Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gümüşhaciköy Araç Kiralama - Gümüşhaciköy Rent A Car | Gezgin724

Gümüşhacıköy araç kiralama 

Amasya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Gümüşhacıköy araç kiralama hizmeti alarak, ilçede bulunan işlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Özellikle yoğun ziyaretlerde bulunacak kişilerin ulaşım maliyetlerini en aza indirmek için ve rahat bir ulaşım sağlamak için almış oldukları Gümüşhacıköy araç kiralama hizmeti, Gezgin 7/24 üzerinde bulunan firmalar tarafından en ekonomik koşullarla verilmektedir. 

Kaliteli ve güvenilir altyapısı sayesinde çok kısa sürede Türkiye"nin en fazla tercih edilen online araç kiralama platformu olan Gezgin 7/24, amasya araç kiralamaihtiyaçlarınıza hızlı ve kapsamlı bir şekilde cevap vermektedir.

Gümüşhacıköy hakkında bilgiler 

23734 kişilik nüfusa sahip Amasya"nın Şirin ilçelerinden biri olan Gümüşhacıköy, 1892 senesinde ilçe olmuştur. Amasya İl merkezinden 70 kilometre uzaklıkta bulunan Gümüşhacıköy ilçesi, Doğu kısmında Amasya Merzifon ilçesi, batı ve Güney kısmında Çorum, Kuzey taraftan ise Samsun ili ile komşudur. Amasya"nın en batı kısmında bulunan yerleşim alanı olan Gümüşhacıköy ilçesi, doğu ve Orta Karadeniz bölgesinin İstanbul"a bağlanmasında önemli rol oynayan konumda bulunmaktadır.
gümüşhacıköy araba kiralama
Amasya genelinde olduğu gibi Gümüşhacıköy ilçesinde de, tarım ve hayvancılık ilçenin en önemli geçim kaynaklarıdır. Bunun yanı sıra Gümüş madeni yatakları yine ilçe ekonomisine, önemli katkılar sağlamaktadır. 

Gümüşhacıköy gezilecek yerler 

Amasya’nın diğer ilçeleri gibi, Gümüşhacıköy ilçesi de tarihi ve kültürel açıdan zengindir. İlçede gezip görebileceğiniz yerlerden bazıları, şunlardır. 

Hacı Halil Paşa Medresesi: avlusunun kubbe ile örtülü olduğu Hacı Ali Paşa Camii, bu özelliğe sahip iki medreseden beridir. Kapalı kare planına göre inşa edilen medrese, 1413 senesinde temelleri atılmış olup 1415 senesinde de yapımı tamamlanmıştır. 2009 yılında restore edilen medresenin önemli bir bölümü, orijinal yapısını korumaktadır.

Gümüşhacıköy bedesteni: Merzifonlu Köprülü Mehmet Paşa talimatı ile yaptırılan Bedesten, 1660 yılında yapılmıştır. Merzifonlu Köprülü Mehmet Paşa burada bir külliye yaptırmış ve bedestende bu külliyenin bir parçasıdır. 

Kızlar Manastırı: ilçeye Osmanlı döneminde gümüş maden ocaklarında çalışmak için gelerek yerleşen Rumların yaptırdığı Kızlar Manastırı, yapımına 1840 yılında başlanmış ve 1860 yılında yapımı tamamlanmıştır. 1925 senesinde Rumların ilçeden ayrılmasının ardından günümüze kadar fazla bakım yapılmadığı için, adeta bir harabeye dönüşmüştür.  İlçe merkezinin biraz dışında kalan tarihi manastırı yerinde incelemeyi düşünürseniz, rahat bir ulaşım için Gezgin 7/24 sitemiz üzerinden uygun fiyatlarla hizmet veren Gümüşhacıköy araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz.
gümühacıköy araç kiralama
Hükümet Konağı: 1898 yılında Ahmet Şakir Paşa"nın yaptırdığı Hükümet Konağı, ilçede gezip görülebilecek tarihi yapılar arasındadır. 1909 senesinde önemli bir bölümü yanarak kullanılamaz hale gelen Hükümet Konağı, Daha sonra tekrardan inşa edilmiştir. 

Köprülü Mehmet Paşa Camii: 1660 yılında Tıpkı Bedesten gibi cümle içerisinde yaptırılan Köprülü Mehmet Paşa Camii, ismini almış olduğu Merzifonlu Köprülü Mehmet Paşa tarafından yaptırılmıştır. 1943 depreminde hasar görmesi sonucunda kullanılamaz hale gelen Cami, 1949"da yeniden inşa edilmiştir.

Yörgüç Rüstem Paşa Camii: 1429 yılında Yörgüç Rüstem Paşa"nın talimatı ile yaptırılan tarihi cami, günümüzde halen Müslümanların ibadeti için aktif olarak kullanılmaktadır.
gümüşhaciköy oto kiralama
Gümüşhacıköy genelinde bulunan tarihi mekanları rahat bir şekilde gezip işlerinizi de hızlıca tamamlamak için, Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Gümüşhacıköy oto kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz.