ANKARA - ETİMESGUT Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

ANKARA - ETİMESGUT En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

ANKARA - ETİMESGUT Tanıtımı

ANKARA / Etimesgut

Gezgin724 Ankara’nın en iyi oto kiralama firmalarını, sistemindeki oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel yardımıyla daha pratik bir hizmet almanız için listeliyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara’nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. Bu ilçelerden biri de insanların öncelikle isminin nereden geldiğini merak ettiği Etimesgut… Gezgin724 sayesinde en uygun Etimesgut araç kiralama fiyatları veren firmalar hakkında bilgi ve hizmet alabilirsiniz. Peki, şimdi biraz Ankara’nın trend ilçesi Etimesgut’u tanımaya ne dersiniz? 

Etimesgut İsmi Nereden Geliyor?

Ankara’nın tüm semt ve ilçelerinin isimlerinde masalsı bir hava vardır. Saman pazarı, Altındağ, Balgat, Güdül, Haymana, Kazan, Ayaş vs. sanki hepsi bir masal kahramanlarının yaşadığı diyarları andırır. Bunlardan biri de Etimesgut’tur. Etimesgut ilçesine uğrayanların en çok merak ettiği şeylerden biri de Etimesgut isminin nereden geldiğidir. Tarihi kaynaklarda Etimesgut; Amaksyz, Amaksis, Amaksuz, Akmasuz gibi değişik isimlerle anılmıştır. Etimesgut ilçesine şimdiki adını veren ise Ahi Mesud isimli Türk büyüğüdür. Bölgede Ahi Mesud ismiyle bir ahinin yaşamasından dolayı bu ismi aldığı bilinir. Ahi Mesud’dan dilimize son gelişi Etimesgut’tur. Etimesgut Belediyesi’nin verdiği tam bilgilere göre, Atatürk’ün örnek bir bölge olarak 1929 yılında kurduğu Etimesgut’un, eski adı Ahimesud’dur. 
etimesgut oto kiralama
Etimesgut’un Tarihçesi

Yapılan alt yapı çalışmaları sırasında gün yüzüne çıkmış tarihi eserlere bakarak bilim insanları Etimesgut’un geçmişini 40 bin yıl kadar geriye atıyor. Buralardan çıkarılan oyma taş el aletleri Etimesgut’ta yerleşik hayatın 40.000 yıl öncesinde de var olduğunu gösteriyor. Etimesgut’un tarihi Ankara’nın tarihi ile birebir örtüşür. Üzerinde ve çevresinde Lidya, Pers, Roma ve Pers gibi büyük devletler hüküm sürmüştür. 

Etimesgut Gezilecek Yerler

Göksu Parkı

Göksu Parkı, Ankara’nın en büyük parklarından biridir. 508 bin metre kare bir alan üzerine kurulmuştur ve 2003 yılında hizmete açılmıştır. Ankaralıların yine deniz özlemini yansıtan park bir gölet etrafına oluşturulmuştur. Gölet’in üzerinde ziyaretçilerin olta ile balık tutmaları için hazırlanmış iskeleler vardır. Bunun dışında yürüyüş ve koşu parkları ayrıca lunapark, go- kart bölümleri de vardır. Üstelik Göksu Parkı’na giriş ücreti otopark parası olan 1 TL’dir. Gezgin724 üzerinden kiraladığını aracı 1 lira ile park edip Göksu Parkı’nın keyfini sürebilirsiniz. 

Ankara Hava Kuvvetleri Müzesi

Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen tarafından 1998 yılında açıldı. Göksu Parkı’na oldukça yakın bir konumda. Göksu Parkı’nı ziyaretin ardından eğer vaktiniz ve havacılığa merakınız varsa kiraladığınız aracı otoparktan alarak birkaç kilometre içerisinde bu müzeye ulaşabilirsiniz. Müzeye giriş biletli. Tam bilet 7 lira ancak 18 yaş altına ve öğrencilere ücretsiz. Müzede Hezarfen Ahmet Çelebi ve Lagori Hasan Çelebi’nin ilk uçuş deneyimlerini anlatan maket eşyalar, THK’nin kuruluşundan itibaren günümüze kadar olan uçakların ve silah sistemlerinin maketleri, ilk yerli uçakların maketleri, çeşitli fotoğraf ve belgeler bulunuyor. Ayrıca müzede Osmanlı’dan günümüze kadar uzanan havacılık kıyafetleri sergileniyor. Bunun dışında, Kıbrıs Barış Harekatı’nda ilk şehit pilotumuz Cengiz Topel’e ait birtakım eşyaları da görmek mümkün. Müze pazartesi hariç haftanın her günü açık. 

