Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Merzifon Araç Kiralama - Merzifon Rent A Car | Gezgin 7/24

Merzifon araç kiralama 

Amasya Merzifon araç kiralama ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek Merzifon oto kiralama firmaları, Gezgin 7/24 üzerinden uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Farklı kesimlere hitap eden geniş araç yelpazesinin yanı sıra ekonomik koşullarla sahip olacağınız Merzifon araç kiralama hizmeti, internet üzerinden birkaç dakika içerisinde konforundan ödün vermeden rahatlıkla yapılabilmektedir. 

Gezgin 7/24 gelişmiş ve güvenilir altyapısıyla, amasya araç kiralama firmalarını sizler için listelenmektedir. Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Merzifon araç kiralama firmaları arasında, farklı birçok detay kıyaslaması yapabilir ve istediğiniz özelliklere ait aracı tam olarak bulabilirsiniz. Aynı zamanda firmalar arasında fiyat kıyaslaması yapmanıza da imkan tanınması, Merzifon ucuz araç kiralama hizmeti almanıza yardımcı olmaktadır.
merzifon araba kiralama

Merzifon hakkında genel bilgiler

71916 kişilik nüfusuyla Amasya"nın en büyük ilçeleri arasında olan Merzifon, çok köklü bir tarihe sahip olup yaklaşık 7000 yıla dayanan bir geçmişi bulunmaktadır. İlçe Katolik Çağın başından beri önemli bir yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. 

Güney kısmında Çorum Mecitözü, Doğu kısmında Suluova ilçesi, Batı kısmında Gümüşhacıköy Kuzey kısmında ise Samsun Vezirköprü ilçesi ile komşudur. 2008 yılından beri faaliyette olan Amasya Merzifon Havalimanı da, ilçenin sınırları içerisinde yer almaktadır. Merzifon ovasını besleyen Tersakan çayı, toprakların daha verimli olmasını sağlamaktadır. Yediler gölleri ile de yine birçok tarım alanının sulama ihtiyacı giderilmektedir. 

Karadeniz Bölgesine geçiş güzergahı olarak önemli bir konumunda bulunması nedeniyle, her dönem tüm medeniyetler için önemli bir yerleşim merkezi olarak kabul edilmiştir. Tarihinde birçok medeniyetin hakimiyet kurduğu Merzifon, birçok önemli tarihi yapıya sahip olmasına rağmen bu yapıların büyük bir kısmı yok olmuş, bir kısmı ise günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Merzifon"un en önemli geçim kaynağı tarım olup, bazı bölgelerde ise hayvancılık ilk sırada yer almaktadır.
merzifon araç kiralama

Merzifon gezilecek yerler 

Merzifon"da gezilecek yerler arasında, sizler için seçtiğimiz alanlardan bazıları şunlardır.

Bedesten: Merzifon ilçesindeki en önemli Osmanlı eserlerinden olan bedesten yapısı, günümüze kadar farklı amaçlarla kullanılmıştır. bir kısmının tahribata uğraması sonucu orijinalini kaybettiği bilinse de, önemli bir kısmının orijinal bir şekilde günümüze kadar geldiği bilinmektedir. Bedesten içinde herhangi bir dükkan bölmesi bulunmayıp, dükkan bölmeleri iç kısımda yer almaktadır. 

Taşhan: İki katlı ve dikdörtgen planı ile yapılan Taşhan, 17. Yüzyılın başlarında yapılmıştır. İç bölümü kesme taş mimarisi ile yapılan tarihi yapı, kubbeli odalarıyla ayrı bir güzellik kazanmaktadır. Taşhan"ın günümüze kadar gelmiş bir kitabesi olmadığı için, yapım yılı ve kim tarafından yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. 

Abide Hatun Camii: Narince Köyü sınırları içerisinde bulunan abide Hatun Camii, 1680 yılında Abide Hatun tarafından yaptırılmıştır. Abide hatun sadrazam Merzifonlu Kara Mustafa Paşa"nın validesidir. 

Kara Mustafa Paşa Camii: Sadrazam Merzifonlu Kara Mustafa Paşa hayratı olan Camii, 1666 yılında inşa edilmiştir. İlçe merkezine bağlı Gazi Manbup Mahallesi"nde yer alan caminin, şadırvan süslemeleri ayrıca dikkat çekmektedir. Cami günümüzde de Müslümanların ibadetine açık durumdadır. 

Çelebi Mehmet Medresesi: Yıldırım Beyazıt"ın oğlu olan Çelebi Mehmet hayrına yapılan Medresenin tarihi, 1414 yılıdır. Medresenin hemen giriş kapısının üzerine ise, 1865 yılında dönemin valisi tarafından bir saat kulesi yaptırılmıştır.

Çifte hamam: 1388 yılında yaptırılan çifte hamam, yine ilçede bulunan Osmanlı eserlerinden biridir. İlçe merkezinde bulunan hamam, kadın ve erkek bölümleri ile günümüzde de aktif bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir.
merzifon oto kiralama
Bu alanları ve Merzifon ilçesinin genelini rahatça gezmek ve ilçedeki işlerinizi ulaşım sorunu yaşamadan halletmek için, Merzifon oto kiralama firmalarından uygun fiyatlarla hizmet alabilirsiniz.