Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 29.09 - 10:00
Teslim Tarihi 04.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Haymana Araç Kiralama - Haymana Rent A Car | Gezgin 7/24

ANKARA / Haymana

Gezgin724, Ankara"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Haymana rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, Haymana ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca ankara oto kiralamaarasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Haymana araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. 

Haymana

Dünyanın en faydalı ikinci kaplıcalarının bulunduğu Ankara"nın ilçesi Ankara merkezine 74 km uzaklıkta yer almaktadır. Kaplıcalarından dolayı yerli ve yabancı turistlerin ilgili odağı olan bir ilçedir. Aynı zamanda Kral Yolu üzerinde kurulmasından dolayı yontma taş devri, cilalı taş devri ve maden devrine de tanıklık etmiş olan bölge, tarihi dokusuyla dikkatleri üzerine çekiyor. 
haymana araba kiralama
Haymana"nın Tarihi

Hititler uzun bir süre bu yörede yaşamış ve onların döneminden sonra bu bölgede Frigler yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Tarihe tanıklık etmesinin yanı sıra birçok coğrafyaya da katkı sağlıyor. Üç farklı kavmin yerleşim yeri olarak lanse edilen ilçede Hititler ’den kalan Gavur Kalesi ve Fariğlerden kalan eserlerle dikkati üzerine çekiyor. 

Külhöyük

Tarihe ilgi duyuyorsanız Ankara’nın tarihi atmosferinin önemli bir parçası olan Külhöyük ilçesini ziyaret etmelisiniz. 22 metre yüksekliğinde yer alan Külhöyük, gösterişli ve güzel bir manzara oluşturuyor. 1992 yılı itibariyle kamulaştırılmış ve arkeolojik kazı çalışmaları başlatılmıştır. Sizde bu güzel beldeyi görmek isterseniz Haymana oto kiralamadan araç kiralayıp gezinizin tadını çıkartabilirsiniz. 
haymana araç kiralama
Gavur Kalesi

Gavur Kalesi’nin en büyük özelliklerinden bir tanesi, Hititler ve Frigler’e ait çok sayıda kalıntının olması. İlçenin sembollerinden biri olan ve günümüze kadar bozulmadan gelen Haymana ilçe sınırları içerisinde yer alan Dereköy’e 2 km gibi bir mesafede yer alan ender yapılardan biri olan kaleyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Haymana Kaplıcaları

Birçok hastalığa iyi gelen ve çoğunlukla yaşlıların tercih ettiği kaplıcalar Haymana ilçe sınırları içerisinde yer alan Tarihi Kral Yolunda 44 derece sıcaklığa sahip suyu ve çevresinde bulunan termal tesisleriyle ziyaretçilerini bekliyor. 

Haymana"nın Meşhur Lezzetleri Haymana"nın yöresel lezzetlerinden ilk sırada gelen yemeği Göbete. Bunun dışında Kürt Pilavı, Koyu Çorbası ve Hoşmerim tadılması gereken lezzetlerinden. 
haymana oto kiralama
Haymana Nerede, Nasıl Gidilir?

Haymana için oto kiralama hizmeti aldıktan sonra gideceğiz yol bilgileri şöyledir. Ankara’nın gelişmiş ilçelerinden bir tanesi olan Haymana Ankara şehir merkezine ortalama 72 km mesafede. Aynı zamanda yakın çevre ilçelerine uzaklığı ise şöyle: Polatlı ilçesine 42 km, Gölbaşı ilçesine ise 50 km gibi. Gölbaşı, Kulu, Cihanbeyli, Polatlı ve Bala ilçelerine de komşu.