa sürede sağlıklı koşullarda araç kiralamanın internetteki en pratik yoludur. Güvenilir bir alt yapıyla hizmet vermesi sebebiyle kısa sürede Türkiye genelinde binlerce kez oto kiralama hizmetinin sağlandığı web sitemiz, tüm Türkiye"de olduğu gibi Göynücek araç kiralama hizmeti almak isteyenlere de hizmet vermektedir.

Amasya"nın en küçük ancak en şirin ilçelerinden olan Göynücek ilçesindeki tüm işleriniz için rahat bir ulaşım sağlamak ve ulaşım maliyetlerinizi en aza indirmek için, Gezgin 7/24 web sitemiz üzerindeki Göynücek oto kiralama firmalarının sunmuş oldukları hizmetleri inceleyebilirsiniz.

Göynücek Hakkında Bilgiler

Amasya iline bağlı olan Göynücek ilçesinin toplam nüfusu, 10.703 kişidir. Su ve bataklık anlamına gelen göynük kelimesinden türemiş isme sahip olan ilçe, tarih boyunca farklı ticaret yollarının kesişmesi nedeniyle, tarih boyunca önemli bir konuma sahip olmuştur.

Geçmişi Katolik dönemlere kadar uzanan ilçe, 1 Haziran 1954 tarihinden itibaren ilçe statüsünde yer almaktadır. Batı kısmında Çorum’a bağlı Ortaköy ilçesi, Doğu kısmında Tokat’a bağlı Zile ilçesi, kuzey kısmında Amasya’nın merkez ilçesi ve güney kısmında ise Yozgat’a bağlı Aydıncık ilçeleriyle komşudur. Amasya şehir merkezinden 45 km uzaklıkta bulunan Göynücek ilçesi, Türkiye genelinde bamyası ile ünlü bir yerdir.

38 köyden oluşan ilçe, bir zamanlar çok daha bataklık ve sazlık alanlara sahipken zaman içerisinde bataklıkların kurutulmasıyla birlikte, bu bölgelerde tarıma açılmıştır.

göynücek araba kiralama

Kış aylarında yağışlı ve ılık geçen iklimi, yaz aylarında ise kurak ve sıcaktır. Dağlık ve engebeli bir alana sahip olsa da, ekilebilir alanları oldukça verimlidir. Çorum ve Çekerek ırmaklarının beslediği tarım arazileri, toprakların çok verimli olmasını sağlamaktadır.

İlçe bölgedeki merkezi yollara uzaklığı nedeniyle, geçmişteki ticari önemini yitirmiştir. Sanayi bakımından ele aldığımızda, kendi ihtiyaçlarına yetebilecek yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Tamirat işlerinin büyük çaplı olması durumunda, Amasya merkeze gidilmektedir. Tarım, ilçenin en önemli geçim kaynağıdır. Şeker pancarı, buğday, arpa ve haşhaş gibi ürünlerin yetiştiği ilçede, çok kaliteli bamyası Türkiye genelinde ün yapmıştır.

Aşağı Çekerek Ovası sulama kanallarının yapılmasıyla birlikte, bölgede sebze ve tahıl üzerine kurulu tarım çalışmaları, son yıllarda meyve üretimine de yoğunlaşmıştır. İlçede bulunan un fabrikaları ve küçük ölçekli sanayi kuruluşları da, ilçe halkına istihdam sağlayan diğer kaynaklardır.

göynücek araç kiralama

Göynücek Gezilecek Yerler

Göynücek ilçe sınırlarında bulunan, gezip görebileceğiniz yerler şunlardır.

Gökçeli Kalesi: ilçe merkezinden 8 km uzaktaki tarihi kale, kayalık bir zemin üzerine inşa edilmiştir. Bölgede bulunan Çekerek Vadisi’ne seyir hakimiyeti konumundaki kalenin, Romalılar zamanından kaldığı bilinmektedir. Çok basamaklı bir tünelin bulunması nedeniyle daha da ilgi çekici olan Gökçeli kalesi, Romalılar zamanında savunma amaçlı stratejik öneme sahip olan yerlerden biridir. Farklı mimari yapısıyla bir hayli ilgi çeken tarihi kalenin, günümüze kadar sadece bir kısmı orijinal olarak gelebilmiştir. Gökçeli kalesine ulaşım sağlamak için, Göynücek oto kiralama firmalarından araç kiralayabilirsiniz.

göynücek oto kiralama

Göynücek İçmeleri: İlçenin 6 km dışında bulunan içmeler, Çamurlu köyü sınırları içerisindedir. Böbrek taşlarına iyi geldiği bilinen buradaki kaynak suyu, nefes yolu rahatsızlıklarına da iyi gelmesi nedeniyle birçok insan bu içmelerden su almaktadır. İlçe merkezi dışındaki bu içmelere ulaşım imkanın daha kısıtlı olması nedeniyle, aracınız bulunmuyorsa, gezgin724 üzerinden amasya araç kiralamafirmalarından araba kiralama hizmeti alabilirsiniz.

 

Kapı Ağa ( Büyük Ağa) Medresesi: II. Bayezid’in kapı ağalarından biri olan Hüseyin Ağa hayratı olan medrese, 1488 tarihinde yaptırılmıştır. Yaptırıldıktan sonra Osmanlı döneminde dini eğitim merkezi olarak kullanılan medresede, devrin önemli alimleri arasında olan birçok ismin yetiştiği bilinmektedir.