Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 20.07 - 10:00
Teslim Tarihi 25.07 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Suluova Araç Kiralama - Suluova Rent A Car | Gezgin7/24

Suluova araç kiralama 

Gezgin 7/24 olarak, Suluova araç kiralama ihtiyaçlarınıza Suluova ilçesi için hizmet veren birçok firmadan, Suluova araç kiralama hizmeti almanızı sağlıyoruz. Güvenilir altyapısı ve kullanışlı ara yüzü ile basit bir şekilde oto kiralama firmalarından hizmet alabileceğiniz Gezgin 7/24, çok kısa süre içerisinde, Türkiye"nin internetten araç kiralama siteleri arasında zirveye oturmayı başarmıştır. 

Web sitemiz üzerinden seyahatleriniz için ihtiyacınız olan amasya araç kiralama hizmetini, oldukça ekonomik fiyatlarla almanız mümkündür. Gezgin 7/24 üzerinden hizmet veren Suluova oto kiralama firmalarını karşılaştırarak, ihtiyacınız olan hizmete en nitelikli şekilde cevap veren firmadan Suluova araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Web sitemiz üzerinde görmüş olduğunuz fiyat ve kampanyalar firmaların sadece web sitemiz ziyaretçilerine özel olarak sunduğu fiyat ve kampanyalardır. 
suluova araba kiralama

Suluova hakkında bilgiler 

Tarihi milattan önce 2000 yılına kadar uzanan Amasya"nın Suluova ilçesi, 46608 kişilik nüfusuyla, Amasya"nın büyük ilçelerinden biridir. Sulca ismi ile 1902 yılında Nahiye olan Suluova, bu tarihten beri hızlı bir gelişim sağlayarak 1957 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. 

Özellikle ilçeye yapılan şeker fabrikasının ilçe nüfusunun artmasında ve Suluova’nın ilçe olmasında katkıları büyüktür. Amasya İl merkezinden 25 km mesafede bulunan Suluova ilçesinin verimli toprakları, ilçede tarım sektörünün öne çıkmasına ve ilçe ekonomisine katkı sunmasına neden olmuştur. 

İlçenin bir kısmı bataklık vaziyetteyken, bataklıklar 1957 yılından sonra kurtulmaya başlanarak tarıma kazandırılmıştır. Bölgeye yapılan şeker fabrikasının ardından çiftçiye verilen birçok eğitim sayesinde Suluova ilçesinde bilinçli tarım yapılmaya başlanmış ve bundan, büyük başarı elde edilmiştir. Bilinçli şeker pancarı üretimi sonrasında çiftçiler diğer ürünlerinin yetiştirilmesinde de, kendini geliştirmiştir. Bu sayede Suluova ilçesi Amasya"nın önemli bir tarım merkezi haline gelmiştir. 
suluova araç kiralama
İlçenin arazi yapısı ve verimli toprakları sebebiyle tarımcılık, buradaki en önemli geçim kaynağıdır. Tarımdan sonra ise hayvancılık, Suluova halkının geçim kaynakları arasında bulunmaktadır. Hayvan yemi üretim tesisleri başta olmak üzere, ilçede irili ufaklı farklı üretim tesisleri kurularak, ilçe halkının istihdam edilmesinde önemli rol oynamıştır. Ayrıca mermer sanayi, et entegre tesisleri, plastik sanayi ve gıda üretim tesisleri, ilçe halkının istihdamı için yarar sağlayan değer yerlerdir.

Suluova gezilecek yerler

Kapaklı orman fidanlığı: Akdağ eteklerinde bulunan kapaklı orman fidanlığı, çevresindeki dinlenme tesisleri ve diğer sosyal alanlarla, temiz havayı ormanın kalbinde içine çekmek isteyenlerin uğrak yerleri arasında yer almaktadır. 

Yedi Kuğular Kuş Cenneti: Yedikır Barajı etrafında bulunan kuş cenneti, 1989 senesinde sit alanı ilan edilmiştir. Onlarca farklı kuş türünün yaşadığı kuş cennetinde, doğa fotoğrafçılığı için gelmiş insanları fazlasıyla görebilirsiniz.

Alaplı Dede Türbesi: 1 Eylül Mahallesi sınırlarında bulunan Alaplı Dede Türbesi ve bahçesi, özellikle bölge halkı tarafından sık ziyaret edilen yerlerden biridir. 

Kasım bey Medresesi: Yolpınar Köyü sınırlarında bulunan Kasım bey Medresesi, Suluova ilçesinde ziyaret edilebilecek tarihi alanlardan biridir. Şehrin en önemli medreselerinden biri olması sebebiyle, turistlerinde köye giderek medreseyi ziyaret ettikleri bilinmektedir. 
suluova oto kiralama
Hem Suluova’nın tarihi ve doğal dokusunu rahatlıkla görmek ve hem de ilçedeki işlerinizi ulaşım sorunu yaşamadan yapmak için, Gezgin 7/24 sitemin üzerinde bulunan Suluova oto kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz.