Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Elmadağ Araç Kiralama - Elmadağ Rent A Car | Gezgin 7/24

ANKARA / Elmadağ

Gezgin724, Ankara"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Elmadağ rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, ankara araç kiralama almanız mümkündür. Ayrıca Elmadağ oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Elmadağ araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. 
elmadağ araba kiralama
Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Ankara iline bağlı kayak merkezi ile dikkatleri çeken tarihi kaynaklarda ne zaman kurulduğu belli olmayan bir ilçedir. 

Elmadağ’ın Tarihi

Roma İmparatorluğuna ev sahipliği yapmış bir çok medeniyet tarafından saldırıya uğrayan bölgede M.Ö 547 tarihine kadar Frig ve Lidya uygarlıklarının hüküm sürdüğü 1071 Malazgirt savaşından sonra ise, Türkler görüldüğü bilinmektedir.

Elmadağ, 1928 yılında, Küçük Yozgat ismi ile, Bala kazasına bağlı bir bucak olmuş daha sonra 1936 yılında Bala kazasından ayrılıp, Çankaya ilçesine bağlanmıştır. 1941 yılında yörenin “Küçük Yozgat” olan ismi “Elmadağ” olarak değiştirilmiştir. 1944 yılında Belediyesi kurulmuş ve 1960 yılında ilçe olmuştur.

Elmadağ Kayak Merkezi

Ankara’nın en meşhur özelliklerinden biri de kışı ve ayazı. Kış mevsiminde (son dönemlerde azalmış olsa da) yoğun kar yağışının yanında dondurucu soğuklar da görülüyor. Kış turizmi için önemli olan beldelerden biri olup Ocak ve Mart aylarında yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de ziyaret ettiği alternatif pistlerinin olduğu Ankara il merkezine ortalama 20 km mesafede yer alan kayak merkezi Elmadağ"ın kuzey kesiminde yer alıyor. Sizde eğer Ankara’yı kışın ziyaret ettiniz ve Elmadağ ilçesinde oto kiralama hizmeti aldıysanız, Elmadağ’ı ziyaret etmeden şehri terk etmeyiniz. Çünkü Ankara’nın kışının en eğlenceli olduğu yer Elmadağ Kayak Merkezi’dir. Elmadağ Kayak Merkezi, Ankara’nın 17 km güneydoğusunda Elmadağ’ın kuzey yamacında konumlanıyor. Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait tesis herkese açıktır. Denizden yüksekliği 1500 – 1850 metredir ve pist uzunluğu ise tam tamına 700 metredir. Ocak ve Mart aylarında kayak sezonu açılır.  Eğer yazın ziyaret edecekseniz Elmadağ’ı doğa yürüyüşlerine elverişlidir. Gezgin724 Elmadağ oto kiralama hizmeti vermektedir.  
elmadağ araç kiralama
 

Hasanoğlan Kasabası

Hasanoğlan Kasabası, bünyesinde barındırdığı Hasandede Türbesi ile Hasandede Pınarı dikkatleri üzerine çekiyor. Elmadağ ilçe merkezine 15 km mesafede bulunan belde temiz havası, güzel doğası ile gezilip görülecek yerler arasındadır. Sizde burayı gezmek isterseniz Elmadağ oto kiralamadan araç kiralayıp gezinizin tadını çıkartabilirsiniz. 

Elmadağ"ın Meşhur Lezzetleri

Selçuklular döneminden günümüze kadar sürdüğü söylenen tandır ekmeği, tirit, höşmerim, yoğurtlu tarhana Elmadağ ilçesinin popüler lezzetleri arasında yer almaktadır. 

Elmadağ" da Ne Satın Alınır? 

 

İlçenin geçmişi Selçuklulara kadar dayanan el sanatları ile bilinmekte. Kilim heybe ve el dokuması çantalar bulunmakta ayrıca kurulan pazarlarda yöresel ürünler satılmaktadır. 

Elmadağ Tirit Festivali

Her Nisan ayında ilçenin yöresel ürünlerini tanıtmak için bayram aracı şenlikleri ve tirit festivali adı altında festival düzenleniyor. 
elmadağ oto kiralama
Elmadağ Nerede, Nasıl Gidilir?

Ankara"nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Elmadağ merkeze 41 km uzaklıkta İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde Sakarya Bölümünde konumlanmış Ankara"nın kuzeydoğusuna düşen bir ilçedir. Kızılay’dan bir çok toplu taşıma aracı doğrudan gittiği gibi Gezgin724.com üzerinden kiralayacağınız otomobil ile de rahatlıkla Elmadağ gezisi yapabilirsiniz!