Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 18.08 - 10:00
Teslim Tarihi 23.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gölbaşı Araç Kiralama - Gölbaşı Rent A Car | Gezgin 7/24

ANKARA / Gölbaşı

Gezgin724, Ankara"nın en iyi oto kiralama firmaları ile sürücüleri buluşturan bir hizmet sunuyor.  Gezgin724 güvencesi ile Ankara"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Gölbaşı rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak,ankara araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Gölbaşı oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel bulunuyor. Bu sayede aradığınız marka ve model araç için en uygun Gölbaşı araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz.  Kiraladığımız araçla Gölbaşı’nı gezmeye ve tanımaya ne dersiniz? 

Gölbaşı"nın Tarihi

Tunç devri dönemini en iyi şekilde yansıtan bölgelerden biri olarak lanse edilen Gölbaşı, Hititler, Frigler, Bizanslılar, Romalılar, Persler ve Osmanlılara da ev sahipliği yapan, konum olarak özel bir noktada yer alan bölgelerden bir tanesidir. Dilerseniz Gölbaşı ilçesinin tarihine hep birlikte göz atalım. Özellikle Osmanlı döneminde büyük gelişme kaydetmiş ve bu döneme ait mimari eserleri de bünyesinde barındırarak an itibarıyla gezginlere ev sahipliği yapmayı da başarmış tarihi ve kültürel yapısı bakımından da önem arz eden Ankara"nın görülmeye değer ilçelerinden biridir. Gölbaşı, geçmiş yıllarda Örencik Köyüne bağlı idi ve Gölhanı olarak anılıyordu. 1923 yılında ise Bucak Müdürlüğü ve Jandarma Karakolunun taşınması ile birlikte Nahiye olarak resmi kayıtlara geçti. Takvimler 1936’yı gösterdiğinde ise Çankaya’ya bağlandı ve 1955 yılında nüfusunda inanılmaz bir artış gözlemlendi.1991 yılına gelindiğinde ise Gölbaşı Belediyesi Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil edilmiştir. Yakın tarihe bakıldığında ilçenin büyük bir gelişim örneği sergilediğini görebiliyoruz.  Gölbaşı Ankara’ya bağlı ilçelerden biri olarak Ankara il merkezine 21 km uzaklıkta yer almaktadır. Gölbaşı ilçesi tarihi ve doğal güzelliğe sahip ilçelerinden biridir. 

Ankara"nın Gölbaşı ilçesinde yer alan doğal güzelliklerden biri Eymir Gölü. ODTÜ sınırları içerisinde yer alan Eymir Gölü, oldukça küçük bir göl aslında. Kendine özgü faunası ve florasıyla muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olan Eymir Gölü, kışın donarak ziyaretçilerine bambaşka bir manzara sunuyor. Ortalama derinliği 3,80 metre, uzunluğu ortalama 4, genişliği ise 0,25 km olan Eymir Gölü"nün çevresinde Sakarmeke, Yeşilbaşlı ördek, Elmabai patka ve bahri gibi çok sayıda kuş türü de yer alıyor. Özellikle tatil günlerinde Ankara ve çevre illerde yaşayanların şehir hayatından uzaklaşmak için gitmeyi tercih ettikleri turistik bir sayfiye bölgesidir. Hem tarihi ve kültürel varlıkları hem de alternatif doğa ve turizm aktiviteleri ile Ankara"nın oldukça ilgi gören bir ilçesi olan Gölbaşı"nda görmenizi tavsiye ederiz.
gölbası oto kiralama firmaları
Göl Başında Ne Yenir? 

 

Gölbaşı, sahip olduğu doğal zenginliklerinin yanı sıra mutfak kültürü ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Gölbaşında evlere misafir olduğunuz takdirde sofrada Oğmaç Aşı ve Bici, Gölbaşı"nın en bilinen lezzetleri arasında yer alır. Bunların yanı sıra Öfelek Dolması ve Şirden Dolması Gölbaşı"nda tadabileceğiniz yöresel lezzetler arasında. 

Gölbaşı Nerede, Nasıl Gidilir?

Ankara merkeze 20 km uzaklıkta bulunan 115.000’i aşkın nüfusu ve 1300 km2’lik yüzölçümüne sahip olan ve hali hazırda gelişimini hızlı bir şekilde sürdüren ilçe, Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan ilçelerden bir tanesidir. Gölbaşında muhteşem bir gezinti yapmak için Gölbaşı oto kiralama ile kiralayacağınız araçlarla bu semti çok rahat ve konforlu şekilde gezebilirsiniz. 

