Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Altındağ Araç Kiralama - Altındağ Rent A Car | Gezgin 7/24

ANKARA / Altındağ

Gezgin724, Ankara"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Altındağ rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, ankara araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Altındağ oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Altındağ araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. 

Altındağ

Eski Ankara olarak anılan bölge Hititler döneminde dahil çok sayıda medeniyetin merkezi olmuştur. Cumhuriyetten sonra büyük bir gelişme içine giren Altındağ ilçesi Ankara il merkezine 21 km uzaklıkta olup adını Altındağ Tepesinden almıştır. 
altındağ araba kiralama
Altındağ Gezilecek Yerler

Eski bir tarihe sahip olan ilçe tarihi güzel bir şekilde yansıtması ve Ankara"nın merkez ilçelerinden olma özelliğini barındırır. 

Çengel Han

1522-1523 yılları arasında Kanuni Sultan Süleyman Döneminde Mihrimah Sultan’ın eşi Damat Rüstem Paşa tarafından inşa edilmiş olan bu han Atpazarı Meydanında hanlar bölgesinde yoldan geçen atların mola vermesi amacıyla yaptırılmıştır. 

Pirinç Han

Ülkemizin en güzel ahşap han yapıları arasındadır. Ahşap olarak inçe edilen yapı, Ankara"nın en eski hanlarından biri olup günümüzde Altındağ Kale Mahallesi Antikalar Çarşısında faaliyet gösteren yapının içinde kafeler, dükkanlar, antikacılar, gümüşçüler, bakırcılar ve resim atölyesi yer alır. Antika seviyorsanız ve koleksiyonlara ilginiz varsa mutlaka bu hanı ziyaret etmelisiniz. 
altındağ araç kiralama
Cenabi Ahmet Paşa Camii

Mimar Sinan ya da kalfası tarafından Cenabi Ahmet Paşa adına 1565 yılında Ulucanlar Caddesinde inşa edilmiş cami, türbe, hazire ve mevlevihaneden meydana gelen bu güzel yapıtın şimdilerde cami ve kubbesi ayakta bulunmaktadır. Sizde bu güzel eseri görmek isterseniz Altındağ oto kiralamadan araç kiralayıp gezinizin tadını çıkartabilirsiniz. 

Zincirli Camii

1685 yılında Şeyhülislam Mehmet Efendi tarafından Ulus Anafartalar Caddesi içinde dikdörtgen bir plan üzerine yapılan caminin alt bölümünde Ankara taşı üst bölümünde ise tuğla kullanılarak imar edilmiş bu muhteşem cami Ankara’ya başka bir ahenk ve güzellik katmakta. 

Kurşunlu Camii

Ankara"nın mimarisine farklı bir güzellik katan kare plana sahip ve tek kubbeli cami 1500’lü yıllarda imar edilmiştir. 

Ahi Şerafettin Külliyesi

1200’lü yıllarda yapılan dikdörtgen planlı yapı Aslanhane Mahallesi sınırları içinde bulunan Aslanhane Külliyesi olarak da bilinir. Bunların yanı sıra Caminin kuzey doğusunda Aslanhane Zaviyesi de bulunmaktadır. Zaviyeden çok fazla bir şey kalmamış olsa da külliye halen durmaktadır. 

Hacı Bayram Camisi

1427 yılında manevi kişiliği ile adını tarihe yazdıran büyük bilgin Hacı Bayram Veli adına yaptırılmış bu eser Ankara"nın gözde mekanlarından birini meydana getiriyor. Manevi atmosferi ve içerisinde bulunan farklı ürünler satan dükkanlarıyla gezilip görülmesi gereken çok güzel mekanlardan birisi. Osmanlı Devleti zamanından kalan Ak Medrese de Hacıbayram Cami kadar ilgi çeken ve bol ziyaretçisi olan bir mekân. 

Ankara Kalesi

Tarih boyunca çok sayıda onarım görmüş kale Bizans döneminde Arap saldırılarını önlemek adına yapılmış 850 metre yüksekliğe sahip olup iki bölümden oluşur. Kale Ankara’yı temsil eden tarihi fazlasıyla yansıtan mekanlardan biridir. Mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olma özelliği taşımaktadır.
altındağ oto kiralama
Altındağ Festivalleri

Geleneksel olarak her yıl mayıs ayında düzenlenen müzik festivali Majalis kalenin tarihi dokusunu yansıtan bir atmosferde festival kapsamında birçok sanatçının katılım sağladığı bir etkinlik. Bunun yanı sıra Altındağ Belediyesi ve Sevda-Cenap And Müzik Vakfı iş birliği ile her yıl haziran ayında kalenin tarihi ve turistik mekanlarında konser, sergi, dans gösterisi, el sanatları, taş plak, dinleti gibi çok sayıda etkinliğe katılabilir güzel ve nostalji dolu bir atmosferin tadını çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda Altınköy Hasat Festivali de önemli festivallerinden biridir. 

Altındağ Müzeleri

Ankara"nın önemli müzelerini barındıran ilçelerinden biridir Altındağ. Birçok tarihi içinde barındıran farklı etnik oluşumların bir arada bulunduğu eserlerin bulunduğu müzeleri görmenizi tavsiye ederiz. İlçede tarihi çağlara ait ülkemizde çok sayıda eserin bulunduğu Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Burası Anadolu uygarlığının en önemli müzelerinden biridir. Diğer adı Kurtuluş Savaşı Müzesi olan TBMM Müzesi de ilk meclis binası olarak görev yapmış ve 1961’den itibaren müze olarak hizmet vermeye başlamıştır. 19323 yılında yapılan 2. Meclis binası ise bugün müzedir ve ülkemizin sosyal kültürel ve siyasi olaylarını belge ve fotoğraflarla anlatmaktadır. Yenimahalle, Ankara"nın ilk müzesi olan ve Atatürk’ün de kabrinin 15 yıl kaldığı Etnografya Müzesi’ne de ev sahipliği yapar. Ayrıca ülkemizin ünlü ressam ve heykeltıraşlarına ait eserlerin sergilendiği Resim ve Heykel Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Altındağ’da Ne Yenir?

Ankara’ya özel tatları Altındağ ilçesinde de tadabilir bu lezzetlerin tadını çıkartabilirsiniz. Bunlar Ankara tava Öllüğün körü, Ankara simidi, Çubuk turşusu, İnceğiz çorbası, Kuru köfte, Entekke böreği gibi lezzetleri Ankara’ya geldiğinizde mutlaka tatmalısınız. 

Altındağ Nerede, Nasıl Gidilir?

Ankara’nın merkezinde olan güzide mekanlarından biri olduğu için ulaşımı da kolay sağlanmaktadır. Ankara"ya geldiğinizde bu ilçeyi görmek için Ankara oto kiralamadan araç kiralayıp gezinizin tadını çıkartabilirsiniz.