ANKARA - KEÇİÖREN Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

ANKARA - KEÇİÖREN En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

ANKARA - KEÇİÖREN Tanıtımı

ANKARA / Keçiören

Gezgin724, Ankara’nın en iyi oto kiralama firmalarını sizlerin önüne bir tıkla getiriyor. Gezgin724 güvencesi ile Ankara’nın tüm ilçe ve semtlerinde araç kiralama işlemi kolaylıkla yapılıyor. 

Keçiören rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, ankara araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Keçiören oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Keçiören araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz. Şimdi Keçiören’i biraz gezmeye ve tanımaya ne dersiniz? 

Keçiören

Tarihi 1200- 1300’lü yıllara dayanan Keçiören, Çankaya’nın ardından Türkiye’nin ve Ankara’nın en büyük ikinci metropol ilçesi durumundadır. Yerleşik nüfusu 900 bin kişinin üzerindedir ve 1984 yılında ilçe olmuştur.  Hatta öyle ki ülkemizdeki pek çok ilden daha büyük nüfus sayısına sahiptir. Keçiören’in tanınmış semtleri şöyledir: Aktepe, Bağlum, Dutluk, Etlik, Hacıkadın, Gazino, Mecidiye, İncirli, Piyangotepe, Ufuktepe ve Yükseltepe… Bu semtlerden Etlik’in günlük yaşamı oldukça aktiftir. Etlik’te araç kiralama işlemi yapmak isterseniz Gezgin724.com sizlere Etlik’te uygun fiyatlı güvenilir oto kiralama firmalarının listesini bir çırpıda getirecektir. 

Keçiören İsmi Nereden Geliyor?

Keçiören Belediyesi bu konuda önümüze 5 rivayet sunuyor. Bunların hepsine tek tek değineceğiz ancak bir Ankaralı olarak Ankaralılar arasında en çok kabul gören rivayet belediyenin resmi şekilde açıkladığı ilk rivayet yani Ankara’nın meşhur tiftik keçisidir… Keçiören ismi söylenip yazıldığı gibi “keçi’lerin ören yeri” kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşur. Keçiören bir zamanlar Ankara’nın meşhur keçilerinin otlak yeridir ve daha önceleri kullanılan tarihi yerleşim yeri anlamında ören kelimesiyle birleşmiştir. İkinci rivayet ise Tarihçi Heredot, Pers İmparatoru’nun M. Ö. 6. Yy’da Anadolu’nun içlerine kadar uzanan tarihi kral yoluna değinir.
keçiören araç kiralama
Doğudan gelen bu yol Ankara’dan da geçer. Ankara’ya geliş istikameti ise Keçiören üzerindendir. Bu nedenle Ankara’da yaşayan halk buraya doğuya ve kuzeye “geçivermek”,”gidivermek”  maksadıyla “geçiveren” ismini kullanmışlardır. Günümüze ise Keçiören şeklinde ulaşmıştır. Zayıf ama yine de var olan rivayetlerden biri ise üçüncü rivayetimizdir. Bu rivayete göre Ankara ve Orta Anadolu’nun en güzel keçeleri buralarda dökülürmüş. Keçe dökülen bu yerlere zamanla Keçiören denilmiştir. Dördüncü rivayet ise Ankara’da pek çok üzüm çeşidi yetiştirilirdi. Burada ise Ankara’nın en geç olgunlaşan üzüm çeşitleri burada yetiştiği için “geç veren” bağları denilmiş…. Geç veren ise zamanla Keçiören ismine dönüşmüş. Beşinci rivayet ise kelimenin kökeninden türeyen rivayettir. Eski Türkçede küçük ‘kiçi’ demektir. Burası küçük vilayet anlamında ‘kiçiviran’ olarak kullanılmış zamanla yine Keçiören kelimesine dönüşmüştür. İşte Keçiören’in ismine kavuşma rivayetleri bu kadar. Sizin içinize en çok hangisi sindiyse o doğrudur
😊

Estergon Kalesi

2005 yılında hizmete açılan kale, Keçiören’in hemen girişinde yer alır. Beyaz renge ve dikkat çekici bir yüksekliğe sahiptir. Kalenin içerisinde Türk tarihine ait eşyalar barındıran Etnografya Müzesi vardır. Ayrıca kalenin birçok yerinde alışveriş mağazaları bulunur. Estergon Kalesi, adını Macaristan’da Tuna nehrinin kıyısında bulunan Estergon Kalesi’nden almıştır. Kalenin terasından ise sadece Keçiören değil tüm Ankara seyredilebilir. Tüm bunlarla birlikte bu kalede düğün salonu da bulunmaktadır. Hafızalara kazınan bir düğün isteyen çiftlerin uğrak yeridir. Kale her gün sabah 10:00 ile 22:00 arası ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. 
keçiören oto kiralama
Keçiören Şelalesi

Türkiye’nin en büyük yapay şelalesidir. Etrafından parklar ve çay bahçeleri konumlanmıştır. Keçiören Şelalesi’nin temiz havası ve manzarası her yıl binlerce ziyaretçiyi kendisine çekmektedir. Burada instagram için güzel fotoğraflar çıkabilir. Siz de Gezgin724 üzerinden otonuzu kiraladıktan sonra burada bir süre vakit geçirmelisiniz. 

