Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Kupon Kullan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Taşova Araç Kiralama - Taşova Rent A Car | Gezgin724

Taşova araç kiralama 

Türkiye"nin tüm il ve ilçeleri için araç kiralama hizmeti veren firmaları sizlere sunarak rahat bir şekilde araba kiralama ihtiyaçlarınıza çözüm bulan Gezgin 7/24, Taşova araç kiralama ihtiyacı olan ziyaretçilerimiz için de hizmet vermektedir. 

İlçedeki işlerinizi rahat bir şekilde ulaşım sıkıntısı olmadan yapmanızı sağlayacak Taşova araç kiralama hizmetine, Gezgin 7/24 platformu üzerinden hizmet veren Rent A Car firmalarına hemen ulaşabilirsiniz.

Ekonomik fiyatlarla Taşova araç kiralama hizmeti almak istiyorsanız, Gezgin 7/24 üzerindeki Taşova oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yatabilir, aradığınız özelliklere ait aracı çok kısa sürede bulabilirsiniz.
taşova araba kiralama

Taşova hakkında genel bilgiler 

31508 kişilik nüfusuyla Amasya"nın 4. Büyük ilçesi olan Taşova, Karadeniz Bölgesi"nin orta kısmında yer almaktadır. Yeşilırmak Vadisi üzerinde bulunan Taşova, 1944 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Hititler zamanına kadar uzanan çok köklü bir geçmişi olan ilçe, 1953 yılına kadar Tokat"a bağlı bir ilçe iken, 1953 senesinde alınan bakanlar kurulu kararı sonrasında Amasya"ya bağlanmıştır. 

Kuzey kısmında Samsun Çarşamba ilçesi, Güney kısmında Tokat"ın Turhal ilçesi, Doğu kısmında Tokat"ın Erbaa ilçesi ile sınırdır. İ

İl merkezine 68 kilometre uzakta bulunan Taşova ilçesi, geçimini tarım ve hayvancılıkla karşılamaktadır. Diğer Amasya ilçelerine göre sanayisi biraz daha gelişmiş olsa da, sanayi ancak ilçe ihtiyaçlarına ve ilçe halkının istihdamına yeterli gelebilmektedir.

Ticaret ise yeterli seviyede yapılan iş kolları arasında olup, Taşova ilçesi halkı için farklı bir öneme sahip geçim kaynaklarından biri olarak öne çıkmaktadır.
taşova araç kiralama

Taşova gezilecek yerler 

Tarihi ve kültürel zenginliklerin oldukça fazla olduğu Taşova ilçesi, aynı zamanda doğal zenginliği ile de ön plana çıkmaktadır. 

Aşağı Baraklı Camii: Ahşap mimarinin oldukça önemli eserleri arasında bulunan Aşağı Baraklı Cami, 1886 senesinde yaptırılmıştır. Adını almış olduğu Aşağı Baraklı Köyü"nde bunların tarihi caminin iç ve dış süslemeleri, cami de oldukça ilgi görmektedir.

Kalekale Hamamı: Dörtyol Köyü sınırları içerisinde bulunan Hamam, moloz taşlarla inşa edilmiştir. Günümüzde depo olarak kullanılan tarihi hamam, kubbeli ve dikdörtgen mimari örneği ile yapılmıştır. 

Sinan Paşa Hamamı: Sinan Paşa tarafından yaptırılan hamam, yapım tarihi tam olarak bilinmese de 1800"lü yılların sonlarına doğru yaptırıldığı tahmin edilmektedir. İlçe merkezine uzak bir mesafede olması sebebiyle, hamamı özel araçlarınız da görmeye gelebilirsiniz. Özel aracınız yoksa Gezgin 7/24 üzerinden Taşova araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Alpaslan Müzesi: 1964 yılında hizmete açılan Alpaslan Müzesi"nde, Taşova ilçesinde yapılan kazı çalışmaları sonrasında ortaya çıkan tarihi eserler sergilenmektedir. Müze içerisinde farklı dönemlere ait birçok tarihi eser bulmak mümkündür.
taşova oto kiralama
Taşova ilçesinde rahat bir ulaşım sağlamak için, amasya araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. En uygun fiyatlarla araç kiralama hizmeti almak için, Gezgin 7/24 Taşova ucuz oto kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.