Mogan Gölü

Mogan Gölü yerel halk tarafından Gölbaşı Gölü olarak bilinir. Gölbaşı İlçesi"nde görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. “Ankara"nın denizi” olarak tabir edilen ve ilçeyi çevreleyen iki gölden biri olan Mogan Gölü"nün çevresinde çok sayıda restoran, cafe, otel, piknik alanları ile aktivite sahaları bulunur. Yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, su sporları, iskeleleri göle uzanan cafe ve restoranları ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Genişliği toplam 500 metre olan gölün ortalama derinliği 2,80 metre. Gölün en derin noktası ise 5 metreyi buluyor. Mogan Gölü, tabii Ankaralıların deniz özlemini sadece görüntü ve su bisikletleri ile gideriyor; çünkü Mogan Gölü’nde yüzmek ya da göle girmek yasak. Mogan Gölü; sazan, gümüş, turna, kadife, yayın ve kerevit gibi balık türlerine ev sahipliği yapıyor. Ancak gölün oksijen seviyesi düşük olduğu için iyi bir ev sahibi olduğu söylenemez. Çünkü göldeki balıklar tükenmek üzere. Gölbaşı oto kiralama ile bu kadar güzel doğaya sahip olan bir yeri rahatlıkla gezebilirsiniz. 
gölbası rent a car
Eymir Gölü

Ortadoğu Teknik Üniversitesi alanında yer alan ve ODTÜ kimlik kartı ya da yıllık üyelik ile girilebilen gölde su sporları, dağ bisikleti, doğa yürüyüşleri gibi aktiviteler yapılabildiği gibi, gölü çevreleyen restoran ve caferlerde de vakit geçirilebilmektedir. Gölde pek çok kuş türü görülebilir. En çok görülen kuş türleri ise; sakarmake, yeşilbaş ördek, elmabaş patka ve bahridir. Ankara sınırları içindeki en huzurlu ve sakin yerlerden biri olan, etrafı çam ağaçları ile kaplı olan Eymir Gölü, Gölbaşı"nı çevreleyen diğer göldür.

Beynam Ormanları

İsmini yakınındaki Beynam Köyü"nden alan Ankara"ya 40 km mesafede bulunan ağırlıklı olarak sarıçam ve bodur meşe ağaçlarından oluşan 1600 hektar genişliğindeki ormanın önemli özelliği doğal orman alanı olmasıdır. Beynam Ormanı 419 bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır Ayrıca ormanda tavşan, tilki, kurt, kartal, puhu, çavuşkuşu gibi hayvan türleri yaşamaktadır. Bu türlerden ziyade soyu tehlikede olan şah kartal, kuş türü de bu ormanda yaşmaktadır ve koruma altındadır. İçerisinde piknik alanları ve kır gazinoları bulunmaktadır. Beynam Ormanlarının güzelliklerini rahatça görüp gezebilmek için Gölbaşı oto kiralama firmalarındaki güzel araçlardan kiralayıp tadını çıkartabilirsiniz. 

Moganpark

60 hektarlık geniş bir alan üzerine kurulu park Mogan Gölü"nün yanında bulunmaktadır. Özellikle piknik alanı olarak çok rağbet gören bir yerdir. Aynı zamanda park alanında cafe ve restoranlar, aktivite alanları ile bir adet amfi tiyatro bulunmaktadır.
gölbaşı arac kiralama
Atatürk Sahil Parkı

Çay bahçeleri, piknik alanları, yürüyüş yollarının bulunduğu parkta festival gibi büyük etkinlikler de düzenlenmektedir. İlçe merkezinde olan bu park Mogan Gölü kıyısındadır.

Tulumtaş Mağarası

Eski adı Doluntaş’tır. Ankara"ya 15 km uzaklıkta bulunan 1992 yılında 1. Derece doğal sit alanı ilan edilen mağara, Karayatak tepe mevkiinde bulunmaktadır. Mağaranın toplam uzunluğu 5 km, genişliği ise 1,5 km"dir. Ayrıca yine Gölbaşı ilçe sınırları içinde Koparan Taşdeve Mağarası, Gerder Mağarası, Selametli Mağarası, Karacaören Mağarası ve Cimşit Mağarası da bölgede görülmeye değer diğer doğal güzelliklerdir. Eğer oto kiralama yerine toplu taşıma tercih ederek Tulumtaş Mağarası’na gitmek isterseniz Kızılay’dan EGO seferleri düzenlenmektedir.