Keçiören Teleferik

Ülkemizin en büyük şehir için teleferiğidir. Gondolları 8 kişi taşıyabilir. Bu nedenle ailecek gezilere uygundur. Teleferik yolculuğu yaklaşık 20 dakika sürer ve Ankara’yı kuş bakışı seyretme imkânı verir. Keçiören teleferiklerine hafta içi 12.00 – 20:00, — hafta sonu ise 13.00 – 21:00 saatleri arasında binebilirsiniz. Keçiören teleferiklerinin fiyat bilgisi ise şöyledir: yetişkin tek kişi 5 lira. 20 kişi ve üzeri 3 lira. 7 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için 2,5 lira. 0 – 6 yaş arasına ücret alınmamaktadır. 

Deniz Dünyası (Akvaryum)

İstanbul’daki Forum İstanbul’da bulunan Dev Akvaryum Turkuazoo’dan sonra ülkemizin en büyük ikinci akvaryumudur. İçerisinde 5 bin çeşit balık bulunmaktadır. Ahtapot, aslan balığı, mersin balığı, soytarı balığı, arapaima gigas ve ciklet gibi balık türleri sergilenmektedir. Eğer bu akvaryumu gezmeye gelirseniz bazı balıkları beslemeniz hatta ellerinizle dokunmanız mümkündür. Ayrıca Deniz Dünyası içinde; akvaryum bölümü, Amazon ormanlarını anıştıran bir bahçe, alışveriş mekanları, kafeterya ve deniz feneri gibi yerler yer almaktadır. Muhteşem bir güzelliğe sahip bu akvaryuma giriş ücretlidir. Tam bilet 3 TL öğrenci ise 1 TL’dir. Oldukça makul fiyatları olan bu akvaryumu sizde Gezgin724.com üzerinden kiraladığınız aracınızı otoparka park ederek gezebilirsiniz. 

Ankara Botanik Parkı

Gezgin724 aracılığı ile Keçiören sınırları içerisinde oto kiralama firmalarından hizmet aldınız ve şöyle bol ağaçlı bol oksijenli bir yerlere mi gitmek istiyorsunuz? Adresiniz o zaman Keçiören’de yer alan Ankara Botanik Parkı olmalı. Parkın alanı 65 bin metre karedir. Park konum olarak Atakule’ye oldukça yakındır. Bu nedenle Atakule’de alışveriş yaptıktan sonra Botanik Parkı’n içerisinde oldukça keyifli ve huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Kışın ise kar yağdığı zaman tam bir kartpostallık görüntü oluşturan park, Ankaralıların en uğrak noktalarından biri ve oldukça güvenli. Parkın girişinde komik gelecek ama bir uzun eşek heykeli bulunur. Bunun nedeni heykelin eski zamanlarda yapılması ve o zamanların popüler bir oyunu olmasıdır. Herhangi bir başka özel anlamı yoktur. Park adeta bir vadi görünümündedir. Bu da sizi koskoca şehrin içinde sanki başka bir zaman ve mekâna geçmiş izleniminize kapılmanıza sebep verebilir. Belki de parkın sevilmesinin nedenlerinden biri de budur. Parkın içerisinde büyük bir gölet bulunur. Suyun olması ile adeta burada başka bir tabiat hayat bulur. Göletten gelen su ve kuş sesleri oldukça huzur verici bir ortam oluşturur. Botanik Park’a giderken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın unutmayın. 
keçiören araba kiralama
Ankara Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı

Türkiye’nin ilk evcil hayvanlar parkıdır, burası. 1998 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının hizmetine sunulmuştur. 17 bin metre karelik geniş bir alan üzerine inşa edilmiştir. Parkın içerisinde keçi, koyun, kuş, köpek, tavşan, kuğu hatta midilli evleri vardır. Burada evcil hayvanları çocuklarla birlikte ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca kafeteryalar, piknik alanları da vardır. Burada sevimli dostlarımızla beraber eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Üstelik Ankara’nın soğuna hatta sıcağına has yazlık ve kışlık bölümleri vardır. O yüzden gitmek isteyen çocuğunuza ‘hava çok soğuk gidemeyiz’ gibi bir cevap geçersizdir 😊