Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Güdül Araç Kiralama - Güdül Rent A Car | Gezgin 7/24

ANKARA / Güdül

Gezgin724, Ankara"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Güdül rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, ankara araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Güdül oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Güdül araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. 

Güdül

Ankara il merkezine 90 km uzaklıkta yer alan ilçe Ankara"ya bağlıdır. 
güdül araba kiralama
Güdül İlçesinin Tarihi 

MÖ.2000’li yıllarda Hititlerin yaşadığı, sonrasında Frigler bölgedeki egemenliği ele geçirdiği ve 1071 Malazgirt savaşından sonra ise, bölge, Türkler tarafından ele geçirilmiştir. Yaklaşık 850 yıllık geçmişe sahip olan bölge Anadolu Selçuklu Hükümdarlarından I. Mesud’un eniştesi ve Ankara Emiri olan Şehabüldele Güdül Bey tarafından kurulmuştur. 1957 yılında ilçe olan yörede “Kirmir Çayı” çevresinde, kayalara oyulmuş mağaralar görülmektedir.

Güdül Hakkında Genel Bilgiler 

Yörede, karasal iklim görülmekte olup ilçede yaşayanların ekonomik etkinliklerinin başında hayvancılık gelmektedir. Bunun sebebi ise tarıma elverişli olmaması. Genellikle kıl keçisi ve sığır yetiştiriciliği öne çıkmaktadır. Bunların dışında yörede, dericilik, leblebicilik ve sivri biberi meşhurdur. İlçe merkezi, Kirmir çayı vadisinin güney yamacına kurulmuş oldukça dağlıktır. Ve her yıl “Haziran” ayında Kiraz festivali yapılır. 
güdül araç kiralama
Güdül"de Ne Yenir-Ne İçilir? 

Yöreye has lezzetleri tatmak istiyorsanız göçeaşı, höşmerim, kapama, mıhlama ve elbette ki leblebi yemenizi öneririz. 

Güdül’de Gezilecek Yerler 

Güdül Evleri 

Anadolu"da mimarinin benzerliği nedeniyle evler genelde birbirine benzer. Bundan dolayı da restorasyon yapılmaları için ilçe merkezinde, toprak damlı, genellikle 2 katlı ve duvarları kerpiçten yapılmış, 39 ev, 2 cami, 4 çeşme ve 13 işyeri Sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. 

 

Sorgun Göleti 

İlçe merkezine yaklaşık 23 km. uzaklıkta çam ormanları ve tam bir oksijen deposu olan Yeşilöz kasabası üzerinden Sorgun yaylası ve göletine ulaşılarak günübirlik piknik yapabilir bu güzel ortamın tadını çıkartabilirsiniz. 

Yeşilöz-Kirmir Vadisi 

MÖ.2000’li yıllarda Hititlerin yaşadıkları bilinen Yeşilöz kasabası ve Kirmir vadisi Güdül-Kızılcahamam karayolu üzerinde bulunur. Bölgede bulunan mağaralar Ürgüp-Göreme bölgesindeki mağaralara benzer. Romalılar döneminde, Hıristiyanlığın ilk yıllarında, yine burada ilk Hıristiyanların yaşadıkları görülmektedir. Bölgede bulunan mağaralar küçük merdivenleriyle de dikkat çekmektedir. Sizde bu güzel beldeyi görmek isterseniz Güdül oto kiralamadan araç kiralayarak rahat ve konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. 
güdül oto kiralama
Güdül Nerede? Nasıl Gidilir?

Ankara Güdül, il merkezine 90 kilometre mesafede olup çevresinde yer alan diğer ilçelere mesafeleri ise şöyledir. Ayaş ilçesine 33 kilometre, Kızılcahamam ilçesine 93 kilometre, Beypazarı ilçesine 60 kilometre, Çamlıdere’ye 60 kilometrededir. Gezgin724 üzerinden otomobilinizi kiralayarak rahatlıklar gidebilirsiniz.