Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kazan Araba Kiralama - Kazan Rent A Car | Gezgin 7/24

ANKARA / Kahramankazan (Kazan)

Gezgin724, Ankara"nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara"nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Kazan rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, ankara araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Kazan oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Kazan araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. Kazanda araç kiralama nasıl olur? 

Kahramankazan

Ankara il merkezine 45 km uzaklıkta yer alan E-5 devlet karayolunu kullananların mutlaka buradan geçecekleri ve birçok fabrika, tesis, depo olarak kullanılan kuruluşların burada olmasından dolayı bir gün yolunuz düşebilir. Eski ismi Kazan olan ilçe 15 Temmuz askeri darbe sırasında halkının göstermiş olduğu özveri sonucunda Kahramankazan olarak ismi değişmiştir. 
kazan araba kiralama
Kaharamankazan’a Nasıl Gidilir? 

Ankara’ya, 20 dakikalık bir ulaşım mesafesinde il merkezine 45 km. olan ilçenin Ankara-İstanbul devlet karayolu üzerinde bulunduğu için ulaşımı çok kolaydır. Sizde bu güzel beldeyi görmek isterseniz Kazan oto kiralamadan araç kiralayıp gezinizin tadını çıkartabilirsiniz 

Kazan’ın Tarihi

1127 yılında Türk egemenliğine girmiş olan ilçe ile ilgili ilk yazılı kayıtlarlarda Mürted ovası olarak geçen ismi Osmanlı döneminde 1463 yılına ait. Ankara savaşı sonrasında, yenilgiye uğrayan Osmanlı Ordusu savaş esnasında bu bölgeyi yemek pişirilen alan olarak kullandıkları için büyük kazanları bulunuyordu ve bölgeden çekilirken kazanları bırakıp gittiler bundan dolayı “Kazan” isminin verilmiş olabileceği düşünülüyor. 

Kazanlar Kurtuluş mücadelesinde çok önemli olmuşlar ve askerin yiyecekleri bu şekilde karşılanmış. O dönemde köyün muhtarı olan “Satı Kadın” ın çok faydası olmuş. Sonrasında 1934 yılında ilk kadın milletvekillerinden birisi olmuş ve TBMM ne seçilmiştir. 1956 yılında öldüğünde ise, mezarı, Kazan ilçesinde kendi adını taşıyan “Satı Kadın Mahallesi”nde bulunuyor. Kazan ilçesi 1971 yılında Belediye, 1987 yılında ise İlçe olmuştur. 15 Temmuz askeri darbe sırasında halkının göstermiş olduğu özveri sonucunda Kahramankazan olarak ismi değişmiştir. 
kazan araç kiralama
Kahramankazan ile İlgili Genel Bilgiler 

Bölgedeki en büyük kuruluş olan F-16 savaş uçaklarının ve helikopterlerin üretildiği TAI-TUSAŞ olarak isimlendirilen firma bu ilçededir. Aynı zamanda Ankara"nın birçok sanayi kuruluşları buradadır. Kara iklimi hüküm sürmesine rağmen bazı bölümleri özellikle Akıncı ovasında verimlidir. Fasulye, buğday ve kavun üretimi halkın geçim kaynakları arasındadır. Özellikle kavunları ülke genelinde çok tercih edilen üründür. Bundan dolayı her yıl yaz aylarında  “Kavun Festivali” düzenlenir. Başkent Ankara’nın kuzeybatısında bulunan bu ilçenin tarihi süreç içindeki isimleri de şöyledir: “Mürted ovası” ve “Murtaza Abad” olarak bilinmektedir. 

Kahramankazan’da Gezilecek Yerler 

Bitik Höyük 

Hitit döneminden kalma ve bakır çağından itibaren kalmış olan kalıntıları vardır. Seramik parçaları, oluklu balta görülmektedir. Bu Höyük ilçe merkezinde Bitik mahallesindedir. Sizde bu Höyüğü görmek isterseniz Kazan oto kiralamadan araç kiralayıp gezinizin tadını çıkartabilirsiniz 

Asarkaya 

Yüzeysel yapılan araştırmalarda çok sayıda çanak çömlek bulunan yapının insan eliyle oyulmuş kayaların ve küçük mağaraların yanı sıra askeri bir yer olduğu düşünülmekte. Antik dönemde bulunan bu oluşumda ayrıntılı arkeolojik kazı çalışmaları yapılmamıştır. İlçe merkezinde, Karalar mahallesinde bulunmaktadır. 
resim başlığı
Akıncı Ovası

Günümüzde “Akıncı” ovası olarak bilinen bölgenin eski ismi “Mürted” olup “dinden çıkmış” anlamına geldiği için değiştirilmiştir. Ankara savaşı sırasında Yıldırım Beyazıt"a ihanet edip Timur’un tarafına geçen