Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Hamamözü Araç Kiralama - Hamamözü Rent A Car | Gezgin 7/24

Hamamözü araç kiralama 

Türkiye"nin araç kiralama platformu olan Gezgin 7/24, Hamamözü araç kiralama hizmeti veren firmalar sayesinde internetten Hamamözü oto kiralama hizmeti almanıza imkan tanımaktadır. 

Web sitemiz üzerinde bulunan amasya oto kiralama firmaları arasında yapacağınız karşılaştırma sonrasında, kendi inisiyatifinize bağlı olarak sizin için en uygun fiyatlarla hizmet veren ve hizmet kalitesini yansıtan Hamamözü araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz.

 Amasya Hamamözü ilçesindeki işlerinizi rahat bir şekilde halletmek için ihtiyaç duyduğunuz aracı kiralamak için, Gezgin 7/24 online araç kiralama platformunda ilanı bulunan rent a car firmalarından, Hamamözü araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 
hamamözü araba kiralama

Hamamözü hakkında genel bilgiler 

3955 kişilik nüfusu ile Amasya"nın en küçük ilçeleri arasında bulunan Hamamözü, Hitit dönemine kadar uzanan köklü bir geçmişe sahiptir. 1981 senesine kadar Amasya"nın bir diğer ilçesi olan Gümüşhacıköy"e bağlı bir kasaba durumundayken, Hızla gelişen nüfusu sayesinde Mayıs 1990"da ilçe statüsü kazanmıştır. 

İlçe sınırları içerisinde küçük olmasına rağmen farklı tarihi ve doğal güzellikleri bulunmakta olup, birkaç kaplıcada ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Amasya İl merkezinden 90 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe, hayvancılıkla uğraşanların uygun mevsimlerde hayvanlarını otlattıkları birçok yaylaya da sahiptir. 

Hititlerin dışında farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan tarihi ilçe, birçok önemli medeniyetin mirasçısı olmuştur. Bu sebeple ilçe sınırları içerisinde bu medeniyetlere ait tarihi yapıların sayısı fazla olsa da, zaman içerisinde gerekli onarım çalışmalarının yapılmaması nedeniyle, birçoğu yok olmuştur. İlçe halkının önemli bir kısmı tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Özellikle bamyası ile ünlü olan Hamamözü ilçesinde, farklı tarım ürünleri de yetiştirilmektedir.
hamamözü araç kiralama
İlçede ticarette, Amasya’nın diğer ilçelerine kıyasla biraz daha gelişmiş düzeydedir. Zirai aletler alım satımı ilçede en yaygın yapılan ticaretken, aynı zamanda hayvan alım satımı da çevre illere kadar uzanan bir ticari pazarda yapılmaktadır.

Hamamözü Gezilecek Yerler

Hamamözü ilçesinde, gezilecek yerlerden bazıları şunlardır.

Kahramanlar İçmesi: İlçe merkezinden yaklaşık 1 km mesafede bulunan Kahramanlar içmelerinin, özellikle bağırsak parazitlerine karşı faydalı olması nedeniyle çevre illerden de insanlar buraya gelmektedir.

Gimpaş Termal Tesisleri: 43 derece su sıcaklığına sahip olan Gimpaş Termal tesisleri, çocuk felci, kalp ve damar rahatsızlıkları, cilt hastalıkları, sinir sistemi sorunları, tansiyon, bel fıtığı ve romatizma rahatsızlıklarına karşı iyi gelmektedir. İlçe merkezi dışında kalan termal tesislere gitmek için, aracınız yoksa web sitemiz üzerinden Hamamözü oto kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz.

Arkut Bey Kaplıcası: İlçe merkezinde sayılabilecek bir konumda yer alan kaplıca, adını burada egemenlik kuran Artuk Bey’den almaktadır. Kalp damar hastalıkları, kırık ve çıkıklar, siyatik, çocuk felci, sinir sistemi rahatsızlıkları, cilt hastalıkları ve romatizma rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Çevre iller başta olmak üzere, Türkiye"nin farklı noktalarından da bu kaplıcaya gelen insanların olduğu görülmektedir.
hamamözü rent a car
Hamamözü seyahatiniz için konforlu bir ulaşımla her yeri gezmek ve işlerinizi tamamlamak için, gezgin724 online araç kiralama sitemiz üzerinden Hamamözü araç kiralama hizmetlerinden faydalanmanız, ideal bir seçenek olacaktır.