Harikalar Diyarı

Harikalar Diyarı, Ankara’nın neresindedir? Harikalar Diyarı, 1 milyon 300 bin metre kare kadar çok geniş bir alan üzerine kurulmuş içinde spor kompleksleri, geniş ve ferah piknik alanları, kültürel faaliyet alanları, yeşil alanlar, yapay göller, yürüyüş alanları, kaykay pistleri, tenis kortları, go kart alanı ve masal adası gibi bölgeleri bulunur. Yapay göllerde su bisikleti ile zaman geçirmek eğlenceli olabilir. Alanın içinde nikah salonu ve Nejat Uygur’un adını taşıyan bir tiyatro salonu da yer alır. Çocukların çok sevdiği bir yer olan masal adası 25 bin metrekarelik alana kurulmuştur. Çocuklar için 10 adet oyuncakistan bulunur. Etimesgut oto kiralama araçlarıyla bu mükemmel parkı rahatça gezebilirsiniz. Eğlenceli zaman geçirebileceğiniz hem piknik yapıp hemde güzel anlar geçirmeniz için Harikalar Diyarının içinde ayrıca go-kart, kaykay pisti, model gemi yüzdürme alanı, model uçak pisti, basket sahaları, mini golf sahaları, masa tenisi alanları, tenis kortları, bir adet amfi tiyatro gibi çeşitli aktiviteler için uygun alanlar da vardır.
etimesgut oto kiralama firmaları
Ankara Ters Ev ve Neşeli Köy

Türkiye’nin ikinci, Ankara’nın ise ilk ters ev tasarımı olan Neşeli Köy Tepetaklak Ev projesi, Ankara Eskişehir Yolu üzerinde ziyaretçilerini bekliyor. Gezgin724 üzerinden ankara araç kiralamadıktan sonra eğer Ankara’yı ve Ankara’nın Etimesgut ilçesini gezmeye niyet ettiyseniz bu evi mutlaka görmelisiniz. Ankara’da yeni bir cazibe merkezi oluşturma amaçlı tasarlanan bu ters evin tamamlanması 6 ay sürdü. Projenin ünlü mimarı Mete Gültekin evi 120 metrekarelik bir alan üzerine inşa etmiş.  Evde bulunan eşyaların tamamının tavanda yer alması evin dış görünüşünün de tepetaklak olması ziyaretçileri şaşkına çeviriyor. Tam bir İnstagramlık fotoğraf cenneti olan ters ev haftanın her günü 09:00 ile 18:00 saatleri arasında açık. Şimdiye kadar tüm dünyada 13 adet olan ters evlerin 14.sü olan Ankara’daki bu Ters Ev, etrafındaki yeşil alanlar ve kümes hayvanlarının da bulunduğu doğal hayat nedeniyle insanların şehir karmaşasından kurtulmak ve hafta sonunu geçirmesi için ideal bir yer. Ters Ev’in de içinde bulunduğu Neşeli Köy tamamen bir köy hayatına ev sahipliği yapıyor. İçerisinde eski traktörler ve arabalar bulunuyor. Mini bir tren ile neşeli köyü turlamak mümkün. Etrafta yöresel yemekler yapan teyzeleri görmek mümkün. Üstelik bir sürü hayvanlar var ve çocuklarınıza bu hayvanları yakından tanıma fırsatı da doğuyor. Neşeli Köy ve Ters Ev genel itibari ile Etimesgut İlçesindedir. Ancak Neşeli Köy’ün bir kısmı Çankaya ilçesi sınırlarına düşer. 
etimesgut rent a car